2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
O kadar haklısın ki ben de bu yüzden çevremdekilere soyledigime bin pişman oldum. Şimdiki aklım olsa eşim disinda kimseye demezdim. Yok bağdaş kurup oturma yok
kollarını birbirine bağlama. Bu arada benim doktorum da vajinal ultrasonla bakıyor. Böyle de gidecek sanırım uzun süre😭

Neden vajinal bakıyormuş? Özel bir sebep var mı merak ettim🤔

ne diyim kötü bir tecrübe olmuş :KK43:
inşallah vajinal muayene ile ilgisi yoktur durumun, çünkü bu ihtimallere rağmen doktorların bunu yapması korkunç.
Benim doktorum riskli gebelikler üzerine uzman biri. Buna rağmen böyle bir şey yapar mı acaba bilemiyorum. Güvenmek istiyorum kendisine. Şu ana kadar bununla ilgili sıkıntı yaşamadım ben de.

aaa bizim aynı güne denk geliyor o zamnn 😍 sen gördün mü keseni canım kalp atışı falan ne zaman gel dedi doktor?
Şöyle anlatayım ben 8 ağustosta hamile olduğumu öğrendim. 11 inde tekrar kan verdim. Hem kese oluşumunu görmek hemde kalp atışını duymak için ayın 25 ine randevu aldım. Ama dün gece Bi ağrı hissettim acile gittim. Orada ultrasonla baktılar kese oluşumu gayet güzel dediler hatta bebişi de oluşuyor deyip gösterdi. İnşallah ayın 25 inde gidince kalp atışını da duyarım.

Onunla ilgili bişey demedi sadece kese boyu yolksac boyunu falan ölçtü süper dedi. Şuan bebek gözükmez dedi haftaya gel görürüz dedi bakalım 🤷🏻‍♀️ bide sen bilirsin ya ben dün detayli kan testi verdim 3 tüp kan alındı anlaşmalı oldugu bi laboratuar var oraya gidiyor. Tam 24 saat üstüne işleme alınmış sanırım numune kabul tarihi bugünü gösteriyor. Tam kan sayımı yapamamislar kan pıhtılaştığı için haftaya tekrar kan vericem. Bu kan pıhtılaşması normal mi bekledikce olur mu yoksa bende pıhtılaşma var diye mi öyle oldu? Bu arada pıhtılaşma var mi yok mu bilmiyorum önlem amaçlı iğne kullanıyorum
Kan pıhtılaşması ben ilk kan verdiğimde de olmuştu. Alan kişinin dikkatsizliği yüzünden oluyormuş. Ben acilde kan verdim e nabızda pıhtılı numune olarak görünce tekrar gittim sordum, alan arkadaşımızın hatası yüzünde olan bir şey dedi. Alırken de hemşir hem çok yavaş hemde çok yan tutarak almıştı. Hatta kan altığı yerde mosmor oldu. Daha yeni yeni geçiyor. Tekrar kan verdim o gün. Onda hiç bir sorun yoktu yarım saat sonra e nabızda göründü. Sizde gidip Bi devlet hastanesinin acilinden kan verebilirsiniz isterseniz ben öyle yaptım

Kızlar ben bugün kalp atışını duydum çok şükür. Pek giremiyorum ama doktora gittikçe yazmaya çalışıyorum. Normalde özele gittim kese vs için. Allah bekleyen herkese nasip etsin pıt pıt atışları inş. Sat a göre uygulamada 6+1, ultrasona göre 5+6 dedi doktor. Daha çok erken bişey diyemeyiz dedi gönderdi😀 Bu bir devlet hastanesi görüşmesiydi. Acaba bir devlete bir özele mi alsam diyorum. Bundan öncesi özele gittim doktorumda ne test istedi ne bişey erken mi acaba anlamadım ki🤷🏻‍♀️ Kafalar çorbaa
Ben acilde kan verdiğimde hamile olduğumu öğrendim o gün benden hem kan hem idrar tahlili almışlardı. 2 gün sonra sağlık ocağına gittim. Aile hekimimize durumu anlattım sana detaylı Bi tahlil yapalım ihtiyacın olacak olan bütün testler elimizde olsun, hastaneye gittiğinde de bu tür şeylerle uğraşmamış olursun dedi ve 3 sayfa sonuç verdi. Hastaneye giderkende onu götüreceğim, isterseniz sizde Bi aile hekimimize uğrayın

Kan pıhtılaşması ben ilk kan verdiğimde de olmuştu. Alan kişinin dikkatsizliği yüzünden oluyormuş. Ben acilde kan verdim e nabızda pıhtılı numune olarak görünce tekrar gittim sordum, alan arkadaşımızın hatası yüzünde olan bir şey dedi. Alırken de hemşir hem çok yavaş hemde çok yan tutarak almıştı. Hatta kan altığı yerde mosmor oldu. Daha yeni yeni geçiyor. Tekrar kan verdim o gün. Onda hiç bir sorun yoktu yarım saat sonra e nabızda göründü. Sizde gidip Bi devlet hastanesinin acilinden kan verebilirsiniz isterseniz ben öyle yaptım
Benimde çok zor aldı hemşire arkadaş 😕 dedigin gibi damarin içinde igneyi yan tuttu dolaştı durdu belkide o yüzden oldu

Dün ben de ilk kez gittim doktora. 5+1 önce karnımdan baktı göremeyince vajinal muayene etti. Benim de rahmim ters duruyormuş. Bu avantaj sayılabilir düşük riski zorlaşır zaten 12 haftadan sonra düzelir bir sorun oluşturmaz dedi. Kese ve yolk sac gördük her şey yolunda. Kalp atışı için haftaya gideceğiz tekrar.🙏🏼🙏🏼🙏💙🧿
Canım saglikla doğsun bebeğin inslalaj. Aynıyız galiba seninle. Bnde 2 gün önce keseyi gördüm 7 mm dedi . Son adet tarihim 12 temmuz tüp bebek. Senin ?

Yeni gelen herkese tebrikler 🌸

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz 😁

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım 😇

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım🫣🫣

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok 🧡

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz 😁

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım 😇

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım🫣🫣

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok 🧡
Aynı şekilde 7+1 🥰

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im

Benim yarın kalp atışı hayırlısıyla bi duyayım rahatlayacağım 🤲🏼 ben de 7+1 im ama sata göre, geç döllenme olduğundan herhalde 6+3 falandır bugün.
Belirtiler benim de ara ara kasık ağrısı, arada gelip giden çok kötü durumda olmayan mide bulantısı, dokununca hissedilen göğüs hassasiyeti, çok fazla uyku hali. Ben böyleyim 🤗💜

Benimde çok zor aldı hemşire arkadaş 😕 dedigin gibi damarin içinde igneyi yan tuttu dolaştı durdu belkide o yüzden oldu
Evet o yüzdendir çünkü doktor da dedi kan alan arkadaşımızın hatası deyse bir problem yok diye. Tekrar kan verdim başka Bi hemşire tam damara girdi direk hızlıca aldı onda problem olmadı

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im

Ben de 7*1 deyim.
Biraz bekleyişe geçtim kan testlerim geçen hafta yapıldı kalp atışı duymuştum..🎈
Bir sonraki randevu 3 Eylül de 🌈🌈

Kızlar kafama takılan birşey var . Kan testi sonuçlarım geldi bugun . Beta değerim geçen hafta 944 dü. Şimdi ise 4944 e yüksekmiş ki gayet normal ve beklenen değer.
Ama progesterone değerim 17 gösteriyor. Geçen hafta 20 idi. Beta numaram yükselmiş olmasına rağmen progesterone diye böyle biraz düşmüş anlamadım . Doktoru aradım doktor pek önemsemedi açıkçası . Sizce endişelenmeli miyim ? Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı ?

X