2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Olmuyor ya asla tamamını ağzına almıyor, alsa bile sonra çekiştire çekiştire ucuna getiriyor. Gerçekten çok yoruldum artık. Ağlıyor durmuyor memede kavratamıyorum o yüzden

Silikon uç kullan canım onun ucu biberon gibi olduğu için çok güzel kavrıyor bebekler ben oğlumda onunla emzirdim 10 ay boyunca oda kavrayamadığından güzel ememiyordu sonra ona alıştırdım çok rahat ettim hem göğüslerim yaradan olmuyordu çok konforlu şimdi kızımıda onunla emziriyorum.

kızlar merhaba, bir sorum olucaktı lütfen cevaplar mısınız
Bu ay ovülasyon testiyle deneme yaptık,
tüm belirtilerim neredeyse var
bel ağrısı, kasık batması, göğüs ağrısı ve şişkinliği, sürekli uykulu ve halsizlik
ama akıntım hiç yok :KK43: hiç akıntı yaşamadan hamile kalan arkadaşlar var mı, akıntı şart mı acaba

Benim 2 gebeliğim öncesinde de hiç akıntım yoktu o şart bir belirti değil ona bakarsan bende belirti olarak sadece uyku hali ve bulantı vardı ne bel ağrısı ne kasık batması, ne de göğüs ağrısı veya şişkinliği yaşamadım. Hiçbir belirti yaşamadan hamile olduğunu öğrenenler de var o bir skala değil önemli olan adetinin geçmesi

Silikon uç kullan canım onun ucu biberon gibi olduğu için çok güzel kavrıyor bebekler ben oğlumda onunla emzirdim 10 ay boyunca oda kavrayamadığından güzel ememiyordu sonra ona alıştırdım çok rahat ettim hem göğüslerim yaradan olmuyordu çok konforlu şimdi kızımıda onunla emziriyorum.
Onu da denedim onunla da çok acıdı canım, onu da beceremedim herhalde

Kızlar dün sarılık tahlili yapıldı minnoşuma 13 çıktı yarın sabah da yapılacak çok gerginim acaba yükseldi mi diye aman aman sütte gelmedi mamayı da az verdim,sizler kaç cc veriyorsunuz

Şöyle bir yazı okudum

Yenidoğan bebeklerin midesi son derece küçüktür. Bu sebeple ilk üç gün her 2 saatte her seferinde 30 ml - 60 ml alacak kadar emzirilir. Doğum kilosu yüksek olan bebeklerin iştahı daha fazla olabilir. Bebekler ilk ayda her öğünde 150 ml kadar içebilir. Sonraki 3 ay boyunca her öğünde 120- 180 ml tüketebilirler. 6 ayın sonunda ek gıdalarla birlikte öğün sayısı beşe kadar düşer. Toplamda, 1000 - 1400 ml süt tüketirler

Aynı haftadayız ve aynı durum bende de var maalesef
Bugün kontrole gittim 3800 olmuş bebiş hala bişey yok haftaya cuma 9 ay 10 gün dolacak gelmezse 3 gün daha bekleyip suni sancıyla başlarız dedi doktorum açılma olmazsa sezaryen dedi bir an önce sağ salim dogurmak istiyorum artık

Onu da denedim onunla da çok acıdı canım, onu da beceremedim herhalde
Yara olduysa onu da iyileştir canım bir yandan. Lansinoh krem çok iyi geliyor. Ben de Bi süredir yara olmuştu silikon uçla emzirirken ağrıyordu yine, ama yara geçtikten sonra ağrı da geçti. Şimdi daha iyi emziriyorum.

Bugün kontrole gittim 3800 olmuş bebiş hala bişey yok haftaya cuma 9 ay 10 gün dolacak gelmezse 3 gün daha bekleyip suni sancıyla başlarız dedi doktorum açılma olmazsa sezaryen dedi bir an önce sağ salim dogurmak istiyorum artık
Ben geçen perşembe gitmiştim Salı tekrar çağırdı. Şubata bırakmayız ay sonuma kadar bekleriz Baktık gelmiyor önce suni sancı veririz olmazsa sezeryana alırız dedi insan stres oluyor .Şuanlık açılma yok dedi. Hayırlısıyla bebişlerimizi elimize alalım inşaAllah .

Mama soranlar olmuş ben golden goat ı öneriyorum anne sütüne en yakın süt keçi sütüymüş. Bu da keçi sütünden. Bu arada bir süredir yazamıyorum en son domuz gribi de oldu bizim kız 5 gün küvezde yattı tekrar. Şimdi de hışımı çıkarıyor telefonu elime alamıyorum hiç 😂😂

Ben geçen perşembe gitmiştim Salı tekrar çağırdı. Şubata bırakmayız ay sonuma kadar bekleriz Baktık gelmiyor önce suni sancı veririz olmazsa sezeryana alırız dedi insan stres oluyor .Şuanlık açılma yok dedi. Hayırlısıyla bebişlerimizi elimize alalım inşaAllah .
Aynıyiz gerçekten inşallah kolay güzel sağlıklı doğumlarımiz olur haberleselim yine

Devlet hastanelerindeki gebe okulunu aradım ilgilenmediler.
Meme ucum küçük de değil. Küçük olsa ağzına sığar bir türlü tam girmiyor. Kızımın ağzı küçük herhalde. Yani o videolardaki gibi açmıyor ağzını hiç. Yarın çocuk doktoruna gideceğiz ona sorayım olmadı emzirme danışmanıyla görüşeceğim.
Elleri hiç durmuyor ki, ağlıyor kendini sıkıyor kafasını da ittiremiyorum.

Dün bir kere doğru kavradı hiç acımadı o kadar güzeldi ki. Hep öyle olsa aşkla emziririm. Ama işte bir kere oldu sadece şimdiye kadar. Benimki acıkıyor, emmeyi seviyor. Acıkınca kıyameti koparıyor, zaten çok ağlayıp kendini sıktığı için de tam kavratamıyorum. İnşallah düzelir valla halim kalmadı.
Canım sen mutlaka görüş emzirme danışmanı ile. Hastanede bebek hemşireleri öğretmedi mi emzirmeyi memede tutuşu ağzına sokturmayi.genelde devlet özel bu konuda yardımcı oluyordu hemşireler. Ama sen emzirme danışmanı ile görüş en güzeli olur halledilir dert etme onu

Yara olduysa onu da iyileştir canım bir yandan. Lansinoh krem çok iyi geliyor. Ben de Bi süredir yara olmuştu silikon uçla emzirirken ağrıyordu yine, ama yara geçtikten sonra ağrı da geçti. Şimdi daha iyi emziriyorum.
Lansinoh ben de kullandım ama faydasını göremedim
Canım sen mutlaka görüş emzirme danışmanı ile. Hastanede bebek hemşireleri öğretmedi mi emzirmeyi memede tutuşu ağzına sokturmayi.genelde devlet özel bu konuda yardımcı oluyordu hemşireler. Ama sen emzirme danışmanı ile görüş en güzeli olur halledilir dert etme onu
Pazartesi günü biri ile görüşeceğim. Geriye yaslanarak emzirdim az önce iki mememi de, bebek daha rahat etti. Çırpınmaları falan geçti en azından daha sakindi.

Ayni durumdayız kızlar pts suni sancı ile doğumu deneyeceğiz bebişin kilosu artmış olduğu için 42 ye kadar beklemeyeceğiz. Ben de çok stres yaptım doğum günü netleşince rahatladım. 1cm açılmam var dedi doktor suni sancı işe yarayacak mı çok merak ediyorum bu kadar bekledikten sonra sezeryana da dönsün istemiyorum ama hayırlısı artık 🙏🏻

Ayni durumdayız kızlar pts suni sancı ile doğumu deneyeceğiz bebişin kilosu artmış olduğu için 42 ye kadar beklemeyeceğiz. Ben de çok stres yaptım doğum günü netleşince rahatladım. 1cm açılmam var dedi doktor suni sancı işe yarayacak mı çok merak ediyorum bu kadar bekledikten sonra sezeryana da dönsün istemiyorum ama hayırlısı artık 🙏🏻
Pazartesi benim de kontrolüm var geçen haftadan doktorum haftaya salı suni denesek mi dedi ama bilmiyorum ne olacak. Pazartesi tam 39 oluyorum

X