2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kafası her zaman vücuduna göre sıcak olur i, belki nezle tarzı bir şey geçiriyordur. İnşallah bir şeyi yoktur

Cok gecmis olsun, hastane insani korkutuyor ama aslinda boyle durumlarda yatis verilmesi en iyisi. En guvenli ortamda surekli takip edileceksiniz oyle dusunun. Bana bir doktor bebegin haftasi kilodan daha onemli demisti, yani 35. haftayi tamamlamis bir bebegin kuvoze girme ihtimali ondan birkac hafta once ama ayni kiloda dogmus bir bebekten cok daha azmis. Yakinda saglikla kavusacaksiniz insallah, dualarimiz seninle.

Doktora götürün bebek ateşlenmez 38,de çok bebeğe, kendinizi ölçtünüz mü doğru mu alet,bide koltuk altından ölçün

Takipli olmak daha iyi canim merak etme emin ellerdesin 36 da dogurdum ben eger bebis gelecekse bile tedirgin olma

İpegimizi sabırla çok bekledik dileek o yüzden mecbur herşey yapılacak onun için naptın kardeslerin arası düzeldi mi ipeği kabullendi mi
Aynen öyle çok bekledik biraz daha iyi gibi... Etkinlik gruplarına gidiyoruz birlikte ipeği babsnneye bırakıp çok mutlu oluyor. Dün arkadaşımla denk geldim etkinlikte özledin mi kardeşini diye sordu hayır diyor direk birlikte gidelim o gelmesin diyor... Bakalim zamanla daha da alışacak sanırım. Çünkü bu sene kreş çok zor
3100 istediler sen naptin artık çok az kaldı

Sütünü biraz sağsana goguslerini hazir hale getirir benim 2. Gun zar zor gelmisti bebigime sut tasiyordu küvezde kalıyordu 2 saatte bir hep sağdım biraz kanallarini acmayi denesen

Kesinlikle yatış verilmesinden memnun oldum insan kendini daha güvende hissediyor. Bir bebek kilo almadan devam edebilir mi anne karnında? Bunu merak ediyorum. Doktora sorucam. Insallah tek istegim bu su anda..cok teşekkürler

Rabbim ikinizinde yardımcısı olsun canım. Çok şükür 35 hafta bitmiş. En kritik süreç atlatiilmis. Bak benimde aynı sıkıntıdan bugün alacaklar bebeği. Bizde 37+2 olduk

Sağol canım. 2060gr. Gecen size yazmıştım 2020grdi.
Hatirliyorum canim yazdığını. Hani belki cihaz yanlış ölcmüştür diye umut etmistik ya ondan sordum degisiklik yok mu diye.
Allahin izniyle sagliklica doğsun canim benimki de 1680 doğdu simdi kocaman adam oldu.
Belki bi hafta daha takibe alirlar. Bizi de haberdar et durumundan.

Benim onerim hurma suyu canim .bir küçük tencereye 7 adet at hurmayi kaynat. Daha sonra gelip gectikce doldur doldur ic gun icinde. Içindeki hurmalari da yiyebilirsin en son ben yiyordum. Gün içinde bol su iç en az 2,5-3 litre
Ikinci bir önerimde makineli sağım. Komsumuzun hic sütü gelmemis beni aradi elektrikli sağım cihazi icin götürdüm 15 dklik sagim sonrasi minik minik gelmeye basladi. Bir ay cihazim kaldi komsumda sağdık ca artmış.
Insallah en kisa zamanda bol sütün olur
Ama gelmezsede bu seninle alakali bir sey degil unutma ,herkes emzirmek ister.

Hafif enfeksiyon geciriyor olabilir canım bol bol emzir. Oglum 20 günlükken babasından grip kapmıstı. Doktor hicbirsey vermemişti sadece emzir burnunu temiz tut demişti
Burnunu neyle temizleyeceksin canim?
Oglum ağustos da dogmustu yaz ayi oldugu icin hemen grip le ugrasmadik. Yenidogan icin hangi yontem uygun?

Sezeryan ağrısı geçti mi rahat misniz?

Offf ya seni oyle anliyorum ki esimde surekli hasta oluyor iki hafta sonra dogum var bebege bulastircak diye oyle korkuyorum ki.
IInternettn baktim simdi genel olarak bebeklerin kafa bolgesi vucuda gore daha sicak olurmus . 37 ustu ates kabul edilir sebebi d vitamini eksikligi veya gribal enfeksiyon olabilir diyor.
Bir de emzirmeden hemen sonra bakma emzirirken efor sarfettigi icin kafa sicakligi yukselirmis.
Eger kafa 38 ustu ise oda ve kiyafeti tekrar ayarlayin halen dusmezse sağlıkkurulusuna gidin diyor.
Sen biraz daha incelt üstünü bi de emzirmeden once bi ölçüm yap canim kac cikacak?

Ben odasına maske koymayi dusunuyorum canim.gelene gidene maske ver .ayip geliyorsa doktor bir muddet maske onerdi dersin gecersin.
Maskeyi indirip opmeye cakismazlr herhalde
Oglum prematüre dogmustu o zmnlar pandemi yoktu ama doktor dezenfektan kullanmadan dokunmayin diyordu .dezenfektan i gorunce insanlar ellemeye de cekiniyorlardi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…