2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Neden dediğini bilmiyorum sormadım.
Yanlis anlamış olabilir misin çünkü yüzde 90 göbekten oneriyorlar göbekte yağ dokusu olduğu için kol ve bacağa göre daha az aciyor ve kendin yapabiliyorsun birde dik açı ile vurmadığın için morariyor olabilir ben nerdeyse 1 ay olcak kullanıyorum morarma olmadi 1 kere oldu onda da dik yapmadım onun dışında hiç morarma ya da top top olma olmadi

Normal her halde bu şişkinlik. 🥺
Normalde de kabızlık sorunum vardı benim ama bu sefer farklı böyle patlatacak gibi hissediyorum resmen.
Zeytin yağı içtim gece uyumadan önce, sabahta kalktığımda incirli zeytinyağı hazırlamıştım bir tatlı kaşığı ondan yedim, bir tane de gün kurusu yedim ve üzerine bir bardak su içtim. Wc ye gittim. Sanırım gaz ve kabızlık problemim devam ettiği sürece bu dediklerimi kullanmaya devam edeceğim.

Arkadaşlar bende ilk 09.08.2022 de kan vermiştim ve hamile olduğumu öğrendim o zaman değerim 786.8 Di.
11.08.2022 de sağlık ocağında verdim 1549 olmuş değerim. Doktor gidebildiğin en kısa zamanda polikliniğe git dedi. Ben 25 ağustosta sıra bulabildim. Şuan uygulamaya göre 5+1 deyim. Acaba ayın 25 inde gittiğimde hem keseyi görüp hemde kalp atışını duyabilir miyim?
Kalp atışını duyan birileri varsa hangi haftada duyduğunu söyleyebilir mi?
İlk gebeliğim ve çok bilgisizim

Arkadaşlar bende ilk 09.08.2022 de kan vermiştim ve hamile olduğumu öğrendim o zaman değerim 786.8 Di.
11.08.2022 de sağlık ocağında verdim 1549 olmuş değerim. Doktor gidebildiğin en kısa zamanda polikliniğe git dedi. Ben 25 ağustosta sıra bulabildim. Şuan uygulamaya göre 5+1 deyim. Acaba ayın 25 inde gittiğimde hem keseyi görüp hemde kalp atışını duyabilir miyim?
5+2 deyim bende ayın 25nde gidicem özellikle o güne aldim daha erkende vardı ama bi gidiyorsun kese var bebek surekli stres en azından ins gidince hepsini görürüz

5+2 deyim bende ayın 25nde gidicem özellikle o güne aldim daha erkende vardı ama bi gidiyorsun kese var bebek surekli stres en azından ins gidince hepsini görürüz
Bende öyle yaptım. En azından kalp atışını da duyarım diye. Ama şimdi de acaba o zaman duyulur mu diye aklıma takılıyor. Keseyi görüp kalp atışını beklerken ki stresi yaşamaktansa ikisinin stresi bir olsun dedim ama işte bu seferde başka şeyler takılıyor aklıma

Bende öyle yaptım. En azından kalp atışını da duyarım diye. Ama şimdi de acaba o zaman duyulur mu diye aklıma takılıyor. Keseyi görüp kalp atışını beklerken ki stresi yaşamaktansa ikisinin stresi bir olsun dedim ama işte bu seferde başka şeyler takılıyor aklıma
Benimde öyle surekli gerginim aklımda hep ama Allah büyük korktugumuza ugratmasin

Günaydın.İki gündü bende iyi rüyalar görmüyorum..ama çocukla alakalı digil..neden acaba..her şey çok şükür iyi giderken
Benimde cocikla alakalı değil anlatmayalim kimseye çünkü anlatmak iyi değil kuzum hemen kalkıp sol tarafına 3 defa üflemek gerekiyor öyle olunca ve Allaha sığınmak

Normalde de kabızlık sorunum vardı benim ama bu sefer farklı böyle patlatacak gibi hissediyorum resmen.
Zeytin yağı içtim gece uyumadan önce, sabahta kalktığımda incirli zeytinyağı hazırlamıştım bir tatlı kaşığı ondan yedim, bir tane de gün kurusu yedim ve üzerine bir bardak su içtim. Wc ye gittim. Sanırım gaz ve kabızlık problemim devam ettiği sürece bu dediklerimi kullanmaya devam edeceğim.
Geçmiş olsun 1 hafta tuvalete çıkamazsanız doktorunuza söyleyin lağman yaptırabilir.

İyi geceler kızlar. Uyumayan var mı aranızda? Benim karnım çok şişiyor ya karpuz gibi oluyor resmen. Gaz var şişkinliğin sebebi. Sizde de oluyor mu? Normalde çok az gaz çıkar benden. Davul gibi şiştim. Sizin oldu mu? Normal mi bu bileniniz varsa deneyimlerini paylasın 🙏
Bende de var simdiden sanki 3 aylik gibi karnim 😁

niye göbekten yapma dedi acaba her iki hamileliğimde de doktorum yağ dokusu daha fazla olduğu için göbek değiliğinden 5 cm uzakta karın bölgene uygula dedi
böylece diğer bölgelere göre çok daha az acır
kol bacak çok yakar dedi
Benimde göbek az acıtıyor daha rahat yapıyorum bacak çok yakıyor enox kullanıyorum

Günaydın kızlar, kalp atışını gördükten sonra dün gün boyunca hiç midem bulanmadı bugün de aynı öyle
Yogun bi şekilde birden bastırmışken dün hiç bulanmaması normal mi sizce?
kalbi durmuş falan olmasın :KK43:
Bende aynı şeyi yaşadım ve çok korkuyorum . Aşırı bulantım vardı birden kesildi iştahım acil 10+2 deyız neden acaba korkuyorum sen doktora gittin mi

Ben 6+1 de duydum kalp atışını canim ondan tam 1 hafta öncede keseyi görmüştüm

X