2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Degeriniz sizin kaçıncı haftada olduğunuzu net bi şekilde belirlemez çünkü bhcg değerleri ucu çok açık. Ayni anda ayni saatte dollenme olan başka biri ile degerleriniz cok farklı olabilir. Bu degerde keseyi görmelisiniz. Gormuyorsaniz dış gebelik ihtimali ya da ikiz/ucuz ihtimali vardır. 3.bir seçenek benim bildiğim yok. Bilen varsa aydınlatsın. Doktorunuz size bisey demediyse ona da şaşırdım. Kese 1500 - 2000 değerinden sonra artık gozukmeli. Gozukmuyorsa sorun var demektir ya da dediğim gibi gebelik çoğul olabilir. Sizi endişe ettirmek tabiki istemem ama sonuçta herkes burada yardımcı oluyor birbirine. Ben yardımcı olmak için yazıyorum. Isterseniz başka bir doktora da görünün
Hayır hayır sorun değil zaten ben başkalarının da tecrubelerini duymak için yazıyorum. Teşekkür ederim ama kese gorunuyor zaten embriyoyu tam olarak göremedi. Başka bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum. aslında doktorum iyi hakkında yapılan yorumlar da çok güzel ama ben de suphelenmedim değil.

Hayır hayır sorun değil zaten ben başkalarının da tecrubelerini duymak için yazıyorum. Teşekkür ederim ama kese gorunuyor zaten embriyoyu tam olarak göremedi. Başka bir doktora daha gitmeyi düşünüyorum. aslında doktorum iyi hakkında yapılan yorumlar da çok güzel ama ben de suphelenmedim değil.
Pardon ben kese gozukmedi sandim. Kusura bakmayin🙏

Karnım mi çıkmış bana mı öyle geliyor anlamadm gitti bildiğin hamile karnı bu yusyuvarlak yanlarım da dolu dolu böyle :KK70: :rolleyes:
Hahaha benim de davul gibi oldu. Şişkinlik o bence. Ben bir kilo verdim bile bir haftada. Sanki tuvalete çıksam da rahatlasam gibi bir his. Sizde nasıl durumlar?

Selam kızlar benim de bugün arastirma hastahanesinde kontrolum vardi sata göre 5+5 im ama dr 5+2 dedi bu kadar oynayabilir normal dedi. Keseyi gördü ama kalp atışını duyamadi haftaya tekrar çağırdı bebeği görmeden herhangi bir teste gerek yok dedi. Haftaya persembe kendi doktoruma randevu aldim umarim hepimiz bekledigimiz haberleri alırız 🥰

Kitabım biraz önce geldi arkadaşlar, biraz okudum detay detay her şeyi anlatıyor. Şimdilik hoşuma gitti bakalım okudukça neler öğreneceğim 😊,en son kısmında ultrason fotoğraflarını yapıştırabileceğim yerler yapılmış ve her fotoğraf yapıştırabileceğim sayfanın karşısında bebeğime mektup yazabileceğim yer var.
IMG_20220816_155337.jpg

Kızlar bu arada 22 eylulde tam 12 hafta oluyor ve doktor 2li tarama için ona da şimdiden randevu verdi bugün.
12.hafta detaylı tarama için bazı doktorlar cinsiyet konusunda fikir beyan edebiliyormus. İlk hamileligimde cinsiyeti 17.haftada öğrenmiştik😁
Acaba 12.haftalarda hepimizin gireceği detaylı ultrasonda cinsiyeti öğrenir miyiz. Çünkü öğrenenler oluyor. Sağa sola yerleşme hikayesi de bana inandırıcı gelmiyor ama. Nub teorisi var ve arastirdigimda bilimsel verileri var bu teorinin. 11.haftalardan sonra Cinsiyet konusunda uzman biri baktığında yuzde 90a kadar doğruluk payı ile yorum yapabiliyor. Sizin başka bildiğiniz yöntemler var mi Cinsiyet konusunda 😁😁
ikili tarama tam ne zaman yapılıyordu?
ben de cinsiyeti merak etmeye başladım yüzük falından başka bişey bilmiyorum :KK70::KK70:

Kızlar bulantı basladi mi. Bende 2 3 gündür başladı. Ara ara gidip geliyor. İlk hamileligimde de 7.haftadan sonra başlamıştı. Gene aynisi olacak sanıyorum 🥸
Bulantı değil de böyle midem kaynıyor gibi. Nasıl anlatıcam bilemedim. Normal olmadığı kesin. Ama tuvalete gidip çıkarmadım, öğürmedim. Ama normal değil bir takım faaliyetler var içeride. Bahsettiğiniz bulantılar bu şekilde mi? Yoksa bayaa çıkarma şeklinde mi?

kızlarr merhaba ben yeniyim :)) 10 temmuzda hamile olduğumu öğrendim :)))) 2 kere kan tahlili yaptırdım ilki 10 temmuz akşamı 193 çıktı 12 temmuz sabah yaptırdığımda 360 çıktı sonrada yaptırmadım bir daha. yarın doktora gidicem ilk kez ve çok heyecanlıyım. hem korkuyorum hem şaşkınım hem heyecanlı..

Selam kizlar,
Ben de tup bebek macerasindan 2023 Nisan ayina transfer oldum cok sukur.
30 Temmuz'da transferim gerceklesti.
8 agustos Beta 186
10 Agustos Beta 481
27 Agustos kese ve kalp randevusu verdi doktorum.
Beta vermene gerek yok dedi bir daha.
Bu asamada beklemek de cok zormus,bu sureci atlatan arkadaslar tekrar test vermem gerekir mi sizce?Herhangi bir terslik olsa vucut sinyalini verir diye dusunuyorum.
Goguslerimde sislik vardi o biraz indi ona kafayi takiyorum bugun 🙈

ikili tarama tam ne zaman yapılıyordu?
ben de cinsiyeti merak etmeye başladım yüzük falından başka bişey bilmiyorum :KK70::KK70:
Aa yüzük testini ben de biliyodum ve şimdi sen söyleyince aklıma geldi hemen yaptım, yüzük daire çizerek dönüyo göbeğimde, hem de nasıl dönmek 😁 kız demek oluyo. Bakalım sağlıkla gelsinler de

kızlarr merhaba ben yeniyim :)) 10 temmuzda hamile olduğumu öğrendim :)))) 2 kere kan tahlili yaptırdım ilki 10 temmuz akşamı 193 çıktı 12 temmuz sabah yaptırdığımda 360 çıktı sonrada yaptırmadım bir daha. yarın doktora gidicem ilk kez ve çok heyecanlıyım. hem korkuyorum hem şaşkınım hem heyecanlı..
kasıklarımda ağrı var vee göğüslerimin uçları o kadar acıyor ki sporcu sütyeninden başka birşey takamıyorum bu normal mi ?

Merhaba canım hayırlı olsun hoş geldin ❤️ sağlıkla alalım inşallah hepimiz kucağımıza 🤲🏼
Yarın güzel haberlerle gel inşallah 😍

Selam kizlar,
Ben de tup bebek macerasindan 2023 Nisan ayina transfer oldum cok sukur.
30 Temmuz'da transferim gerceklesti.
8 agustos Beta 186
10 Agustos Beta 481
27 Agustos kese ve kalp randevusu verdi doktorum.
Beta vermene gerek yok dedi bir daha.
Bu asamada beklemek de cok zormus,bu sureci atlatan arkadaslar tekrar test vermem gerekir mi sizce?Herhangi bir terslik olsa vucut sinyalini verir diye dusunuyorum.
Goguslerimde sislik vardi o biraz indi ona kafayi takiyorum bugun 🙈
Hoş geldin canım ❤️ sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz inşallah 🤲🏼 ay ikiz olma ihtimali var mı acaba değere göre :)

kasıklarımda ağrı var vee göğüslerimin uçları o kadar acıyor ki sporcu sütyeninden başka birşey takamıyorum bu normal mi ?
Normal canım. Adet belirtileri gibi zaten hamilelik belirtileri de ama göğüsler bazılarında ekstra fazla acıyo

X