2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar selamlar. Doktorum bir bilgi paylaştı sizinle de paylaşmak istedim. 12 haftadan önce çok fazla bebeğin kalbini Dinlemek iyi değilmiş. Yani dr dinletmedikçe ısrarcı olmayın derim☺️Zaten ekranda minicik atışlar gözüküyor dikkatli bakınca🥰
Benim başıma da aynısı geldiii. Dün 6+4te gittik kalp atışlarını ultrasonda gösterdi ama sesi açmadı haftaya gelin dedi. Biz de bir anlam verememiştik. Siz kaçıncı haftada dinlemeyip kaçıncıda dinlediniz acaba?

Yaa ben de 7+3te gittiğimde makine bozuk ses çıkmıyor falan dedi gösterdi sadece de dinletmemek için mi dedi acaba sizler böyle deyince aklıma o geldi. Ama niye yalan söylesin ki gerçi sakıncalı derdi 🙄

Bugün kontrole gittim. Kalp atışlarını tekrar duydum.
9+0 oldu. 🥰
3 hafta sonra 3 ay dolmuş olacak.
O zaman muayeneye gideceğim.
Ve bana omega 3, multivitamin, d vitamini başlatacakmış.
Progestanı 3 ay dolunca bırakacağım.
Ve yine 3 ay dolunca Cinsel perhiz bitebilir dedi. dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz diye belirtti yalnız.😶

Bugün kontrole gittim. Kalp atışlarını tekrar duydum.
9+0 oldu. 🥰
3 hafta sonra 3 ay dolmuş olacak.
O zaman muayeneye gideceğim.
Ve bana omega 3, multivitamin, d vitamini başlatacakmış.
Progestanı 3 ay dolunca bırakacağım.
Ve yine 3 ay dolunca Cinsel perhiz bitebilir dedi. dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz diye belirtti yalnız.😶
Aramızda 2 gün var 🥰 cnm progestani fitil olarak mı aliyorsun sabah fitil attım şimdi camarimda ıslaklık su gibi ortası beyaz beyaz ilaçtı sanirim boyle su gibi oluyor mu

Ya dun ben biraz yordum kendimi sanirim bide cok agir olmasa da pazar arabasini kaldirdim az bisey baska yere koydum dunden beri kasigimda batma degilde kas agrisi gibi agri var.Bugun biraz vajinama dogru vuruyor umarim bi sikinti yoktur :KK43: sizin de oluyo mu agrilariniz belki normal bi rahim agrisidir..hic yasamiyodum

Git gel 64 km. ilden ilçeye öğretmen servisi ilçeden köye taksiyle gitmek durumundayım 3 öğretmenli okuluz ve iki kişi ücretli ve de köyden verildi haliyle ben tek başıma git gel yapmak durumundayım zor durumdayim malesef
Anladım bana doktor uzun yol yasak diye rapor versin görevlendirme dilekçesine ekleyip verin garanti olur demişlerdi. Bi de benim tüp bebek riskli gruba giriyorum ama doktorla konusacagim o uygun görürse verir bence. Benim emin değilim artık görevlendirme ister miyim bilmiyorum. Sağlıkla geçirelim bu zamanımızı 🧿

Maşallah canım hep sağlıkla büyüsün 😍
Sağlık ocağı bana göre önemli, çünkü doğumdan sonrada sık sık gidilecek aşılar kontroller, topuk kanı falan için. Şu an da en önemlisi tetanoz aşısı için çağırıyolar, arada kilo tansiyon takibi falan yapıyolar.
Amin canım hepimizin bebeği inşallah 😊 Tetanozu ne zaman oluyoruz peki?

Anladım bana doktor uzun yol yasak diye rapor versin görevlendirme dilekçesine ekleyip verin garanti olur demişlerdi. Bi de benim tüp bebek riskli gruba giriyorum ama doktorla konusacagim o uygun görürse verir bence. Benim emin değilim artık görevlendirme ister miyim bilmiyorum. Sağlıkla geçirelim bu zamanımızı 🧿
Gittim canım ve bana da o şekilde bir rapor verdi çok şükür. Fotokopi çekip görevlendirme dilekcesiyle beraber teslim ettim

Kızlar merhaba bugün doktora gittim sata göre 7+5 ultrasona göre 7+4 uyumlu dedi kalp atışını da duydum. Görevlendirme istemem için raporda yazdı bana dua edin inşallah köye gitmeyeyim bu yıl. Fotoğraf atıyorum cinsiyet yorumlarınızı bekliyorum 🥰❤️

Eklentiler

• IMG_20220908_150942_1.jpg
    IMG_20220908_150942_1.jpg
    144,6 KB · Görüntüleme: 48
Gittim canım ve bana da o şekilde bir rapor verdi çok şükür. Fotokopi çekip görevlendirme dilekcesiyle beraber teslim ettim
Hayırlı olsun senin işin. Benim Doktor kontrolüm haftaya ama görevlendirmeler ihtiyacım var mı bilmiyorum. Bir de servisle gitmiyoruz, sınıf mevcutlari az. Şartları düşününce git gel yapmak mantıklı geliyor sanki.

Hayırlı olsun senin işin. Benim Doktor kontrolüm haftaya ama görevlendirmeler ihtiyacım var mı bilmiyorum. Bir de servisle gitmiyoruz, sınıf mevcutlari az. Şartları düşününce git gel yapmak mantıklı geliyor sanki.
Teşekkür ederim umarım olur. Yani mantıklı olan neyse onu yap

Aramızda 2 gün var 🥰 cnm progestani fitil olarak mı aliyorsun sabah fitil attım şimdi camarimda ıslaklık su gibi ortası beyaz beyaz ilaçtı sanirim boyle su gibi oluyor mu
Ben önce ağızdan aldım ama o kadar mahvetti ki beni başımı kaldıramıyordum. 3 gündür fitil olarak kullanıyorum, çok rahatladım.
Bende akıntı yapmadı hiç. Bazen ilaç kalıntısı beyaz bir şekilde çamaşırda kalabilir ama. Akıntı da zaten bu süreçte normalmiş. Sorun değildir sende böyle olması eminim ki😇

Arkadaşlar bende size bir şey sormak istiyorum. Hamilelik süresinde diyet yapan var mı? Ben bu şekilde devam edersem 100 kilo olurum. Daha 2 aylık falan hamileyim sanırım 2.5-3 kilo aldım. Diyet yapmam lazım ama yapan var mı? Aç duramıyorum ben bu aralar
Bende ilk hamileliklerimde ilk aylar hep kilo verirdim bunda aldim moralim bozuldu diyet değil ama ekmek az tüketmeye çalışıyorum akşam yemeğinden sonra çok aciksamda yememeye calisiyorum

Günaydın kızçeler hamişlik nasıl gidiyor? Bu ara yine aktif takip edemedim grubu iş güç uğraşıyoruz. Benim mide bulantım falan yok ama böyle midem bi tuhaf ve yanıyor sürekli. İlk gebeliğimde de oluyordu ama o zaman bebek baya büyüdüğü ileriki aylarda olurdu 7 8 ay gibi. Şimdi çok erken daha ama baya sıkıntı yaşıyorum. Birde kaç gündür sürekli kabuslar görüyorum saçma sapan gebelikle mi alakalı bilemedim. Sizler iyisinizdir inşallah :)
Günaydın canım benim gayet güzel gidiyor bu hafta kışlık hazırlıklarla uğraşıyorum fasulyeydi domatesti ara ara bulantilarim oluyo ama çok rahatsız edici değil çok şükür baya enerjiğim bu günlerde maşallah diyeyim :d

Valla bilmiyorum ki dillendirmekte istemiyorum ama dün gece düşük yaptığımı gördüm resmen parça şeklinde geldiğini o kadar gerçekçiydi ki uyanınca bile etkisinden çıkamadım. Bu gecede çok saçma bıçaklar silahlar. Bu ne ya dedim uyku değil resmen eziyet.
Ayy Allah korusun , heralde bilinç altı korkuyoruz ondan oluyor.

Kızlar merhaba bugün doktora gittim sata göre 7+5 ultrasona göre 7+4 uyumlu dedi kalp atışını da duydum. Görevlendirme istemem için raporda yazdı bana dua edin inşallah köye gitmeyeyim bu yıl. Fotoğraf atıyorum cinsiyet yorumlarınızı bekliyorum 🥰❤️
Canım maşallah hayırlı olsun 😻

X