2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Yeni gelen herkese tebrikler 🌸

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz 😁

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım 😇

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım🫣🫣

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok 🧡
Ben de 7+1’im. Ne cok 7+1 varmis 😂
Bulantim acken var, gogus hassasiyeti garip bi sekilde cok yok. Haftaya Cuma tekrar kontrole gidiyorum 8+2’de. Sen ne zaman gidiyosun haftaya?

Ah çok fena. Saklayamazsın ki böyle olursa 😂 demek ki başlarsa 7.hafta 8.hafta gibi başlıyor bu bulantı işleri. Yani şimdiden midem bulanmıyor diye sevinmemek lazım sanırım. 😬 yani kendim için öyle düşündüm 5+6 olarak😐
😂😂 kuzum bende ilk gebelik belirtisiydi mide yanması midem artı hassas benim sonrasında 5. Haftanın sonlarında sabah öğürme basladı suan 6+4 üm gün içinde oluyo artık kokular vs yemeklerden tiskinme🤢🤢

Yeni gelen herkese tebrikler 🌸

biz gruba ilk gelenler olarak bekleyişe geçtiğimiz için merak ediyorum kızlar sizi sesiniz çıkmıyor, nerdesiniz 😁

6. Haftayı deviren, kalp atışını duyan kızlarrr ses verin ne yapıyorsunuz? Nasıl geçiyor? Son gelişmeler neler? Haberleşelim boşlamayalım 😇

İlk ben yazıyorum
Bugün 7+1’im
Haftaya bundan sonda doğuma kadar devam edeceğim doktora ilk kez gidip muayene olacağım muhtemelen testlerimi yapıcak
Bi hayli büyümüş olmasını beklediğim bebişi görüp çok daha rahat hatta karından kalp atışını duyacağım🫣🫣

mide bulantım yok, kasıkta batma oluyor, göğüs hassasiyeti devam.. belirtiler az ama telaşa mahal yok 🧡
6+4 den selamlar kuzum 😂😂 bende cmtsi gidicem kalp atısı için sabah öğürmelerim var gün boyu ara ara bulantılarım var tiksinmem var ama iştahım suanlık iyi bulantı ilacı yazdırıcam ama iş yerinde zor oluyo herkes anlamaya basladı 😂😂

Ben de 7*1 deyim.
Biraz bekleyişe geçtim kan testlerim geçen hafta yapıldı kalp atışı duymuştum..🎈
Bir sonraki randevu 3 Eylül de 🌈🌈
Folik asit harici kullandığın bir şey var mı?
Toplam kaçıncı randevun bu?
Ben de 7+1’im. Ne cok 7+1 varmis 😂
Bulantim acken var, gogus hassasiyeti garip bi sekilde cok yok. Haftaya Cuma tekrar kontrole gidiyorum 8+2’de. Sen ne zaman gidiyosun haftaya?
Evet var daha aslında ama beklemeye geçildiği için kıyıda köşede kaldı onlar ben de merak ettim napıyolar 😃
Ben bu zamana kadar idareten bi doktora gittim ve sıralama şöyle
5. Haftada ilk randevuya gitmiştim kese gördü
6+1’de kontrole gitmiştim kalp atışı gördüm
8’i geçince asıl doktora gidicem tahlil vs için be doktoruma karar vermiş olucam
Planım bu 🙂
6+4 den selamlar kuzum 😂😂 bende cmtsi gidicem kalp atısı için sabah öğürmelerim var gün boyu ara ara bulantılarım var tiksinmem var ama iştahım suanlık iyi bulantı ilacı yazdırıcam ama iş yerinde zor oluyo herkes anlamaya basladı 😂😂

Sen bi fena oldun canım ya
Öğürmeler vs baya belirtilisim yani
Kız geliyor demek ki 😂

Benim yarın kalp atışı hayırlısıyla bi duyayım rahatlayacağım 🤲🏼 ben de 7+1 im ama sata göre, geç döllenme olduğundan herhalde 6+3 falandır bugün.
Belirtiler benim de ara ara kasık ağrısı, arada gelip giden çok kötü durumda olmayan mide bulantısı, dokununca hissedilen göğüs hassasiyeti, çok fazla uyku hali. Ben böyleyim 🤗💜

Sen 6+3’üm de ki senle aynı olanlar seni referans alabilsin bence
Çünkü ben 7+1leri alıyorum referans 🫣

Bu kaçıncı randevun?
Yarın güzel pıt pıtları duyarsın inşallah canım💘💘

7+2 den selamlar en eskisi benim galiba :)) kasık ağrısı, göğüs ağrısı tamamen kesildi ara ara uğrayan mide bulantısı haricinde belirtim kalmadı :) doktora 13 Ağustos tarihinde gittim ve kalp atışını duyduk daha bir ay gelmene gerek yok dedi😂 bazısı ara kontrole çağırıyor bunun normalde olması gerekeni nedir bilen var mı

7+2 den selamlar en eskisi benim galiba :)) kasık ağrısı, göğüs ağrısı tamamen kesildi ara ara uğrayan mide bulantısı haricinde belirtim kalmadı :) doktora 13 Ağustos tarihinde gittim ve kalp atışını duyduk daha bir ay gelmene gerek yok dedi😂 bazısı ara kontrole çağırıyor bunun normalde olması gerekeni nedir bilen var mı

Aslında beni 8+ olmam gerekiyor ama geç döllenme ileride bi gün bebiş sata ayak uydurur mu bilemem o yüzden ben doktorun verdiği haftayı söylüyorum ve 7+1 im bugün diyorum 😃

Ben aslında 6+1 de doktora gittiğimde bi daha 9.hafta git dedi bana ama o ara tatil beldesi doktoruydu ben kalıcı doktorumla haftaya bi tanışıyim diyorum çünkü hiç kan testi yapılmadı bana daha ve standartı bilmiyorum
İlk bebis acemilik😂

Normalde kalp atisindan sonra 1 ay diyolar ama o bana cok geliyo. Uzun zaman sonra gidip sok olmak istemiyorum o yuzden bence 8. ya da 9. haftada bi gitmek iyi olabilir. Bu kendi gorusum.

Evet var daha aslında ama beklemeye geçildiği için kıyıda köşede kaldı onlar ben de merak ettim napıyolar 😃
8’i geçince asıl doktora gidicem tahlil vs için be doktoruma karar vermiş olucam
Planım bu 🙂

Kız geliyor demek ki 😂
Kuzum o cinsiyet işleri ne bulantıdan ne aşermelerden hiçbişeyden belli olmuyomus ya kimisi hiç bulanmıuo kıız da oluyomus rabbim neyi nasip ettiyse artık saglıklı gelsinler bebişlerimiz ama paralı uygulama da yaptım cinsiyet orda kız ddiler😂😂😂 bakalım hepimizi merak ediyorum cinsiyetler konusunda o günlerimiz geldiginde hepimiz tahmin yapalım kendi mesajımızı alıntılıyalım olurmu

Ohhh masallah yavas yavas rahat döneme geçiş yapıyosun kuzum Canım rutinleri de I ipti iyi biliyor o cevaplar

Kızlar kafama takılan birşey var . Kan testi sonuçlarım geldi bugun . Beta değerim geçen hafta 944 dü. Şimdi ise 4944 e yüksekmiş ki gayet normal ve beklenen değer.
Ama progesterone değerim 17 gösteriyor. Geçen hafta 20 idi. Beta numaram yükselmiş olmasına rağmen progesterone diye böyle biraz düşmüş anlamadım . Doktoru aradım doktor pek önemsemedi açıkçası . Sizce endişelenmeli miyim ? Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı ?
Önemli olan beta hcg canım. Progesteron zaman zaman biraz düşüp yükselebiliyo. 10 altına düşünce biraz kanama riski falan oluyo sanırım ama genel olarak sürekli yükselen bi şey değil. Beta hcg gayet güzel zaten

Ben acilde kan verdiğimde hamile olduğumu öğrendim o gün benden hem kan hem idrar tahlili almışlardı. 2 gün sonra sağlık ocağına gittim. Aile hekimimize durumu anlattım sana detaylı Bi tahlil yapalım ihtiyacın olacak olan bütün testler elimizde olsun, hastaneye gittiğinde de bu tür şeylerle uğraşmamış olursun dedi ve 3 sayfa sonuç verdi. Hastaneye giderkende onu götüreceğim, isterseniz sizde Bi aile hekimimize uğrayın
Bana da bugün tam beş sayfalık sonuç verdi hem kan hem idrar almıştı sanırım artık hastanede almazlar

Merhaba arkadaşlar, yeni katılanlar hoşgeldiniz :) Randevusu olanlar, inşallah güler yüzle çıkarsınız doktordan.

Ya benim küçük bir problemim var malesef :/ afedersiniz kabızlık var ve doktora sorduğumda ilaç yok dedi. Tavsiyeniz var mı? Davul gibi şiş şiş geziyorum, çok rahatsızım.
Kavun karpuz yoğurt kefir
Gün içinde hepsinden yiyorum çok iyi geliyor bana

Planım bu 🙂

Kız geliyor demek ki 😂
Folik asit ve omega 3 kullanıyorum
4+5 de kese için gittim,
6+1 de kalp atımı için gittim,
Bir sonrakini ortalama 3 hafta bitimine verdi 8. Haftanın içinde olacak o da 3 Eylül.

Ben de göğüs hassasiyeti dışında belirti yok şu ana kadar 🤷‍♀️

Kızlar kafama takılan birşey var . Kan testi sonuçlarım geldi bugun . Beta değerim geçen hafta 944 dü. Şimdi ise 4944 e yüksekmiş ki gayet normal ve beklenen değer.
Ama progesterone değerim 17 gösteriyor. Geçen hafta 20 idi. Beta numaram yükselmiş olmasına rağmen progesterone diye böyle biraz düşmüş anlamadım . Doktoru aradım doktor pek önemsemedi açıkçası . Sizce endişelenmeli miyim ? Aranızda böyle bir durum yaşayan var mı ?
Benim progesteron hormonum 8 di tedbir amaçlı progestan kullandım hic bi sorun yaşamadım simdiye kadar cok şükür, sizinki gayet iyi bazen iniş çıkışlar olabiliyor hormonda ☺️

Bence ara kontrol risk taşıyan gebeliklerde oluyor daha çok. Ve hamileliğin ilk haftalarında.
Bana dr hep takipte olacağız dedi mesela. Çünkü miyomum kese altında. Ve ayda 1 gitmek az kalır benim durumumda biri için. Tedbirli olacağız.
Sorun olmayınca ayda 1 oluyor. Mesela yengem öyle şu an. Tüp bebek yaptı. Her şey yolunda. Ayda 1 gidiyor sadece.

X