2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kızlar son bir sorum var bu biraz özel olucak kusura bakmayın şimdiden 3-4 gündür sarımsı akıntım var ama 10 gün öncede vermiştim idrar testi enfeksiyon yok kasıntı koku vs de yok normalmi sizde olan varmı özür dilerim hepinizden biraz özel oldu endişelenmeliyim diye merakta kaldım

Torch testlerini yaptıran var mı? Rubella cmv parametrelerine falan baktılar mı sizlerde? Benim cmv ve rubella igg ler pozitif çıktı. Sektörün içinde olduğum için daha önceden geçirilmiş enfeksiyon olduğunu biliyorum. Ancak hamilelikte pozitif çıkanlara herhangi bir ilaç vs veriliyor mu bilemedim?? Aranızda bu testlerin igg si pozitif olan var mı?
Pozitif olması bağışıklık olduğunu gösteriyo diye biliyorum öyle değil mi. Tabi ben yanlış biliyo olabilirim canım doktora sormakta fayda var

Kızlar devlet hastanesine gideniniz var mı aranızda? Doktorunuzdan memnun musunuz? Ben gidiyorum devlete takipleri güzel yapıyor. Her seferinde folic asitini içmeyi unutmuyorsun değil mi diye soruyor.tansiyonum yüksek çıktı bekletip tekrar ölçmelerini istedi. Hatta ne sorarsam güzelce cevaplıyor. Doğumu da sezeryan olursa ben yapacağım dedi. Sizce yine de arada bir özele de görüneyim mi ne dersiniz? Ya iki doktora gitmek kafa karıştırır mı?

Bebeği henüz görmemiştir canım ama yolk sacı görmüştür, onu görmek kese boş değil bebek var demek. Fotoğraflarda yolk sac da görünmüyo ama doktor gezdirirken başka bi açıdan görmüştür. Hayırlı olsun, sağlıkla büyüsün 💕
Canım bende göremedim ultrason kağıtından 2 doktora gittim devlet hastanesinde tahlil yaptırdım sonra özele geçtim özeldeki doktorum bebeği gördüm dedi öğleden sonra devlet hastanesinde muayene oldum devlet hastanesindeki kadında bebeği gördüm dedi gösterdi ama ben göremedim ☺️ Vardır bir bildikleri inşallah öyledir haftaya kalp atışı için gidicem inşallah duyarım tsh 2.60 çıktı ilaç verdiler 25mg yarısını içicekmişim

Kızlar son bir sorum var bu biraz özel olucak kusura bakmayın şimdiden 3-4 gündür sarımsı akıntım var ama 10 gün öncede vermiştim idrar testi enfeksiyon yok kasıntı koku vs de yok normalmi sizde olan varmı özür dilerim hepinizden biraz özel oldu endişelenmeliyim diye merakta kaldım
Bende de aynı oldu benim de herşeyim normal çıktı. Bence korkulacak bir şey yok. Sonuçta koruma bakterileri oluyor ve şuan hamilelikte vücut daha bir korumacı davranıyor. Sabunlu su değirmemeye çalışın su ile temizlenin rahat çamaşır giyin geçer. Benim şuan yok

Bugün 7+1’im.
Her gün 1 bardak Türk kahvesi içerdim öğlen. Sanırım beni çok ayakta tutuyormuş.
Bugün içmedim. Yerimden kalkamıyorum.
Çok halsizim. Keşke böyle olmasa.
Ah çok yamulduk :) inşallah 2-3 haftaya daha iyi olacağız, enerji gelicek 😍

Benimde sürekli sarı ve çok açık kahve geliyo canım bugün Dr a sordum normal dedi

Bende de aynı oldu benim de herşeyim normal çıktı. Bence korkulacak bir şey yok. Sonuçta koruma bakterileri oluyor ve şuan hamilelikte vücut daha bir korumacı davranıyor. Sabunlu su değirmemeye çalışın su ile temizlenin rahat çamaşır giyin geçer. Benim şuan yok
Canım teşekkür ederim rahatlattın biraz beni normaldir o zaman dimi 2 hafta var cnku kontrole doktor ztn her kontrolde idrar vericez demişti hormonlardan mdır o zaman

Sarı ve beyaz akıntı normal, hamilelikte çok fazla akıntı olur canım. Yeşilimsi akıntı ve yanma kaşıntı olduğunda idrar yolu enfeksiyonu oluyo

Kızlar devlet hastanesine gideniniz var mı aranızda? Doktorunuzdan memnun musunuz? Ben gidiyorum devlete takipleri güzel yapıyor. Her seferinde folic asitini içmeyi unutmuyorsun değil mi diye soruyor.tansiyonum yüksek çıktı bekletip tekrar ölçmelerini istedi. Hatta ne sorarsam güzelce cevaplıyor. Doğumu da sezeryan olursa ben yapacağım dedi. Sizce yine de arada bir özele de görüneyim mi ne dersiniz? Ya iki doktora gitmek kafa karıştırır mı?
Hangi hastane ve Dr a gidiyorsunuz ne guzel özel gibi ilgilenmiş bende devlete gittim ama hiç böyle ilgilenmediler yattım 30sn baktı kalktım ve çıktım :KK70:

Bi doktor belirleyip onunla devam etmek bence daha iyi canım. Özel ya da devlet onu bilemem ama doktor tek olsun her şey yolunda gittiği sürece

Canım bende göremedim ultrason kağıtından 2 doktora gittim devlet hastanesinde tahlil yaptırdım sonra özele geçtim özeldeki doktorum bebeği gördüm dedi öğleden sonra devlet hastanesinde muayene oldum devlet hastanesindeki kadında bebeği gördüm dedi gösterdi ama ben göremedim ☺️ Vardır bir bildikleri inşallah öyledir haftaya kalp atışı için gidicem inşallah duyarım tsh 2.60 çıktı ilaç verdiler 25mg yarısını içicekmişim
Anladım canım, onlar işin uzmanı tabi görmüşlerdir o zaman.
İlacını aksatma canım önemli

Torch testlerini yaptıran var mı? Rubella cmv parametrelerine falan baktılar mı sizlerde? Benim cmv ve rubella igg ler pozitif çıktı. Sektörün içinde olduğum için daha önceden geçirilmiş enfeksiyon olduğunu biliyorum. Ancak hamilelikte pozitif çıkanlara herhangi bir ilaç vs veriliyor mu bilemedim?? Aranızda bu testlerin igg si pozitif olan var mı?
Bende rubella igg pozitif igm negatif çıktı dün kontrolde gösterdim istenilen sonuç çıkmış, igg daha önce kızamıkçık geçirdiğini gösteriyormuşve vucütta antikor var demekmiş bu yüzden ilaca gerek olmuyor

Benimde Rubella igg pozitif rubella igm negatif çıktı doktorum hic bir problem yok dedi

Benim toxoplasma denen biseye bağışıklığım yokmus. Kedilerden, çiğ etten, yikanmamis meyve sebzeden bulasiyormus. Bana doktor bunları yasakladı.
Toxo lar bende de negatif. Ben hamile kalana kadar eti hep çok az pişmiş yerdim, pozitif çıkmasını bekliyordum ama demek öyle olmuyormuş 😇
Testin sonucundan bağımsız bana da yasakladı bunları. Hem çiğ eti hem de çiğ yumurtayı. Çiğ yumurtadan yapıldığı için mayonezi ve tüm sosları ☹️

X