2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Galiba ilk gebeliklerde 20. Haftada ancak hissediliyormus🤔
Yok yok. Ben ilk gebeliğimde 14-15 haftada pıt pıt tam karnımın ortasında hissetmeye başlamıştım 😍 hatta şimdi 3. Gebeliğim ve 2 gündür çok özel kıpırtılar hissediyorum özellikle de dinlenirken 😍

Cmw lgm negatif canim cmw lgg pozitif ve 24. Foruma falan baktim yazilanlari okuyunca rengim benzim atti vallahi doktorada ulasamadim henuz nasil korktum. İcimi rahatlattin allah razi olsun
Arkadyaşlar merhaba , konuyu takipteyim ama bir kez merhaba demek için yazmıştım yalnızca:) şimdi bir şey danışmak istiyorum sizlere . Özel hastane de rakiplerini ysptiriyorum ancak doktorum son gittigimde rubella, toxoplaszma ve CMV IgM testleri istemiş. Bunları devlet hastaneleri yapıyor mu acaba ? Yani yapiyoesa tahlillerimi orada yapayım diye düşündüm emin de olamadım. Bilen yaptıran varsa yardımcı bilgilendirirseniz şahane olur :)
Bahsettigin 3 testi de devlette yaptirdim ben :)

Yok yok. Ben ilk gebeliğimde 14-15 haftada pıt pıt tam karnımın ortasında hissetmeye başlamıştım 😍 hatta şimdi 3. Gebeliğim ve 2 gündür çok özel kıpırtılar hissediyorum özellikle de dinlenirken 😍
Valla helal olsun benimde 3.gebeligim ilkinde 20.haftada 2.de de 18 19.haftalardi bunda daha hiç hissetmedim:emir_bebek:

Bence bir kelimeyi cımbızla çekip bu kadar duyar kasılmasına gerçekten gerek yok ya. Ben bi hevesle soru sormuşum… Yani heves kırmaya gerçekten gerek var mı?
Merak etmeyin mühendisim, istanbul üniversitesi mezunuyum. Biyolojiden de baya haberim var. Çocuğuma da gerekli eğitimi veririm. Sonuçta çocuğu ben taşıdığım için öyle bi yanlış kelime kullanmışım. Uyardınız çok saolun. Şimdi artık dünya çok daha iyi biyer oldu 👏🏻👏🏻👏🏻
Bu cevabınızdan sonra, O cümleyi buraya yazabilen birinin, gerçek hayatta kullanmayacağına mühendisler odası gelse ikna edemez zaten..

csa17 csa17 merhaba ben bu testleri sağlık ocağında yaptırdım. Fakat hatalı sonuç almam üzerine doktorum hastanede tekrarlamak istedi. Şöyle ki 2019 daki ilk gebeliğimde pozitif gelen toxoplazma negatif gelmişti. Dolayısıyla tekrarlandı.

csa17 csa17 merhaba ben bu testleri sağlık ocağında yaptırdım. Fakat hatalı sonuç almam üzerine doktorum hastanede tekrarlamak istedi. Şöyle ki 2019 daki ilk gebeliğimde pozitif gelen toxoplazma negatif gelmişti. Dolayısıyla tekrarlandı.
Bana da kendi sağlık ocağı doktorum zamanında burda hic bir tahlil yaptirmamami söylemişti güvenme buradaki sonuçlara demişti yorumunuzu görünce teyit ettim

Yaa az kalmış o zaman, acaba çok mu zayıfsın bende biraz göbek var halen çokta cikmadi göbeğim ondan geç hissedebilirim diyorum😅🤔

Daha önce hiç sorun yaşamamıştım ama artık güvenmiyorum.Bende yaptırmam.
Bende de saglik ocaginda yaptirdigim testte tiroid cikmisti :) doktorum 2. Yi istedi kendi hastanesinde tiroid filan cikmadi gayet saglikliymisim.. o zaman bana saglik ocaginda testler karisabiliyor cok yasiyoruz bu durumu demisti

Bende de saglik ocaginda yaptirdigim testte tiroid cikmisti :) doktorum 2. Yi istedi kendi hastanesinde tiroid filan cikmadi gayet saglikliymisim.. o zaman bana saglik ocaginda testler karisabiliyor cok yasiyoruz bu durumu demisti
Oyle şey mi olur belki tiroid normal cikcak orda ama gerçekte ya yüksek çıkarsa gercekten verilmemeli sağlık ocaklarında kan

Hay allah ne kadar tehlikeli şeyler bunlar ama🙆‍♀️

Oyle şey mi olur belki tiroid normal cikcak orda ama gerçekte ya yüksek çıkarsa gercekten verilmemeli sağlık ocaklarında kan
Hay allah ne kadar tehlikeli şeyler bunlar ama🙆‍♀️
Aynen oylee belki doktorum o testi gordukten sonra beni ilaca baslatacakti eger bilmeseydi yanlis cikabildigini,yalandan ilac kullanicaktim.. saglik konusunda hassas olmak lazim paramizi harcayabilcegimiz daha degerli bir alan yok bana gore :)

Aynen oylee belki doktorum o testi gordukten sonra beni ilaca baslatacakti eger bilmeseydi yanlis cikabildigini,yalandan ilac kullanicaktim.. saglik konusunda hassas olmak lazim paramizi harcayabilcegimiz daha degerli bir alan yok bana gore :)
Çok haklısınız. İmkanlar el verdiğince elbette insan güvendiği kurumlarda halletmek istiyor ama az çokta olsa gebelikte istenen tahliller vs bir yerden insan da maddi olarak düşünüyor. Korkunç sonuçları olacağını düşününce artık bende asla güvenmem takip edildiğim hastanede tüm testlerim yapılsın. Hem hızlı çıkıyor hem doğru sonuç.

X