2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Aynen oylee belki doktorum o testi gordukten sonra beni ilaca baslatacakti eger bilmeseydi yanlis cikabildigini,yalandan ilac kullanicaktim.. saglik konusunda hassas olmak lazim paramizi harcayabilcegimiz daha degerli bir alan yok bana gore :)
Aynen öyle bende giyimimden kisarim ama sağlıkta cok hassasım bende ins hersey yolunda ve güzel gider

Kızlar aranızda ara ara kahverengi lekelenme yaşayan var mı? Kaçıncı haftada tamamen kesiliyor
Bende 8. ve 9. haftalarda olmuştu 3 defa. Ama kanama alanı vs. görülemedi. Sonra da bi daha olmadı. Doktor bu haftalarda normal dedi ama siz yine de önce bir ultrasona girip kontrol ettirin. Geçmiş olsun

Herkese cinsiyet tahmini yapmışlar ya. Ben de tam 12.haftada gittim. Detayli ve uc boyutlu ultrasonda yarim saat olcum yapti. Bitmeye yakin sordum cinsiyeti. Doktor daha erken kesin tahmin için zaman var dedi 🥲 bi sonraki randevumuz 1 ay sonra. Acaba ara randevu mu alsam diyorum. Sonra da saçmalama ne önemi var sırf cinsiyet için randevu mu alınır. Otur bekle işte diyorum 🤣

Geçmiş olsun, Progestan verdi mi drunuz size?
Evet, lekelenme ilk olduğunda doktoruma yazdım. Her ihtimale karşın hemen progestan alıp fitil olarak kullanmamı söylemişti, ben de hemen alıp kullanmaya başlamıştım doktora gitmeden başlamıştım kullanmaya tedbiren. Size de geçmiş olsun stres olmamaya çalışın

Herkese cinsiyet tahmini yapmışlar ya. Ben de tam 12.haftada gittim. Detayli ve uc boyutlu ultrasonda yarim saat olcum yapti. Bitmeye yakin sordum cinsiyeti. Doktor daha erken kesin tahmin için zaman var dedi 🥲 bi sonraki randevumuz 1 ay sonra. Acaba ara randevu mu alsam diyorum. Sonra da saçmalama ne önemi var sırf cinsiyet için randevu mu alınır. Otur bekle işte diyorum 🤣
Canım bana büyük olasilikla erkek dediler ya ben de bi kesin öğrenmeye gitsem mi arada 16. Haftayı beklemeden mi diyorum ama sabrediyorum sanirim beklicem, detaylida tahmin yapmamasina şaşırdım 🤔

Canım sen inceleseydin bacaklarının arasına baksaydın 🫣🫣🫣

Ara kanaması olanların genelde erkek bebegi oluyormus bu doğru mu acaba . Benim oğlumda da olmuştu. 14. Haftada çok parlak kırmızı kan geldi yoğun şekilde. Dr baktı keseden birsey göremedi. Neyden kaynaklandığını da anlamadı. Hem de medipol hastanesinin kadindogumcusu bakmisti. Protestan iğne verdiler 2 defa vuruldum. Sonra da 20. Haftaya kadar az az kahverengi lekeleme oldu
.Protestan fitil kullandim. Oğlum sagliklica dogdu çok şükür.

Günaydınn kızlarr. Benim geçen hafta baya karnım şişmişti yaa şimdi iki gündür pat diye indi sanki. Ödem miydi acaba o şişlik 🙄 karnım büyüyor diye düşünmüştüm ama birden inince de tırstım

Kızlar aranızda ara ara kahverengi lekelenme yaşayan var mı? Kaçıncı haftada tamamen kesiliyor
Ben 6. Ve 8. Haftada kahverengi lekelenme artı yogun kanama yaşadım. Allah'a şükür uzun zamandır hiçbiri yok. Doktor kanama alanı göremedi bu kanamalarda neydi tam bilmiyorum. Bebek de gayet iyiydi.

Ara kanaması olanların genelde erkek bebegi oluyormus bu doğru mu acaba . Benim oğlumda da olmuştu. 14. Haftada çok parlak kırmızı kan geldi yoğun şekilde. Dr baktı keseden birsey göremedi. Neyden kaynaklandığını da anlamadı. Hem de medipol hastanesinin kadindogumcusu bakmisti. Protestan iğne verdiler 2 defa vuruldum. Sonra da 20. Haftaya kadar az az kahverengi lekeleme oldu
.Protestan fitil kullandim. Oğlum sagliklica dogdu çok şükür.
Bunu çok duydum 😂 ama benim göğüslerim de çok hassaslasti şişti bu da kız belirtisiymis. Artık cinsiyeti tahmin bile edemiyorum bayağı sürpriz olacak bana 😍

Kizlar ben kalca agrimdan yuruyememeye basladim artik topalliyorum yavas yavas yuruyorum ancak :KK43: dua edin kotu bir sey olmasin ya cok takildi kafama bu kadar erken olmasi
canımm bende de var çok ağrıyor sol kalçam ve kuyruksokumum deli olacağım ayağımı kaldırdığımda canım yanıyor

Günaydınn kızlarr. Benim geçen hafta baya karnım şişmişti yaa şimdi iki gündür pat diye indi sanki. Ödem miydi acaba o şişlik 🙄 karnım büyüyor diye düşünmüştüm ama birden inince de tırstım
Aaaa bu bende de var. Hatta buraya yazacaktım şimdi sizin yazdığınızı gördüm 😱
Benim tüp bebek olduğu için transfer öncesinden beri bolca ilaç kullanıyorum. Göbeğim de transferden sonra bayaa şişmişti. Bu şişliği hep ilaçlara yormuştum ben. İlaçlara hala devam ediyorum ve son 2 gündür göbeğim dümdüz oldu. Bi sabah uyandım ve dümdüz göbek gördüm. Değişen bir şey yok aslında, neden olduğunu anlamadım.

Yani zaten 3 aylık hamilelikte göbek çıkmaz zaten de, yine de içim rahat etsin diye bugün bi sağlık ocağından ultrasona almalarını rica edicem, umarım bi sorun yoktur 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

X