2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Progestan kullanıyordum zaten hem fitil hemde iğne. Fitili ve kan sulandırıcıyı bıraktırdı. İğneyide iki günde bir oluyordum hergüne çıkardı. Kanamada gece kalktığımda koyu kahverengi lekeye dönüşmüştü. Şuan daha da açıldı rengi. Umarım bir sorum olmaz Perşembe kontrolümüz var
İğnesini kullanıyomuşsun onun faydası olur canım. Kırmızı da olmadığına göre her şey yolundadır inşallah

Uyku seviyesi zirvede olanlar varmı sürekli bi uyku hali ve halsizlik var aynı zamanda 2 yaşında yaramaz bir oğlumda var tabi 😂
Geçen hafta inanılmazdı uyku bende, gözlerimi açamıycak kadar çok olduğu günler bile oldu. Bu hafta biraz azaldı gibi, o kadar kötü değilim. 5.haftanın özelliği sanırım o canım.
Benim de hemen hemen 3 yaşında ele avuca sığmaz bi oğlum var, geçen hafta baya zorlandım :)

Canım karından keseyi ne zaman gördün ve kalp atışını ne zaman duydun acaba? Ben de perşembeye randevu aldım. 5+4 oluyorum inşallah 😊
Keseyi çok küçükken gördü dr. 9 Ağustos’tu. 5+4te görünür yani seninki canım. Ama kalp atışını ay sonunda dinletecek bana. Daha duymadım. Kalp atışları başlamış ama 2 hafta sonra geldiğinde dinleticem dedi bana.

Günaydın kızlar biraz uzun yazacağım 😅
Perşembe günü silik çizgiyle öğrenmiştim
Cuma günü çizgi koyulaşmıştı
Cumartesi test yapmadım
Dün test aldım akşam üstü , niyetim bu sabah yapmaktı ama bebeyi falan uyutunca bir daha bakayım dedim yapmaz olaydım 😂
İlk dakikalarda koyu bir çizgi beklerken çizgi falan çıkmadı 😳
Sürpriz bir gebelikti açıkçası ve benim için zamanlaması da manidardı (çünkü okula dönmeyi planlıyordum hoş her koşulda gideceğim yine hamile de olsam 1,5 sene kalmıştı)
Çizgi 2. Dakikada belli olmaya başladı bu arada, kurudukça da belirginleşti.
Ama bence cuma yaptığım test daha koyuydu.
Ya kimyasal gebelik geçiriyorum ya da ilk idrarla yapmadığım(birikmiş idrarda değildi her şekilde çıkar diye düşünmüştüm) ve test markası Farklı olduğu için böyle bir durumla karşılaşmş olabilirim.
Kan vereceğim bugün bence değerin en az 100 çıkması gerekiyor sonuçtan anlarım az çok galiba.
Hakkımda hayırlısı olsun valla ne üzüleceğim ne sevineceğim varsa da yoksa daa..
Canım idrar testiyle gebeliği takip edemezsin. Yani değişen çok faktör olduğu için değişken sonuçlar çıkıyodur. Test markası, birikmiş idrar olmaması, ilk idrar olmaması her şey etkiler. Kan testiyle takip et. İnşallah sağlıklı bir gebeliktir ve sağlıkla gelir bebişin 🤲🏼❤️

Progestan kullanıyordum zaten hem fitil hemde iğne. Fitili ve kan sulandırıcıyı bıraktırdı. İğneyide iki günde bir oluyordum hergüne çıkardı. Kanamada gece kalktığımda koyu kahverengi lekeye dönüşmüştü. Şuan daha da açıldı rengi. Umarım bir sorum olmaz Perşembe kontrolümüz var
Yine de doktoru arayıp daha öncesinde kontrole gidiniz isterseniz. İçiniz rahat eder

• Beğen
Reactions: tdv
Canım idrar testiyle gebeliği takip edemezsin. Yani değişen çok faktör olduğu için değişken sonuçlar çıkıyodur. Test markası, birikmiş idrar olmaması, ilk idrar olmaması her şey etkiler. Kan testiyle takip et. İnşallah sağlıklı bir gebeliktir ve sağlıkla gelir bebişin 🤲🏼❤️
Haklısın canım daha çok küçük diye kan vermek istemedim sürekli sürekli.
4+1 daha zaten az daha bekleyim demiştim ama böyle de akıl karışıklığı oluyor 🫶🏻
Hayırlısı olsun hakkımda 😇

Keseyi çok küçükken gördü dr. 9 Ağustos’tu. 5+4te görünür yani seninki canım. Ama kalp atışını ay sonunda dinletecek bana. Daha duymadım. Kalp atışları başlamış ama 2 hafta sonra geldiğinde dinleticem dedi bana.
Benim bir önceki gebeliğimde bebekte kalp atışı hiç oluşmamıştı. Kalp atışı çok büyük bi dönüm noktası gibi benim kafamda şu an. Hayırlısıyla hepimiz duysak da 🥹

@Hemsiree2e beni listeden silersin hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için az önce doktordan geldim sabah ki kanamam düşük yapmışım ondanmış daha önce yaşamadığım için anlamamıştım kesem çoktan bozulmuş dedi doktor daha yeni eve geldim uzun bir süre topikte olmam sanırım geçen aydan sonra neyse hepinize hayırlı geceler sağlıkla büyüsün gelsin minnaklarınız 🤲
Çok çok geçmiş olsun Rabbim en kısa zamanda sağlıklı bir evlat kucağına almayı nasip etsin :KK43:

Çok üzüldüm canım benim.. Rabbim en kısa zamanda hayırlısıysa tekrar sağlıklı bir evlat nasip eder inşallah. Çok özür dileyerek bişey sormak istiyorum. Benimde dün gece kanamam oldu ama çok sürmedi 2-3saat kadar ama vu saat içinde lavoya gittiğimde peçete sildiğimde biraz fazla geldi. Daha sonrasında koyu kahverengi lekeye dönüştü. Sizindemi böyleydi acaba bende çok korkuyorum suan.
Eğer kırmızı geldiyse Bi acile git canım belki Progestan falan başlayabilirler ihmal etme

Benim bir önceki gebeliğimde bebekte kalp atışı hiç oluşmamıştı. Kalp atışı çok büyük bi dönüm noktası gibi benim kafamda şu an. Hayırlısıyla hepimiz duysak da 🥹
Benimde ilk gebeliğim öyleydi kalp atışı oluşmadı kürtaj oldum sonrasında 2 tane sağlıklı oğlum oldu çok şükür şimdi 3. Ye hamileyim stres yapma ins bu bebisini sağlıkla alirsin kucağına:anneadayı:

Benimde ilk gebeliğim öyleydi kalp atışı oluşmadı kürtaj oldum sonrasında 2 tane sağlıklı oğlum oldu çok şükür şimdi 3. Ye hamileyim stres yapma ins bu bebisini sağlıkla alirsin kucağına:anneadayı:
İnşallah canım benim. Maşallah Allah evlatlarını sana bağışlasın 😊 Şimdi kaç haftalıksın?

Benimde bulantılarım bugün birden başladı kızlar hemde öğürmeli çok kötü 6+5 bugün 🥺🥺

Kızlar maalesef kal atışlarını görenedik yeni oluşuyor 10 gün sonra gel dedi. Ve tansiyonum 135 çıktı bir hafta takip et yüksek olursa acile git bu ilk zamanlarda normal değil diyor dr. Sizde nasıl çıktı tansiyonlarınız.

X