2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Banada 5+5 dedi doktorum..ben aslında duydumda..ama çok yavaş dedi doktor..kürtaja gönderiyordu beni..doktorumu değiştim hemen..şimdiki doktorum diyor kalb yeni oluşuyor..bu normal dedi..haftaya çağırdı beni.İn şa Allah bizde güzel duyarız canım
ne kadar da kolay kürtaja gel demek yaa :sinirli:

Kızlae bende bugün kasık sancısı var normal mi sol agırlıklı agrım asagılar sancı yapıyo
Bende de kasık ağrısı dün akşamdan beri var. Biraz korkuttu ilk etapta ama normal diye okudum internette. Benim de bugüne kadar hep sağ kasık ağrısı vardı ama kesilmişti, dün akşamdan beri çoğunlukla sol 🙁 oturup kalkarken falan da sancı gibi oluyor 🙁

Torch testlerini yaptıran var mı? Rubella cmv parametrelerine falan baktılar mı sizlerde? Benim cmv ve rubella igg ler pozitif çıktı. Sektörün içinde olduğum için daha önceden geçirilmiş enfeksiyon olduğunu biliyorum. Ancak hamilelikte pozitif çıkanlara herhangi bir ilaç vs veriliyor mu bilemedim?? Aranızda bu testlerin igg si pozitif olan var mı?

Kızlar selam. Aranızda kedisi olan var mı? Doktorlarınız gebelikte evde kedi olması konusunda ne dediler?
Merhaba ☀️
Benim 2018 doğumlu güzeller güzeli smokin bir kızım var 🥰
Doktorum olumlu bakıyor, biz veterinerimizle de görüştük bu konuyu (bir önceki hamileliğimde) iç dış paraziti 2 ayda bire çekmiştik 3 aydan. Aşılı zaten hiç bir sıkıntı yok hatta bebekler daha anne karnından itibaren bağışıklık kazanıyorlar.
Bu hamilelik için tekrar danışma gereği duymadım zira şu an muztar sebeplerden dolayı kedimiz yanımızda değil en kısa sürede tekrar yanımızda olacak ♥️

Torch testlerini yaptıran var mı? Rubella cmv parametrelerine falan baktılar mı sizlerde? Benim cmv ve rubella igg ler pozitif çıktı. Sektörün içinde olduğum için daha önceden geçirilmiş enfeksiyon olduğunu biliyorum. Ancak hamilelikte pozitif çıkanlara herhangi bir ilaç vs veriliyor mu bilemedim?? Aranızda bu testlerin igg si pozitif olan var mı?
Merhaba yazıldı mı bilmiyorum henüz okuyamadım yanlış hatırlamıyorsam
İgm yakın zamanda geçirdiğinizi
İgg ise aşının etkin/bağışıklığınızın olup olmadığını gösterir yani zaten pozitif olmak gerekli. Sıkıntı yok içiniz rahat olsun.
Negatif olsaydı sıkıntıydı.
Negatif çıktığı durumlarda aşı tekrarı oluyor diye biliyorum.

Örnek olarak önceki hamilelik test sonucunu ekledim. Doğru hatırlamışım. Igg pozitif olması beklenir. Igm ise yakında bu hastalığı geçirdiğinizi gösterir ki bu da gebelikte pek istenen bir durum değil. N nail art

Eklentiler

• 05D88F0A-5F86-436A-9E3B-AB3C86286CC8.jpeg
    05D88F0A-5F86-436A-9E3B-AB3C86286CC8.jpeg
    123,6 KB · Görüntüleme: 28
  • 986CB744-6FBD-4CB5-82CB-35536CB78950.jpeg
    986CB744-6FBD-4CB5-82CB-35536CB78950.jpeg
    90 KB · Görüntüleme: 25
  • 2E7E439D-31A5-46F2-8541-A29C2A7521EB.jpeg
    2E7E439D-31A5-46F2-8541-A29C2A7521EB.jpeg
    107,2 KB · Görüntüleme: 25
  • 0E09D5EA-BC97-4BAA-9609-5C513C08CC28.jpeg
    0E09D5EA-BC97-4BAA-9609-5C513C08CC28.jpeg
    107,4 KB · Görüntüleme: 26

Önceden geçirdiğim için benim de pozitif. Yani gayet sağlıklı bir şekilde çıktı sonuçlar. Dr.um çarşamba günü bakacak. Ama şunu biliyorum ki İlaç verilecek bir durum değil bu. Sadece geçmişte olmuş bitmiş şu an enfeksiyon yok.

Bugün 7+1’im.
Her gün 1 bardak Türk kahvesi içerdim öğlen. Sanırım beni çok ayakta tutuyormuş.
Bugün içmedim. Yerimden kalkamıyorum.
Çok halsizim. Keşke böyle olmasa.

Kızçeler merhaba biraz önce doktordan çıktım. Minnağımı gördük kalp atışını da duyduk. İlk başta kalp atışını duyamadı hocam benim kalbim daha çok atıyor ondan heralde dedim :KK70: sonra neyseki duyduk. Biraz daha rahatladım. O kadar heyecanlıydım ki 1 çocuğun daha var 5 yaşına nasıl getirdin bu heyecanla sakin ol daha başındasın dedi :) doktorum da çok tatlış inşallah süreç böyle güzel devam eder. Hemen size yazıyım istedim.
Harika bi haber, gözünüz aydın hep sağlıkla büyüsün 😍

Kızlae bende bugün kasık sancısı var normal mi sol agırlıklı agrım asagılar sancı yapıyo
Ya bu bende de var 3 gündür ara ara kasık ve bel ağrım oluyo. Normalde uzun zamandır kasık ve bel ağrım yoktu. 3 gündür arada ağrıyo 1-2 dk da geçiyo. Hep tuvalete gidiyorum korkudan. Ama normaldir herhalde kuzum ya

Bende de kasık ağrısı dün akşamdan beri var. Biraz korkuttu ilk etapta ama normal diye okudum internette. Benim de bugüne kadar hep sağ kasık ağrısı vardı ama kesilmişti, dün akşamdan beri çoğunlukla sol 🙁 oturup kalkarken falan da sancı gibi oluyor 🙁
Ay kuzum bende ole yürürken hatta battı fln bayagı korktum bana da soldan vurdu asagılar böyle iyi bari ya benide rahatlattın😂😂😂 büyüypr bebişler bence

Ya bu bende de var 3 gündür ara ara kasık ve bel ağrım oluyo. Normalde uzun zamandır kasık ve bel ağrım yoktu. 3 gündür arada ağrıyo 1-2 dk da geçiyo. Hep tuvalete gidiyorum korkudan. Ama normaldir herhalde kuzum ya
Heh evet kuzum aynısı sonra belime vurdu benimde korktum bende demekki normal ya

Betam 2200 civarı şuan benimde kesemi gördüm doktor bebeğide gördüm haftaya kalp atışları için gel dedi ama kesede ben bebeği göremedim haftaya inşallah kalp atışlarını duyarım
Bebeği henüz görmemiştir canım ama yolk sacı görmüştür, onu görmek kese boş değil bebek var demek. Fotoğraflarda yolk sac da görünmüyo ama doktor gezdirirken başka bi açıdan görmüştür. Hayırlı olsun, sağlıkla büyüsün 💕

X