2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Sen 6+3’üm de ki senle aynı olanlar seni referans alabilsin bence
Çünkü ben 7+1leri alıyorum referans 🫣

Bu kaçıncı randevun?
Yarın güzel pıt pıtları duyarsın inşallah canım💘💘
Ama işte tam olarak kaç olduğumu ben de bilmiyorum şu an. Asıl yarın bebeğin boyu ölçülünce anlaşılır kaç olduğum, keseye göre hesap yapmak çok doğru olmuyo.
3. randevum olucak. İlk adet gecikmesinden 3 gün sonra gittim. Sadece rahim kalınlaşması vardı. 10 Ağustosta keseyi 8.8 mm ve yolk sacı gördük. Yarın da inşallah kalp atışlarını duyarım canım 🤲🏼❤️

Kuzum o cinsiyet işleri ne bulantıdan ne aşermelerden hiçbişeyden belli olmuyomus ya kimisi hiç bulanmıuo kıız da oluyomus rabbim neyi nasip ettiyse artık saglıklı gelsinler bebişlerimiz ama paralı uygulama da yaptım cinsiyet orda kız ddiler😂😂😂 bakalım hepimizi merak ediyorum cinsiyetler konusunda o günlerimiz geldiginde hepimiz tahmin yapalım kendi mesajımızı alıntılıyalım olurmu

Evet mesela görümcem erkek doğurdu 2 tane. Çok kötü bulantılar yaşamış.
Ama genelde herkes kızda bulantı olur erkekte olmaz diyor.
Yine de belli olmaz🙃

Yeni gelen herkese tebrikler 🌸

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz 😁

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım 😇

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım🫣🫣

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok 🧡
7+1 den selamlar 🙋‍♀️
4+6 da vajinal olarak keseyi gordum
6+0 da bebek olusmustu az da olsa kalp atisini duydum
6+5 te cok sukur net bi sekilde minik kalbini duydum ❤
Belirti olarak cok sık idrara cikiyorum hala karnim cok sık acıkıyo hafif hassasiyet var ama oyle agir bulantilarim yok henuz arada hafif bel ve kasik agrim oluyo bu kadar ❤ insallah saglikla ilerler hepimizin gebeligi 🙏

Kızlar bu 6+1 veya 7+5 falan diyorsunuz ya bu nasıl oluyor tam olarak ? Çok yeniyim hiçbirşey bilmiyorum kusurabakmayın . Son adet tarihim 12 Temmuz . Şimdi ben şu an aslında tam olarak kaç haftalık + olarak yazarsak hesabı nasıl oluyor ?

Kızlar bu 6+1 veya 7+5 falan diyorsunuz ya bu nasıl oluyor tam olarak ? Çok yeniyim hiçbirşey bilmiyorum kusurabakmayın . Son adet tarihim 12 Temmuz . Şimdi ben şu an aslında tam olarak kaç haftalık + olarak yazarsak hesabı nasıl oluyor ?
Adetin ilk gününden hesaplanıyor internetten senin icin hesapladım 5+2 haftaliksin :)) yani 5 hafta 2 günlük. Doktorlarda son adet tarihinden hesaplıyor gec dollenme durumu vs varsa zaten ultrasonda belli oluyor

Olur tabii 😍 bebişi gördün mü 😍
5+1 de keseyi ve yolk sac ı gördük, 7+0 da (salı günü) kalp atışı için gideceğim. Çok heyecanlıyım çünkü daha önceki hamileliklerimde hiç kalp atışını duyamadan kese etabını geçince elendim. İnşallah bu sefer öyle olmaz 🙏🏻
Belirtilerim bugüne kadar çok yoktu ama bugün 2 defa tuvalete gittim, çıkardım. Midemde kaynama tüm gün sürdü. Doktoruma yazdım sorun yok, bu iyi bir şey dedi 🤷‍♀️ İnşallah iyidir gerçekten iyi şeyler duymaya ihtiyacım var

Dr. Banu Çiftçi gebelik takibi uygulamasını indirip bilgileri girerek takip edebilirsin. 😇 Son adet tarihi baz alınarak otomatik hesaplayan siteler de var zaten.

Benim doktorum numarasını vermedi. 2 kez gittim. Belki de hiç vermeyecek. Doktorun yardımcısı bir kart ve dahili numara verdi sadece.
Kendi numarasını veren doktorlara helal olsun.

Yeni gelen herkese tebrikler 🌸

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz 😁

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım 😇

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım🫣🫣

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok 🧡
Merhaba, Ben de bugün 7+0 im , benim ki satla uyumlu, 6+1 de kalbi duymustum karindan, inşallah 2 haftaya tekrar doktora gidip kalbini tekrar dinleyeceğim, sadece folik asit kullanıyorum, göğüs hassasiyeti devam ediyor, anı acikmalarim oluyor, halsizlik var çok iş yapmıyorum, öğlen 1 saat kesin uyuyorum izinde olduğum için sonra azalir inşallah uyku halide , ara ara bulantim oluyor ama çok az kusma öğürme hiç olmadı çok şükür, iştahım yerinde hatta rahatsiz edecek kadar sık acıkıyorum, bende durumlar böyle, halimize hamdolsun😊🌸

Benim doktorum numarasını vermedi. 2 kez gittim. Belki de hiç vermeyecek. Doktorun yardımcısı bir kart ve dahili numara verdi sadece.
Bugüne kadar gittiğim tüm doktorlar cep telefonlarını verdiler. Özel muayenehanesine gittiğim için olabilir. Devleti bilmiyorum onlar vermezler heralde?

Ben olsam numaramı vermezdim. bana Doktorum numarasını verdi istediğin zaman mesaj at vs. Ama ben akşam 5 ten yada 6 dan sonra atmam çünkü özel hayatı var. Her hastası gece gündüz ulaşmaya kalksa oda sıkıntı. Vermemesi olumsuz değil bence ☺️

Benim gittigim özel hastane doktorlarının hepsi verdi kuzum kadın dogum doktorumda gebe kalmadan önce gidiyodum o zamanlar vermişti sorun olduğunda tahlil vs yazıyorum

X