2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Sevgili anne adayla 5. Haftam bitti . 6.başladım ama henüz bir belirtim yok. Mide bulantım baş dönmem yorgunluk aşerme hiçbirşey yok sizce normal mi ?
Bende 5+3 teyim bende aynıyım. Şükür hiç bir belirtim yok. Geçen hafta yoğun bir göğüslerde ağrı hissettim bir de uyku hali vardı sürekli ama bu hafta gayet iyiyim. Hiç bir şeyim yok. Yeni olduğumuz içinde olabilir ama inşallah sağlıklı bir hamilelik süreci geçirirken hiç bir belirti de yaşamayız.

Şimdi araştırdım evet zararlı hemde ciddi zararı var
Bak işte bilinçsiz tüketmemeliyiz resmen hiçbişeyi
Acildeki doktor baktı düşük riski var mı yok mu diye bakılıyormuş
Niye böyle bişeyi gerekli gördüki
Bence hiç takılma
Değerin gayet yüksek
Betanla yola devam et
Arkadaşlar kalp atışını duyan var mı aramızda
Çok kişi duydu burda
Grup çok karışık
Biz nisan grubu açılır açılmaz gelenler kalp atışlarını gördük duyduk
Ama yeni yeni gebelik görenler var onlar daha görmedi 🙂🙂
Herkes baska bi safhada
Ne zaman herkes aynı seyi konusur kıvama gelir o belirsiz 🤣🤣
Ben yazmıştım :) geç ya da erken döllenme olmasa bile her gittiğimizde farklı ölçümlerle karşılaşacağız, bi kaç gün önde bi kaç gün geride çıkcak sonuçlar hep :)
Valla hesaplar kitaplar hiç tutmuyor resmen 😂😂

Bende 5+3 teyim bende aynıyım. Şükür hiç bir belirtim yok. Geçen hafta yoğun bir göğüslerde ağrı hissettim bir de uyku hali vardı sürekli ama bu hafta gayet iyiyim. Hiç bir şeyim yok. Yeni olduğumuz içinde olabilir ama inşallah sağlıklı bir hamilelik süreci geçirirken hiç bir belirti de yaşamayız.
Bende de böyle belirtiler yok, ara ara adet ağrısı gibi ağrı hissediyorum, bir 10 saniye sürüp sürmüyor. İnsan tedirgin de olmuyor değil acaba normal mi diye😄

Vajinal muayenenin hüsrana neden olduğunu mu söyledi doktor bu kanıtlandı mı 😳😳

Hepimiz aynı işte
Sonra satı yakalıyor bebiş kim yazmıştı sen mi 😃
Doktor demedi. Ama çevredekiler hep öyle söyledi. Eşim de istemiyo şimdi. Allahtan bi şey olsa onların çenesinden kurtulamam diye istemiyorum 😹

Bende de böyle belirtiler yok, ara ara adet ağrısı gibi ağrı hissediyorum, bir 10 saniye sürüp sürmüyor. İnsan tedirgin de olmuyor değil acaba normal mi diye😄
Aynısını hissettim ve acile gittim 😀😀 yeni çıktım hemde keseyi ve bebişi mi gördüm 😊 boşuna evham yapmışım ama bir yerde iyi oldu resmen gördüm. İlgilenen doktor bunların gayet normal olduğunu söyledi.

bende daha once soylemstim 4 dusuk yaptim o ehvamli olmamak elde degil. Dun agrim oldu normalde oluyodu ama girio cikiyodu . Dunki biraz uzun surunce ben cok korktum . Mememdeki hassasiyet sanki yok oldu birden. Bugun ozele gittim ultrasona ve bebegimin kalp atisini gordum kesesi herseyi ordaydi dinledik kalbini. 16.3mm buyumus bebegim. Buni yazmak isyedim gercekten kanama olmadigi surece korkmayin. Ben 4 rane dusuk yaptim bunda bi doktor bana progestan fitil verdi . Demekki tek derman progestanmis. Bilseydim daha once alirdim ama hic bi doktor demedi. O yuzden korkmayin piskoljik olarak bazen sanki hamile degilmis gibi oluyoruz yada cok enerjimiz oluyo neden halsiz deglim neden midem bulanmiyo diyoruz. kanama ve cok sidetli agri olmadigi surece hersey yolunda allahin izniyle.

Çok tebrik ederim sağlıkla gelsin inşallah 🥳

omega 3’ün fazlası da zararlı mı?

Bana da doktor d vit damla verdi ama hiçbişeyime bakmadan ezbere verdi ben kestim
D vitamininin fazlasının zarar olduğunu biliyorum çünkü
D vit ülkemizde çoğunlukla düşük seviyede. Zarar verecek kadar fazlasını alıp toksik etkiye maruz kalmanız bayaa zor aslında. O yüzden kesmeyip devam etmenizi öneririm

Az önce biri yazmıştı
Regenesis max o jel diil ilaç formundaymış
Omega 3 asitlerini içeren takviye gıda yazıyor. Omega 3 yerini tutarsa onu alıcam.

Ama buraya yazan arkadaş onu folik asit olarak alıyorum yazmış anlamadım🤨 üstünde folik asit yazmıyor çünkü.

Neyse bakıcaz artık 🫠

Jel formunda olmayan Folik asit önerilerinize açığım kızlar!!!!! 🧡
Ben de çok uzun yıllardır regenesis max kullanıyorum. İçeriğinde folik asit de var. Kendi sitesinden bulduğum içerik fotoğrafını eklemeye çalışacağım; folik asit folat diye yazıyor. Alınması gereken 400 mg var içinde. Hap formunda, jel değil

Eklentiler

• BD2F54C9-5A1A-41C4-AA15-6676B9CA6086.png
    BD2F54C9-5A1A-41C4-AA15-6676B9CA6086.png
    326,1 KB · Görüntüleme: 32
Aynısını hissettim ve acile gittim 😀😀 yeni çıktım hemde keseyi ve bebişi mi gördüm 😊 boşuna evham yapmışım ama bir yerde iyi oldu resmen gördüm. İlgilenen doktor bunların gayet normal olduğunu söyledi.
Gözün aydın canım çok şükür görmüşsün için rahatlamıştır

bende daha once soylemstim 4 dusuk yaptim o ehvamli olmamak elde degil. Dun agrim oldu normalde oluyodu ama girio cikiyodu . Dunki biraz uzun surunce ben cok korktum . Mememdeki hassasiyet sanki yok oldu birden. Bugun ozele gittim ultrasona ve bebegimin kalp atisini gordum kesesi herseyi ordaydi dinledik kalbini. 16.3mm buyumus bebegim. Buni yazmak isyedim gercekten kanama olmadigi surece korkmayin. Ben 4 rane dusuk yaptim bunda bi doktor bana progestan fitil verdi . Demekki tek derman progestanmis. Bilseydim daha once alirdim ama hic bi doktor demedi. O yuzden korkmayin piskoljik olarak bazen sanki hamile degilmis gibi oluyoruz yada cok enerjimiz oluyo neden halsiz deglim neden midem bulanmiyo diyoruz. kanama ve cok sidetli agri olmadigi surece hersey yolunda allahin izniyle.
Maşallah canım hep sağlıkla büyüsün ❤️ belirtiler sürekli olmuyo zaten, ona takılmamak lazım

Merhaba aranıza yeni katıldım 🥰 dün idrar testinde öğrendim hamile olduğumu bugün sabah kan vereceğim. 2. Gebeligim..inşallah hepimizinki sağlıkla ilerler sağlıkla kucağımıza alırız bebislerimizi. O kadar heyecanlıyım ki sanki ilk hamilelik gibi uyku girmedi gözüme 😁
Hoş geldiniz hayırlı olsun. Güzel sonuçlarla gelin, hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🤲🏼❤️

X