2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Evet bana da kalp atışı var problem yok dedi. 2 hafta sonra geldiğinde sanırım dakikada kaç attığını ogrenicez. 120 ile 160 arası atması gerekiyormuş. Kalp atışları daha yavaş ise sorun olduğu anlamına geliyormuş. Bu yüzden de tedirgin oldum ama inş sorun yoktur 🙏

Bak ya durduk yere kalp atış hızı normal mi acaba telaşı oluşacak şimdi ben de de bir dahaki randevuma kadar
bazen çok bilmek tecrübe etmekte dezavantaj, bak ben ne dediyse he diyip kalkmıştım sedyeden :KK70:

Selam kızlar 6 + 5 den selam. Doktordan geliyorum. Kalp atışını duyduk. Vajinal ultrasondan baktı yine. Yalniz kafamı karıştıran 4 sene önce oglumdayken 6 + 2de 125 mi ne. Şimdi baktım da eski konulara. Tam hatırlamıyorum ama 120li bsey yazmışım konu açmışım burada. Suan 6 + 5de kalp atışı duyduk ama dakikada kaç attigini öğrenecek kadar bir veri alamadık. Daha erken dedi doktor. Ama ilk gebeligimde niye erkenden duymuştuk ve hatta sayi bile elde etmişiz. Biraz tedirgin oldum. Bunda sadece kalp atışı var dedi. 2 hafta sonra gene randevu verdi. Bebeği de gördük bu arada. Minicik bisey zaten kesenin kenarında kararti gibi duruyo😊 Haftasına göre uyumlu dedi. Ama kalp atışı durumu canımı sıktı biraz. Sizler kaçıncı haftadasiniz ve kalp atışı kimler kaç duydu.
Bu konuya aslında ben de takıldım doktor söylemedi atım sayısını ama 130 gibi bir şeye denk geliyor biz kabaca videodan hesap yaptık, izlediğim videolara göre ilk duyduğumda acaba düşük mü dedim ama sormak aklıma gelmedi o an doktorum da bu konu hakkında yorum yapmadı açıkçası bir de 6+1 de duyunca 5 mm idi bebek daha erkendir dedim kendi kendime ama kontrolüme de epey zaman var
Biz biraz fazla takılıyor olabiliriz..

Selamlar, beni de ekleyebilir misiniz gruba🌿 özel mesaj mı atmalıyım buradan mı yazmalıyım bilemedim. Bugün keseyi gördük sonundaaa çok mutluyum sevinmek için erken olduğunu bilmeme rağmen🌸 aranızda olmak çook güzel

Yaş 33
İstanbul
Son adet 3 temmuz geç döllenme olduğu için şu an 4 haftalık görünüyor
57 kilo ile başladım🤦🏻‍♀️
İlk bebeğim olacak kısmetse
Sağlıkla ilerlesin canım.Bende 56 kiloyla başladım..şimdi 57😂

Selam kızlar 6 + 5 den selam. Doktordan geliyorum. Kalp atışını duyduk. Vajinal ultrasondan baktı yine. Yalniz kafamı karıştıran 4 sene önce oglumdayken 6 + 2de 125 mi ne. Şimdi baktım da eski konulara. Tam hatırlamıyorum ama 120li bsey yazmışım konu açmışım burada. Suan 6 + 5de kalp atışı duyduk ama dakikada kaç attigini öğrenecek kadar bir veri alamadık. Daha erken dedi doktor. Ama ilk gebeligimde niye erkenden duymuştuk ve hatta sayi bile elde etmişiz. Biraz tedirgin oldum. Bunda sadece kalp atışı var dedi. 2 hafta sonra gene randevu verdi. Bebeği de gördük bu arada. Minicik bisey zaten kesenin kenarında kararti gibi duruyo😊 Haftasına göre uyumlu dedi. Ama kalp atışı durumu canımı sıktı biraz. Sizler kaçıncı haftadasiniz ve kalp atışı kimler kaç duydu.
Aynı doktor mu canım. Cihaz farklıysa ondan olabilir. Önemli olan kalp atışını duymak, çok takılma ona.
Ben sata göre 6+6 yım ama 5 gün kadar geride geç döllenme, herhalde 6+1 falanımdır şu an. Cumaya gidicem kalp atışı için, inşallah ben de duyarım artık 🤲🏼

66.245 değil de 6.245 olmasın?
Bu arada degeriniz çok yüksek ve bebek gozukmuyorsa ikiz ya da ucuz ihtimali var. Bu ihtimali doktorunuz söyledi mi
Hayır sadece değer gayet güzel dedi. E nabizda ben de bu değeri gördüm doktor da aynısını söyledi bilemedim şimdi. Bu konularda çok bilgisizim pek bilmiyorum ama internette bu değerin 7. Hafta değeri olduğunu gördüm yanlış anlamadiysam.

Hepimiz aynı durumdayız merak etme 😇 önce beta hcg sonra keseyi görme sonra kalp atışını duyma sonra kan testleri vs… o kadar çok etap var ki bir sonrakinin stresine bir de bu hormonlar eklenince dağılıyoruz
Korkmamamaya hep iyi düşünmeye çalış. Her şey çok güzel sağlıkla ilerleyecek hepimiz için 😇🍀🍀
Merhaba bır şey soracağım 1200 küsur bir betayla doktora gittim kese görünmez çok erken dedi. Sizler keseyi ne zaman gördünüz. Bu arada iki gün adet gecikmesi sonucu bu

Kızlar doktordan geldim . 5+4 usg ye göre . Sata göre 6+1 . Ben önceki gebeliğimde preklamsi geçirmiştim . Şimdi yine tansiyonum yüksek. Doktorum coraspirşn folik asit kalsiyum ayrıca tansiyon ilacı yazdı.

Bak ya durduk yere kalp atış hızı normal mi acaba telaşı oluşacak şimdi ben de de bir dahaki randevuma kadar
bazen çok bilmek tecrübe etmekte dezavantaj, bak ben ne dediyse he diyip kalkmıştım sedyeden :KK70:
Of evet ya. Ben de önceki hamileligimde bilmiyodum. Sonra bu forumda herkes yazmış benimki 140 benimki 100 benimki 130 falan diye ben de öyle farkettm. Hatta benimki 120lerde cikti dusuk mu acaba diye konu bile acmisim. Herkesin yüksek gorunce 🤣 E şimdi ikincide daha da dikkat eder oldum. Cok bilmek kötü oluyor ya katılıyorum😁

Merhaba bır şey soracağım 1200 küsur bir betayla doktora gittim kese görünmez çok erken dedi. Sizler keseyi ne zaman gördünüz. Bu arada iki gün adet gecikmesi sonucu bu
1500 lü değerlerden sonra görülüyo canım. 2-3 gün sonra rahatlıkla görünür. Sağlıkla gelsin bebişin ❤️

Bu konuya aslında ben de takıldım doktor söylemedi atım sayısını ama 130 gibi bir şeye denk geliyor biz kabaca videodan hesap yaptık, izlediğim videolara göre ilk duyduğumda acaba düşük mü dedim ama sormak aklıma gelmedi o an doktorum da bu konu hakkında yorum yapmadı açıkçası bir de 6+1 de duyunca 5 mm idi bebek daha erkendir dedim kendi kendime ama kontrolüme de epey zaman var
Biz biraz fazla takılıyor olabiliriz..

6.haftadan sonra zaten duyulmaya başlanıyor. Cihaz kalitesi hassasligi vs bazen 7.haftaya sarkabiliyor. Siz gayet erken bir zamanda duymuşsunuz bence. Eğer saydığınız gibi 130 ise de çok iyi degeriniz 😊 doktorlar ilk haftalarda kalp atışını duymak yeterli gözüyle bakıyorlar sanirim. Herhalde 8 ya da 9.haftadan sonra sayıma bakacaklar sanırım. Ya yine bu forumda kalp atışı 100un altında diye bebek sağlıksız diyen doktorlar olmuş. Bu yüzden de endişe ediyorum.

Kızlar doktordan geldim . 5+4 usg ye göre . Sata göre 6+1 . Ben önceki gebeliğimde preklamsi geçirmiştim . Şimdi yine tansiyonum yüksek. Doktorum coraspirşn folik asit kalsiyum ayrıca tansiyon ilacı yazdı.
İlaçlarını düzehli kullanınca bence bir sorun olmaz canım. Hem şu an erkenden tansiyon ilacına falan başlaman iyi olmuş, kontrol altında olur

Aynı doktor mu canım. Cihaz farklıysa ondan olabilir. Önemli olan kalp atışını duymak, çok takılma ona.
Ben sata göre 6+6 yım ama 5 gün kadar geride geç döllenme, herhalde 6+1 falanımdır şu an. Cumaya gidicem kalp atışı için, inşallah ben de duyarım artık 🤲🏼
Ayni doktor ama cihaz farklıydı çünkü doktor farklı hastanedeydi bu defa. İnş duyarsınız siz de. 😊

Hayır sadece değer gayet güzel dedi. E nabizda ben de bu değeri gördüm doktor da aynısını söyledi bilemedim şimdi. Bu konularda çok bilgisizim pek bilmiyorum ama internette bu değerin 7. Hafta değeri olduğunu gördüm yanlış anlamadiysam.
Degeriniz sizin kaçıncı haftada olduğunuzu net bi şekilde belirlemez çünkü bhcg değerleri ucu çok açık. Ayni anda ayni saatte dollenme olan başka biri ile degerleriniz cok farklı olabilir. Bu degerde keseyi görmelisiniz. Gormuyorsaniz dış gebelik ihtimali ya da ikiz/ucuz ihtimali vardır. 3.bir seçenek benim bildiğim yok. Bilen varsa aydınlatsın. Doktorunuz size bisey demediyse ona da şaşırdım. Kese 1500 - 2000 değerinden sonra artık gozukmeli. Gozukmuyorsa sorun var demektir ya da dediğim gibi gebelik çoğul olabilir. Sizi endişe ettirmek tabiki istemem ama sonuçta herkes burada yardımcı oluyor birbirine. Ben yardımcı olmak için yazıyorum. Isterseniz başka bir doktora da görünün

1500 - 2000 arasi vajinal ultrason, 2000 ve sonrası karından görünür. Sizin biraz erken 😊 gozukmemesi normal. Ayni hastaneden 2 3 gun sonra kontrol numarası alın ve tekrar ultrasona girin. Vajinal ultrasondan 2 ya da 3 gün sonra artık görünür😊

Kızlar bulantı basladi mi. Bende 2 3 gündür başladı. Ara ara gidip geliyor. İlk hamileligimde de 7.haftadan sonra başlamıştı. Gene aynisi olacak sanıyorum 🥸

X