2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Merhaba bebişin hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah kanama veya lekelenme yaşadınız mı yoksa USG de mi öğrendiniz
Teşekkür ederim hiç kanamam olmadı. Ultrasonda gözüktü yalnızca.
Öncelikle hayırlı olsun. Bende vardı ve bir sonraki muayenede kaybolmuştu. Doktora sorduğumda çok görüyoruz bunları önemli değil demişti. İnşallah sizinki de kaybolur.
Ah inşallah haftaya kalp atışı için gittiğimde kanama da gitmiş olur ♥️
Merhaba, öncelikle gözünüz aydın kese görünmüş çok güzel :KK200: bende de kanama alanı vardı, progesteron ve ecopirin kullandım hala da kullanıyorum. 2 hafta sonra gittiğimde kanama alanı geçmiş dedi dr. içinizi ferah tutun, kendinizi sakın yormayın ev bile süpürme dedi bana dr. Allah'ın izniyle inşallah güzel haberler alırsınız siz de
Çok teşekkür ederim inşallah hemen geçer benimkide. 5 yaşında bir oğlum var pek dinlenme fırsatım olmuyor ama bugün itibariyle dinleneceğim bol bol

ben çok yaşadım hamile kalmadan önce ve aylarca üstüste oldu hatta, korkulacak bir şey değil hatta bedenin yumurtluyorum uyarısı vermesi beni değerlendir demesi gibi bir şeymiş
Umarım benimde öyledir çünkü benim ilk aklıma gelen rahim yarası oldu ilişkiden sonra oluyordu daha öncede hiç yaşamadım doktora gittiğimde de yara olduğunu söyledi şimdide yok diyorlar hangisi doğru söylüyor bilmiyorum ama şükür sikayetlerim geçti ağrım sızım da yok pek kurcalamadım

Bu arada dr. İkili test istemiyorsanız bana dilekçe vereceksiniz dedi. Devlet normalde istiyor bunu dedi ama yapmak istemezseniz dilekçenizi vermelisiniz diyor.
Fetal dna daha iyi sonuç verir isterseniz onu yaptırın dedi.
Ve kalp atışını dinlerken kayda almamız için izin verdi doktorumuz fakat maalesef eşim heyecan yaptı hiçbir şekilde sesi alamamış. Heves etmiştim ama olmadı. Kaydı ailemize de dinletmek istiyordum. Tekrar dinletir mi bilmiyorum.
1 hafta sonra kontrole gitmemi istedi.
Aranızda 1 hafta sonra kontrole çağrılan var mı? Çok mu erken niye öyle dedi diye düşündüm. Ama sorun da yok hiç görünürde. 😐

@Hemsire12 beni listeden çıkara bilirsin canım..kürtaj olucam.Hepiniz sağ salim çocuğumuzu kucağınıza alın İn şa Allah.Bir bir yazamıyorum.Cocuğun kalb atışı dahada aşağı düşmüş..gelişmiyor..sebeb bu.Allah bana ikinci defa sağlam çocuğa kalmayı nasib etsin İn şa Allah
Çok üzüldüm allahım tez zamanda sağlıcakla bir evlat nasip etsin inşallah

Merhaba, öncelikle gözünüz aydın kese görünmüş çok güzel :KK200: bende de kanama alanı vardı, progesteron ve ecopirin kullandım hala da kullanıyorum. 2 hafta sonra gittiğimde kanama alanı geçmiş dedi dr. içinizi ferah tutun, kendinizi sakın yormayın ev bile süpürme dedi bana dr. Allah'ın izniyle inşallah güzel haberler alırsınız siz de
Kanama olduğunda ecopirin, aspirin gibi ilaçlar kesilmez mi? Sizde kanama varken mi ecopirine başlandı? Bu kanı daha çok sulandırıp kanamayı artırmadı mı kafamda deli sorular

Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
@BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
@Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
@mariatheresia
38​
27 Haziran​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
@ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
@Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@neselikiz87
35​
28 Haziran​
İstanbul​
3​
53​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
snowflake88 snowflake88
34​
29 Haziran​
Ankara​
1​
59​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
@AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
E B R U E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
@Armi2021
30​
1 Temmuz​
1​
65​
@meva126
29​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@sessizyazar
34​
1 Temmuz​
2​
67​
H Hemsiree2e
28​
2 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
@kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
@None9696none
26​
2 Temmuz​
İstanbul​
1​
58​
@melodit
34​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
74​
@Lelamor
31​
4 Temmuz​
3​
53​
@Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
60​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
@meltem kececi
27​
6 Temmuz​
1​
68​
@nail art
35​
5 Temmuz​
İstanbul​
1​
67​
@bshk1993
29​
6 Temmuz​
Zonguldak
2​
50​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@sadecebirii
32​
7 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
53​
@Nargizulya
36​
7 Temmuz​
İstanbul​
2​
82​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
VivaLaJuicy VivaLaJuicy
33​
7 Temmuz​
İstanbul​
1​
56​
@Beautiful woman
23​
8 Temmuz​
İzmir​
1​
58​
@bernisko
27​
8 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
@ilkyaznisan
31​
11 Temmuz​
İzmir​
1​
65​
@BUKITOKI
28​

10 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
56​
@A R Y A
28​
12 Temmuz​
1​
@ZorluBekleyis
28​
16 Temmuz​
Van​
1​
46​
@zehzeh2
17 Temmuz​
2​
@thepinklawyer
27​
17 Temmuz​
İstanbul​
1​
@Black87
35​
17 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
@MaviMervis2690
32​
19 Temmuz​
1​
63​
@dsvsr
25​
20 Temmuz​
Kastamonu​
1​
62​
@-Pinkberry-
34​
20 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
@mineHira
37​
22 Temmuz​
İstanbul​
@Artur
23​
22 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
@April wind
26​
23 Temmuz​
2​
47​
@pank
29​
23 Temmuz​
Ankara​
1​
58​
@mamammi
23 Temmuz​
2​
@hatice buse kaya
27​
24 Temmuz​
İzmir​
3​
108​
Merhaba benide listeye ekleme şansınız varmı acaba 23 yaşındayım/ son adet 15 temmuz/ 2 . Gebeliğim / Ankara / 68 kiloyum

Kanama olduğunda ecopirin, aspirin gibi ilaçlar kesilmez mi? Sizde kanama varken mi ecopirine başlandı? Bu kanı daha çok sulandırıp kanamayı artırmadı mı kafamda deli sorular
kanama içteydi, pıhtı olmasın diye aspirin verdi dr benim anladığım bu şekildeydi. ama eğer vajinadan kanamam olsaydı sanırım kesecekti aspirini. kişiden kişiye de değişiyor olabilir şimdi yanlış bişey de söylemek istemem

Kürtaj olunan kızlara sormak istiyorum.Sordum şimdi kazıma olucakmi..çok az dediler ama olucak.Sizdede öyle oldumu?ikinciye hamile kalmak için sorun istemiyorum olsun..korkuyorum

Kürtaj olunan kızlara sormak istiyorum.Sordum şimdi kazıma olucakmi..çok az dediler ama olucak.Sizdede öyle oldumu?ikinciye hamile kalmak için sorun istemiyorum olsun..korkuyorum
Mayıs'ta kürtaj oldum, 2 hafta ilişki yasak dedi doktorum ve 1 kez adet olmayı bekle dedi çünkü tekrar hamile kaldığında tarihlerden emin olmak istiyorlar. Kürtajdan yaklaşık 5 hafta sonra adet oldum ve yumurtlamayı bekledim. Yumurtlama baya geç oldu (kürtajdan dolayı olduğunu düşünüyorum), böyle adetten 20 gün sonra oldu. Ben de hemen olmaz kesin, zaten geç yumurtladım diye çok sallamadım ve hamile kaldım. Kürtajın negatif bir etkisi yok hatta rahim duvarları daha yapışkan, daha elverişli hale geliyormuş.

Mayıs'ta kürtaj oldum, 2 hafta ilişki yasak dedi doktorum ve 1 kez adet olmayı bekle dedi çünkü tekrar hamile kaldığında tarihlerden emin olmak istiyorlar. Kürtajdan yaklaşık 5 hafta sonra adet oldum ve yumurtlamayı bekledim. Yumurtlama baya geç oldu (kürtajdan dolayı olduğunu düşünüyorum), böyle adetten 20 gün sonra oldu. Ben de hemen olmaz kesin, zaten geç yumurtladım diye çok sallamadım ve hamile kaldım. Kürtajın negatif bir etkisi yok hatta rahim duvarları daha yapışkan, daha elverişli hale geliyormuş.
Canım kazıma oldumu sende?

Kizlar merhaba böyle bir bilgi buldum bakalım dogru çıkacakmı😇 benim 7+5 de / 159 du🥰
💙💗

Gebelik döneminde bebeğin kalp atış hızının cinsiyet hakkında bilgi verdiği düşünülür. Kız bebek gebeliklerinde genellikle bebeğin kalp atış hızının 140 civarında olduğu belirlenir. Erkek bebeklerin kalp atış hızlarının ise 140'ın altında olduğu görülür. (Alıntıdır)

Gebelik yaşı/fetüs boyuNormal kalp atış hızı
2 mm embriyo75 bpm
5 mm embriyo100 bpm
10 mm embriyo120 bpm
15 mm embriyo130 bpm
5 hafta80 ile başlar ve 103 bpm ile biter
6 hafta103 ile başlar ve 126 bpm ile biter
7 hafta126 ile başlar ve 149 bpm ile biter
8 hafta149 ile başlar ve 172 bpm ile biter
9 hafta155-195 bpm (ortalama 175 bpm)
12 hafta120-180 bpm (ortalama 150 bpm)
12 hafta sonra110-160 bpm (ortalama 140 bpm

Ben oldum canım 7+6da. Birşey olmaz için rahat olsun en kısa sürede yine olucak 🙏🏻

X