2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Canim ben üniversite hastanesinde , bi defter vardi açtılar, tarama testini istemiyorum yazdırıp imzalattilar ustte baska kisilerinde yazisi imzasi vardi ama benim doktorumda aldirmayacaksan yaptırma dedi, bence istemiyorum diye girdilerse yapmazlar.
Teşekkürler canım benim doktorumda daha ilk gebeligimde öyle söylemişti digerlrrinde de yaptirmamistim bunda da istemiyorum dedim ama sanki birine yapmışlar haberi olmadan ondan sorayım dedim :KK200:

Kızlar egzama hastalığı olan var mı? Bu ara benim çok arttı cips yememin de etkisiyle sanırım kaşıntıdan duramadım egzama kremimden sürdüm fakat içinde kortizon olduğu için aklıma takıldı nette de çok bilgi göremedim bilgisi olan var mı? Doktoruma sorcam ama daha kontrolüme var o zamana kadar kötü oldukça sürsem mi bilemedim
Bende egzama var canım ben advantan krem kullanıyorum kortizonsuz çok işe yarıyor

Bende egzama var canım ben advantan krem kullanıyorum kortizonsuz çok işe yarıyor
Yaa ben dermovate kullanıyorum baya etkili 5dkda kesiyor kaşıntıyı sabaha yarayı köreltiyor baya çok etkili olduğundan da korktum açıkçası söylediğiniz kreme bakayım bi en azından doktora kadar onu kullanırım belki

Selammm,

Ben gecen hafta öğrendim 4 haftalık hamile olduğumu. Öğrendiğim gibi bir anda bıraktım (20 yıldır içiyorum) aşırı zorlanıyorum. Bugun 6. gün ve halen nikotin isteği var. Sizin kaçıncı günde isteğiniz azaldı?
Ahh seni ben çok iyi anlarım.. 2 ya da 3 hafta çok zorlandım sonra birden Allah sabrını verdi ve biliyor musun şu an canım hiç istemiyor gerçekten ..
Hatta eşim balkonun kapısını tam kapamadığında kapa şu kapıyı koku geliyor içeri diyorum
İnanamıyorum şu durumuma
Allah sana da kolaylık versin başaracaksın🙏🏻🤰🏼
Saglik ocagi hepsini yapıyor. Hastaneye bile gitme bence 😊
Hayır toksoplazma rubellaları falan yapmıyor benimkide

Kızlar egzama hastalığı olan var mı? Bu ara benim çok arttı cips yememin de etkisiyle sanırım kaşıntıdan duramadım egzama kremimden sürdüm fakat içinde kortizon olduğu için aklıma takıldı nette de çok bilgi göremedim bilgisi olan var mı? Doktoruma sorcam ama daha kontrolüme var o zamana kadar kötü oldukça sürsem mi bilemedim
Hayir kortizon gebelikte nadir kullanılır doktor onayı olmadan sürme

Yaa sağlık ocağına gittim özellikle de sordum ama onlar yok dedi bana. Demek ki gerçekten yere göre değişiyor . Biraz dolambaçlı bir yolla da olsa hallettik sayılır neyse 😀
Sağlık ocağı sadece tsh ve tsm kan sayım bakıyor. Ben ikisini orda yaptırdım toksoplazmayı falan gittiğim doktorun kliniğinde yaptırdım. 450 tl verdim

kantaron yağı sürebilirsiniz iyi geliyor kaşıntıya

Güzel haberler al inşallah
🤍🌸
Ayy hadi güzel haberler canım cok heycanlııık
🤍🌸
iyi çıkacak tabikiii
hemen yaz bize de :KK33:
🤍🌸
Güzel haberler bekliyoruz 🎉🎉
🤍🌸
Kızlar hepinize teker teker teşekkür ederim 🥰🌷
Herşey normalmiş cok şükür Fetal DNA temiz cıktı 🙏🙏🙏🧿
Ve KIZIM OLACAK İNSALLAH 🙏🥰 cinsiyet partisi yaptım hemen bugun o yüzden yazamadım.
parti benim aklımda yoktu, Doktor sen çok heyecanlısın deyip kendisi kağıda yazdı verdi😅 Hal öyle olunca bize parti yapmak düştü.
Hepimizin bebegi sağlıcakla gelsin dünyamıza İNSALLAH 🙏🙏🙏🧿🧿🧿🧿
😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰

Kızlar kontrolden geldin ama 9. Hafta olmamasına rağmen karından göremedi vajinal baktı sizce bi sıkıntı olur mu korkuyorum bşraz bu konudan
Yoo ben de son kontrolümde 11+4 idim hem vajinal hem de karından bakıldı. Şu vajinalden ultrason bebeğe zarar verin kafasından çıkın artık lütfen böyle bir şey olsa doktorlar niçin bile bile yapsınlar ki? İlişkiye girmek serbest diyorlar özel durumlar dışında bunda ne gibi bir sakınca olabilir 😂 kaldı ki girişte tutuluyor alet.

Yoo ben de son kontrolümde 11+4 idim hem vajinal hem de karından bakıldı. Şu vajinalden ultrason bebeğe zarar verin kafasından çıkın artık lütfen böyle bir şey olsa doktorlar niçin bile bile yapsınlar ki? İlişkiye girmek serbest diyorlar özel durumlar dışında bunda ne gibi bir sakınca olabilir 😂 kaldı ki girişte tutuluyor alet.
Aralık ayında bi düşüğüm oldu biraz korkuyorum ister istemez o zaman da vajinal bakılmıştı teselli olarak insan ona bağlıyor işte acaba ondan mı oldu diye

Benim doktorum da ben riske atmam. Engelli çocuk doğurtmam. Testleri yaptırmama gibi bir kararı hastaya bırakmam dedi bana. Profesör kendisi. Öyle konuştu ki ikna olmamak mümkün değil. Şimdi yaptırmam ne olursa olsun doğururum diyorsunuz ama doğum yapınca öyle olmuyor. Yanlış düşünüyorsunuz dedi. Testi yaptırman şart dedi.
Ben de kesinlikle yaptırmam diyordum önceden ama Vazgeçtim bu fikirden. Siz de düşünün bence.

Bu arada doktor erkek tahmininde bulunmuş. 😇 ultrason fotoğrafı atmanız mümkün mü acaba? Bakabilir miyim? Ben de foto atmıştım erkek diyor bakanlar. 😊 doktor bir şey demedi henüz
İnsan hamileyken biraz romantik bir psikolojide oluyor. Böyle realist bir doktorla ilerlemek çok iyi birşey bence. Bilgilendirildiğine dair imza da gayet normal bir istek. Hastanelerde ameliyata girerken de tüm riskleri biliyorum diye imza isteniyor, aynı şey.

Selam kızlar. Özel muayenelerde testler vs nasıl yapılıyor biliyor musunuz? Ya da sona kadar gideyim, doğum nasıl oluyor? Cumartesi randevu aldım, heyecan dorukta😍
Ben şu anki doktoruma daha önce ameliyat olmuştum oradan biliyorum. Sen istediğin hastaneyi seçiyorsun o hastane ile anlaşma yapıyor zaten sen seçmeden önce hangi hastane neye mal olacak onun listesini veriyor. Önceden anlaşmaları var yani muayenehanelerin hastanelerle. Tarihi belli bir ameliyat veya sezeryansa gün alınıyor. Testler için de anlaşmalı olduğu yerler var şuraya git bu kişiyle görüş diye kağıt veriyor. Ama bu doktorun tarzına göre değişebilir. En iyisi detayları doktora sormak. Ben çok memnunum, özel hastanelerde bile 5 dkda bir randevu alıyorlar yaşadığım şehirde. Dünya kadar sıra bekliyorsun sen içeri girip üstünü çıkarana kadar süren bitiyor oldu mu oldu mu hazır mısınız diye kapını çalıyor hemşireler😄😄 doktorlar da aceleci ve mutsuz doğal olarak. Muayenehane çok rahat istediğin kadar zaman veriyorlar, hastanelere göre az hastayla ilgilendikleri için herşeyi hatırlıyor ve takip ediyorlar. Özellikle sezeryansa ameliyat günü süpriz doktorla karşılaşma ihtimalin de yok. Bir de doktor, bir sürü hastane reklam basıp dururken bu insanlar beni buldu beni seçti, sorumluluğu ile hareket ediyor.

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸
Ve KIZIM OLACAK İNSALLAH 🙏🥰 cinsiyet partisi yaptım hemen bugun o yüzden yazamadım.
parti benim aklımda yoktu, Doktor sen çok heyecanlısın deyip kendisi kağıda yazdı verdi😅 Hal öyle olunca bize parti yapmak düştü.
😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰
Tebrik ederim canim 🌸
Kiz donemine girdik sanirim,cogunlugun kizi mi olacak acaba🤗

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸
😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰
Ayy canımm cok mutlu olduum darısı bizlerinde basına insallah💓💓💓

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸
😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰

yaaa maşallah ne kadar şanslısınızzzz
inşallah sağlıkla kucağına alırsın kızçeni canım tebrikler :KK200: :KK200: :KK200:

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸
😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰
yaaa çok tatlısınız:) tebrik ederim ne güzel parti falan çok güzel anılar biriktirmişsiniz :dondurma:sağlıkla kavusun inşallah

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸

🤍🌸
😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰😍🥰
Ayy çok sevindim canım ne güzel haber Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kizceni:KK200::KK68:

X