2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar emzirmeye çalışmaktan yoruldum valla .uyanmıyor resmen .uyandırsam da memede geri uyuyor.napcamı şaşırdım .bi tek ben mi zorlanıyorum.siz neler yapıyorsunuz
Canım benim ilk cocukda öyleydi ben prematüre oldugundan öyle sanmıştım ama demekki yenidoganlar öyle oluyor bakalım ins bunda öyle olmaz.
Ama çok yıpratıcı bir şey ben ağlardım zaten küçük diye ama Gecicek bugünler merak etme. Sarılık yok değil mi grupta o da uyku hali yapıyor yazmislardi

Kızlar emzirmeye çalışmaktan yoruldum valla .uyanmıyor resmen .uyandırsam da memede geri uyuyor.napcamı şaşırdım .bi tek ben mi zorlanıyorum.siz neler yapıyorsunuz
İlk 5 gün benim de öyleydi şimdi emzirme öncesi biraz kucak biraz altına bakma derken uyanıyor emiyor ama o ilk 5 günü asla unutmam artık çok zordu

Benim de aynıydı canım 1 saat uyandırmaya uğraşıyordum çok normal sarılık uyku yapıyor işte
Sarılık kana bakmadı renginden sık sık emzir salı yine gel dedi doktor.hayır emse zaten niye emzirmeyelim.bi de boynuna dokun emer demezler mi .neler yapıyorum yok.sizin kaçıncı gündesiniz toparlandı mı biraz

Bende bugün o ağlama sınırındaydım işte .diyolardı uyandırıp emziriyoruz diye de insan anlamıyo o zaman.sarılık için sık emzir dedi yolladı doktor.baştan daha sık sık emzirmek lazım galiba .olmaz inş ya .doğum olmadı demi seni daha

İlk 5 gün benim de öyleydi şimdi emzirme öncesi biraz kucak biraz altına bakma derken uyanıyor emiyor ama o ilk 5 günü asla unutmam artık çok zordu
Mama falan vermeden atlattı demi.dördüncü gündeyiz bizde daha .toparlansınlar bir an önce ya bu yenidoğan dönemi çok tatlılar ama zormuş gerçekten

Yok bu konuda bir şey söylemedi canım. Benim doğum ani oldu belkide o yüzden. Tansiyonum çıkınca kontrole erken gittim direkt sezeryana aldı plansız. Eşime aldırayım o zaman

Benimkide memede uyuyakalıyor. Yüzünü seviyorum ayaklarıyla oynuyorum emmeye devam ediyor dokunmayı bırakınca tekrar uyuyor

Kızlar bu arada tuvalete çıkabildim ama nasıl Türk kahvesi ile.. içmemek için direniyordum bebişte uykusuzluk yaparsa diye ama artık dayanamadım, normalde en çok WC’ye gitmemi sağlayan şey kahveydi çünkü. Artık üstüne rezene mezene içip dengelemeye çalışırım

Mama falan vermeden atlattı demi.dördüncü gündeyiz bizde daha .toparlansınlar bir an önce ya bu yenidoğan dönemi çok tatlılar ama zormuş gerçekten
Benim ilk günler sütüm tam inmedi hastahanede 30cc mama verildi evde de gece çok zorlandığı beni ittiği zaman verdim ama bir biberon verdim tam emerken çektim kendime dayadım beni emsin de uyarsın diye öyle öyle süt geldi şimdi şükür o krizleri yok

Bende aynı çok çok zor uyanıyor. Bezini açıyoruz en garantisi o oluyor genelde. Bide herhalde bacağından huylaniyo gıdıkliyoruz biraz

Bende aynı çok çok zor uyanıyor. Bezini açıyoruz en garantisi o oluyor genelde. Bide herhalde bacağından huylaniyo gıdıkliyoruz biraz
Çocuklar elimizden ne çekti yaa bizimkinin dün gece göbek düştü artık bez değiştirme işi bana geçti yavrunun ilk bezini değiştirdim ama nasıl bide ona sormak lazımbu zorla uyandırma işlemi kaç günlük olana kadar olacak acaba ya

Biri vardı forumda 2 haftalikti doktor kendi uyanmasını bekle demiş kimdi oo

Biri vardı forumda 2 haftalikti doktor kendi uyanmasını bekle demiş kimdi oo
Hadi ya pazartesi bizim kontrol var sarılık bakacak gidince sorayım bari sorulacak soru çok misal normalde kakası sarı ve mama kullanmıyorum ama bazen sarının içinde yeşiller oluyor, birde ara ara görünüp kaybolan kırmızı benekler olup geçiyor bakalım ne diyecek

Hepsinin aynilari bizdede var kuzum sor benide etiketle

Sabret canım çenesi güçlendikçe daha fazla emcek. Ben ilk gittiğimde kilo yeterli alamadığı için belli bir süre birkaç öğünü biberonla verdirtmislerdi daha kolay emsin diye. sonra çenesi güçlendikçe normal emmesi kolaylasti.doktora gidince gerekli yönlendirmeleri yapar sana.
Pazartesi sabah alcaklar beni az kaldı canım.

Hepsinin aynilari bizdede var kuzum sor benide etiketle
Tamam bak birde şey var derin sakin uyuyor ama belli gaz yada kaka gelecekten bir iki çığlık ıkınma sanki ağlama krizi olacak diyorum ama pırt sesi geliyor devam ediyor uyuyamaya bunları korkuma hep not aldım bakalım

Sarılık 11 di. Bolca emzir dedi dr. Uyanıp emmeyince, sütü çekip biberonu ağzına dayadım, daha rahat verdim . En azından ne kadar süt içtiğini gördüm, üzerine de bazen emdi bazen uykuya devam etti.

Bebelac az kullandık çöpe attım poşet açık kaldı baya ve mama koku yapmaya başladı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…