2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Merhaba değerli anne adayları,​

Bildiğiniz gibi kısa bir süre önce açtığımız gün gün hamilelik, gebelik sayfa
sında (tıklayın)hamilelik boyunca bebeğinizin gelişimini gün gün ve tarihe göre izleyebileceğiniz bir uygulama paylaşmıştık. Türkiye'de bir ilk olan bu uygulama sayesinde tahmini doğum tarihini girerek bebeğinizin gelişimini izleyebiliyorsunuz.

Artık bu uygulamada kullanılan bilgileri imza alanınızda diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken : Profil sayfanıza (tıklayın) girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız. Örneğin : 24-03-2023

Bebeğinizin tahmini doğum tarihini doktorunuzdan öğrenebileceğiniz gibi, sitemizde bulunan tahmini doğum tarihi ve gebelik hesaplama sayfasından da kendiniz hesaplayabilirsiniz.

ANNE ADAYIANNENİN YAŞISON ADET
TARİHİ
ŞEHİRKAÇINCI ÇOCUKİLK KİLOİSİM
CİNSİYETİ
GERÇEKLEŞEN DOĞUM TARİHİ
@BarbieveKen
33​
22 Haziran​
İstanbul​
1​
58​
Nare196 Nare196
26​
25 Haziran​
Hatay​
1​
55​
@NastenkaAleksey
32​
27 Haziran​
Balıkkesir​
1​
55​
@ipti
30​
27 Haziran​
İstanbul​
2​
82​
@Mei-chan
30​
26 Haziran​
Mersin​
1​
67​
@neselikiz87
35​
28 Haziran​
İstanbul​
3​
53​
@cankus_
30​
28 Haziran​
3​
73​
@snowflake88
34​
29 Haziran​
Ankara​
1​
59​
@ejce
32​
29 Haziran​
Bursa​
1​
43​
A AloeeVeraa
30​
29 Haziran​
İzmir​
2​
60​
Papatya0593 Papatya0593
29​
30 Haziran​
Ankara​
1​
62​
@E B R U
26​
30 Haziran​
Bursa​
1​
55​
@Armi2021
30​
1 Temmuz​
1​
65​
@meva126
29​
1 Temmuz​
Hatay​
1​
93​
@sessizyazar
34​
1 Temmuz​
2​
67​
@Hemsiree2e
28​
2 Temmuz​
Çanakkale​
1​
82​
kayramberamveram kayramberamveram
30​
2 Temmuz​
Ankara​
4​
90​
leilani leilani
33​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
57​
@melodit
34​
3 Temmuz​
İstanbul​
1​
74​
Lelamor Lelamor
31​
4 Temmuz​
3​
53​
@Rprnn
26​
4 Temmuz​
1​
60​
@laviniaam
28​
4 Temmuz​
1​
60​
@sultansultan90
30​
4 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
@meltem kececi
27​
6 Temmuz​
1​
68​
@nail art
35​
5 Temmuz​
İstanbul​
1​
67​
@bshk1993
29​
6 Temmuz​
Zonguldak
2​
50​
@Niqu
34​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
65​
@kertenkelebekim
30​
6 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
25​
6 Temmuz​
Tekirdağ​
2​
65​
@sadecebirii
32​
7 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
53​
@Nargizulya
36​
7 Temmuz​
İstanbul​
2​
82​
@manolya2909
26​
7 Temmuz​
Adana​
1​
60​
@VivaLaJuicy
33​
7 Temmuz​
İstanbul​
1​
56​
@Beautiful woman
23​
8 Temmuz​
İzmir​
1​
58​
@bernisko
27​
8 Temmuz​
Ankara​
1​
57​
@Z e r d e c a l
29​
9 Temmuz​
İstanbul​
1​
62​
@ilkyaznisan
31​
11 Temmuz​
İzmir​
1​
65​
@BUKITOKI
28​

10 Temmuz​
Tekirdağ​
1​
56​
@ZorluBekleyis
28​
16 Temmuz​
Van​
1​
46​
@zehzeh2
17 Temmuz​
2​
@thepinklawyer
27​
17 Temmuz​
İstanbul​
1​
@Black87
35​
17 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
@-Pinkberry-
34​
20 Temmuz​
İstanbul​
1​
60​
A Artur
23​
22 Temmuz​
Ankara​
2​
67​
A April wind
26​
23 Temmuz​
2​
47​
26 yaş, sat 2 temmuz, İstanbul, ilk hamilelik, 58 kilo. Beni de ekler misiniz 🙂

Kızlar selam geçtiğimiz pazartesi günü beta hcg 41 küsur çıkmıştı. Tatilde olduğum için de bir daha kan veremedim. Yarın dönüyoruz salı günü kendi doktoruma gideyim diyorum ama kese gözükür mü ki beklemelimiyim daha

Selamlar, 5+0 dayim bugun hafif kasilmalar yasiyorum. Sizlerde de oluyor mu? Daha once dogum yapmis olmasam katiyen anlamam kasilma nedemek nasil birsey oldugunu. Ama bunlar kesin kasilma hafif de olsa. Aranizda erken haftalarda kasilma yasayan var mi merak ettim.

Kızlar selam geçtiğimiz pazartesi günü beta hcg 41 küsur çıkmıştı. Tatilde olduğum için de bir daha kan veremedim. Yarın dönüyoruz salı günü kendi doktoruma gideyim diyorum ama kese gözükür mü ki beklemelimiyim daha
Kaba bir hesap yapınca gözükmez gibi geldi bana cuma ya da öbür hafta ptesiye ertelemek daha mantıklı gibi duruyor.
Selamlar, 5+0 dayim bugun hafif kasilmalar yasiyorum. Sizlerde de oluyor mu? Daha once dogum yapmis olmasam katiyen anlamam kasilma nedemek nasil birsey oldugunu. Ama bunlar kesin kasilma hafif de olsa. Aranizda erken haftalarda kasilma yasayan var mi merak ettim.
Ah canım ilk hamileliğimin ennnn başından en sonuna kadar sürekli ve sürekli kasılma ile geçti. Hatta doğuyorum diye ağlayarak defalarca acile gittim, 33. Haftada nstde 80-85e vuran kasılmalarım olduğu için hastanede yatırıldım ilaç kullandım sancı kesilsin diye vs.
2.de daha az oldu.
Ama bu sefer yine bu gebeliğimde bir iki kasılma tarzı durumlar hissettim o yüzden inanırım 😬 ve inanıyorum olmuştur yani bazen bünye ya da bebek sebepli mi bilmiyorum ama oluyor 🤷🏻‍♀️
Bol su içiyoruz idrar yolu enfeksiyonu olmasın diye(o da kasılma tetikliyor), stres yapmıyoruz, sinirlenmiyoruz, vitamin ve özellikle minerallerimizi (magnezyum) kontrol ettiriyoruz. Yorulmuyoruz. Belki geçici bir durumdur ama dikkat etmekte fayda var.

Kaba bir hesap yapınca gözükmez gibi geldi bana cuma ya da öbür hafta ptesiye ertelemek daha mantıklı gibi duruyor.

Ah canım ilk hamileliğimin ennnn başından en sonuna kadar sürekli ve sürekli kasılma ile geçti. Hatta doğuyorum diye ağlayarak defalarca acile gittim, 33. Haftada nstde 80-85e vuran kasılmalarım olduğu için hastanede yatırıldım ilaç kullandım sancı kesilsin diye vs.
2.de daha az oldu.
Ama bu sefer yine bu gebeliğimde bir iki kasılma tarzı durumlar hissettim o yüzden inanırım 😬 ve inanıyorum olmuştur yani bazen bünye ya da bebek sebepli mi bilmiyorum ama oluyor 🤷🏻‍♀️
Bol su içiyoruz idrar yolu enfeksiyonu olmasın diye(o da kasılma tetikliyor), stres yapmıyoruz, sinirlenmiyoruz, vitamin ve özellikle minerallerimizi (magnezyum) kontrol ettiriyoruz. Yorulmuyoruz. Belki geçici bir durumdur ama dikkat etmekte fayda var.
Detayli aciklama icin cok tesekkurler 😀 o zaman bu kasilmalar normaldir diye dusunuyorum belki rahim buyumesi kaynakli. Bugun biraz is yaptim, yol da yurudum belki de ondan olmustur.

Progestan iğne hergün 2ampul yaptırıyorum. Kalçam çürüdü artık ne yürüyebiliyorum ne yatabiliyorum ne de oturabiliyorum. Böyle durumla karşılaşan oldumu? Nasıl çözüm bulabilirim. Arnica krem kullanıyorum ilk başta iyi gelmişti ama şimdi maalesef hiçbir etki yok çokkötüyüm 🥺

Progestan iğne hergün 2ampul yaptırıyorum. Kalçam çürüdü artık ne yürüyebiliyorum ne yatabiliyorum ne de oturabiliyorum. Böyle durumla karşılaşan oldumu? Nasıl çözüm bulabilirim. Arnica krem kullanıyorum ilk başta iyi gelmişti ama şimdi maalesef hiçbir etki yok çokkötüyüm 🥺
Ben gobekten vuruyorum progestani.
Denediniz mi daha once?
Hoc sorun yasamiyorum

2.de daha az oldu.
Teşekkür ederim canım aslında ikinci gebeliğim ama ilkinde planlı olmadığı ve bu kadar erken fark etmediğim için kalp atışını bile duymuştuk😍 şuan bi an önce gidip görmek istiyorum

Bunu doktoruna bi danış istersen canım. Belki normaldir ama magnezyum takviyesi falan verebilir. İlk haftalar kasılma olmaması daha iyi olur bence. Sen kendin de her gün 1 tane sade maden suyu iç, onun da faydası olur

Ufak bir hesap yapınca haftaya pazatesi giderseniz bence hem kese hem bebek görülebilir diye düşünüyorum aynı gün benimde randevum var inşAllah hepimiz sağlıkla görürüz bebişlerimizi

Herkese iyi geceler,
Günlerdir yazayım, yazmayım derken bu günü bulduk.
Son regl tarihim 23 haziran.
25 temmuzda evde test pozitif.
1 ağustos karından ultrason kese görülemedi.
6 ağustos karından ultrason kese görüldü.
13 ağustos başka hekim vajinal ultrason ve şok üstüne şok 3 ayrı kese:) 100 milyonda birmiş doğal yolla üçüz. ama yolk izlenmedi sata göre 7 haftalıktım ama geç döllenme olabilir, takip dedi.
20 Ağustos başka bir hekim daha vajinal ultrason sata göre 8 haftalıktım ama keselerin boyutu 6+2 ölçtü. İçleri boş takip dedi. Sağlıksız bölünme olabilir dedi takip edeceğiz dedi. Ama kese ve bebek de uyumsuz olabilir ona bakma dedi.

Üzerinden 1 hafta geçti çeşitli sebeplerden hala doktor gidemedim.
Kanamam yok. Kendimi yorduğumda kasık karında ve belde çok ağrı oluyor o kadar.
İlk hamileliğim de rahat geçmişti. Pek bir belirtim de yok. Sadece tat değişikliği, süper k9 koku alma özelliği ve göğüs ağrısı yüklendi:)
.
Benim durum ne olur aşırı meraktayım. Boş ve boş gidecek gibi düşünüyorum. Ama boşsa neden lekelenme vs olmadı hala. Sata göre 9 haftalık oldum. Kese boyutuna göre 7 haftalık. Bunlar düşmeyecek mi? Boş değilse neden dolmuyor. Çok stres oldum. Hadi tecrübesi olanlar yazsın:)
Merhabalar, dün bir başlık açtım eğer boş gebelik değilse ben de nisan annesi olacağım, göz atabilir misiniz? Fikri olanların yazmasına ihtiyacım var:)

Bende her gün vurulutorum vuran kişiye söyleyin cok yavaş enjekte etsin

Kızlar hiç iyi diğilim..çok ağlıyorum.İnanmadım başka doktora da gitdim..vajina baktı..dedi kalb atışı var ama çok zayıf..Doktorun biri dedi cumartesi biri haftaya dedi gel...eğer yine aynı olursa kürtaj söylediler..Bezle geziyorum..ikiside dediki bu normal diğil tabi..ama yerleşmede ola bilir yada düşük ola bilir.Hic olumlu düşünmüyorum.Doktora dedim eğer bu kalmasa ikinci gebeliye nasıl hazırlıklı olayımki..bide böyle bir durum yaşanmasın ..dedi malesef edilecek bir şey yok..yaştan dolayı diyor..en güzeli diyor tüp
İNŞAALLAH güzel haberler alırsın canım. Yaş kaç ki

X