2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Doktoruma kan değerini gönderdim haftaya görünür kese o zaman bakalım dedi. Ben salı günü gideceğim. Salıya kadar kendim , harici folik asit alıp kullanayım diye düşünüyorum. İlk haftalarda bu desteğin dışardan alınması önemli ve gün kaybetmek istemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuyla ilgili ?

Kilo verebilirsem çok güzel olacak. Şimdiden bir hamile göbeğim var

ben doktora gitmiştim 225 değerimin olduğu gün progestan fitil+d vitamini damla ve folik asit başlattı. Haftaya çarşamba gibi doktora gideceğim o zamana kadar kullanacağım. Bu arada bu takviyeleri yazan doktor bundan sonrası için gitmeyi düşündüğüm biri değil, kendi doktoruma gidene kadar bunun dediklerini yapıcam sonra işler değişebilir

Evet 40 haftayı baz alıyorlar genelde o sürede gerçekleşiyor ama tam gününü tutturmamız mucize olur
bu arada buna bakıldığında daha önce doğarsa Mart anneleri grubu sanki bana daha uygun gibiymiş ama onlarla belirtilerim aynı gitmez ki onlar çok yol almıştrır. Ben bu gruptakilerle aynı aşamadayım şu an.

Ben de aynısını düşündüm aslında muhtemelen su an burda olan çoğu kişi martta doğum yapacak ama olsun biz su an aynı seviyedeyiz ay sonu gelenlerden önde olacağız su an marttakiler coktan kalp atışı duydular
Kizimin tahmini doğum tarihi 16 agustostu 1 agustosta dogmustu onun gibi olursa martin 20si civari olacak inşallah

şimdi deneyi
hayalimde hep bir bahar havasına bir yaz havasına doğum yapmak vardı. bebişii üşütme derdi olmadan, yaz gecelerinin uyanmaya ya da uyanık kalmaya daha müsait olmasından yararlanmak gibi hayaller vardı:) bu ay öylesine denemiştim tutacağını tahmin etmedim :)

Nisanın ilk haftası görünenlerin bir kısmı olarak Mart ayında kucağımıza bebeklerimizi alarak eleniriz diye tahmin ediyorum zaten uygulamalar 40 haftayı baz alıyor ama 38 ve 39. Hafta doğumları da olağan ve sık. Bence de bu grupta kalmalısın etkileşim ve paylaşım için daha uygun olduğunu düşündüm

Ben onu yaptım ama yazın hamileligin sonu gelince hem ödem hem bunalmaktan mahvolmustum. Bebis de doğunca klimayla yaşadık dışarı çıkınca isilik oluyordu ben bilmeden hem çok soğuk olmasın ama serin olsun çocuk bir kac aylıkken de daha sıcak havalar olsun demiştim. Çok şükür inşallah kabul oldu

kesinlikle ben de öyle düşündüm, burdan devam :)
ben dedim şöyle haziranda doğsa hava sıcak olur. 2 ay sonra da tatile giderim dedim
İlk gebelik benim. Sizin?
benim de devam ederse ilk olacak inşallah :)

Günaydın kızlar. Ben kilolu hamile kaldım kilo vermek istiyorum. İlk 3 ayda verebilir miyim?
Verebilirsin. Sağlıklı beslenmeyle gebelikte çok kilo alanda var az kilo alanda. Ben gebeliğimi öğrendim 3 ana 3 ara yapmaya başladım. Şekerli şeyler ve beyaz un vs yemiyorum. Veremesem de en azından almam 12 haftada inş.
Bende hemen folik asit ve d vitamini kullanmaya başladım.
Benim de doğum tarihim 5 nisan görünüyor ams Mart sonu da olabilir. Ama onların çoğu kalp atışını dahi duymuş burda çoğumuz yeni öğrendik aynı şekilde gidiyoruz mart tipiğini şuan okuyorum ama burada aktifim aynı aşamalrdayız diye

kızlar bir şey danışacağım. şimdi ben pazartesi günü tatile gidiyorum. 5. haftam o zaman oluyor. mantık olarak 5. haftada gidip sadece keseyi mi görmeliyim yoksa 6. haftada gidip keseyi ve kalp atışını aynı anda görmeyi mi tercih etmeliyim?

Canım değerin 2000 ustuyse karından gözükür altindaysa 1500 civarı vajinal gözüküyor ancak. Buna göre kendin karar verebilirsin. Ben 6. Haftada gitmeyi düşünüyorum

kesinlikle ben de öyle düşündüm, burdan devam :)

ben dedim şöyle haziranda doğsa hava sıcak olur. 2 ay sonra da tatile giderim dedim

benim de devam ederse ilk olacak inşallah :)
Sağlıkla ilerlesin umarım hepimizin
Evdeki hesap bazen çarşıya uymuyor , ben de 3 başarısız denemeden sonra 1 Eylül için GAP turuna kayıt yaptırmıştım. Sonrasında evren dur bakalım nereye gidiyorsun dedi iyi ki de dedi

Canım değerin 2000 ustuyse karından gözükür altindaysa 1500 civarı vajinal gözüküyor ancak. Buna göre kendin karar verebilirsin. Ben 6. Haftada gitmeyi düşünüyorum
hesaplamalarıma göre salı ve ya çarşamba günü 1500 olacağım +/- oynayabilir.
aslında amacım şu ailemle birlikte tatil yapacağız ve babamın doğum günü, gebeliği kesinleştirebilirsem babamın pastasına bişeyler yazdırarak sürpriz yapacağım.
6. haftayı nasıl bekleyeceğim bilmiyorum adamın doğum günü de geçiyor o zaman :)

Merhaba , beta kac çıktı sizin doktor gelin dedi, benim de yüksekte haftaya gitsem mi diyorum, beni de korkutan vajinal muayene acaba bebeğe zarari olur mu diye, folik asit konusunda da benim ocak ayında rezerv azlığı teşhisi konmuştu 2 ay kullandım bende aşırı sivilcelenme yaptı folik asit , doktorla konuşup olmazsa olmaz değilse kullanmayacagim çünkü ben sivilceli bir vücuda hiç sahip olmadım ergenlikte bile ama sırtım sivilceden geçilmiyor kullanırken, görülen bir yan etki de değilmiş pek bir iki kişi yazmış sadece okudum.

yaa işte çok istediğinde olmaz diyorlar ya öyle
benim de bu konuyla ilgili bir hikayem var bir ara anlatırım
iyi ki de gelmiş o zaman miniğiniz inşallah sağlıkla devam eder ♥

O konu benim de kafamı karıştırıyor daha kimseye söylemedim nasıl söyleyeceğimi de bilmiyorum. Eğer doğumgününde sürpriz yapmak istiyorsan bu hevesini tamamla derim ben şu an kaç beta hcg?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…