2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Günaydın canım. Valla ben de aynı durumdayım. Gaz var, bi de çok kabızlık sorunum var. Karnım 3-4 aylık gibi. Şişkinlik normal bu dönemde
Günaydın. Benim normalde kabızlık sorunum vardı ama şükür şuan yok. Sabah kuru meyveli gevrek içine de azyulaf ezmesi ekliyorum bir bardak süt ile kahvaltı yapıyorum. Öğlen normal yemek salata. Gün içerisinde sade kırmızı erik kompostosu içiyorum şekersiz çok fayda gördüm düzene girdi sanırım. Sen de erik kompostosu dene belki sende de işe yarar. Ama bu şişkinlik mahvediyor ya insanı. Galiba içimizdeki minnak kendine yer hazırlıyor)))

Günaydın. Benim normalde kabızlık sorunum vardı ama şükür şuan yok. Sabah kuru meyveli gevrek içine de azyulaf ezmesi ekliyorum bir bardak süt ile kahvaltı yapıyorum. Öğlen normal yemek salata. Gün içerisinde sade kırmızı erik kompostosu içiyorum şekersiz çok fayda gördüm düzene girdi sanırım. Sen de erik kompostosu dene belki sende de işe yarar. Ama bu şişkinlik mahvediyor ya insanı. Galiba içimizdeki minnak kendine yer hazırlıyor)))
Kuru erik yemeye başladım, kompostosunu da yapayım olmazsa. Çok teşekkür ederim 🌺

Günaydınlar güzel anneler 💐birazdan sağlık ocağına gideceğim acaba aç karnına mi gitmeyelim.
Bilen yardımcı olabilir.m
Bana da iğneler çok fazla morarma yaptı. Her defasında farklı kişinin iğne vurmasıyla bir kaç tane madde belirledim;
-enjektörde hava kalırsa net bir şekilde morluk yapıyor
-iğnenin açısı dik olursa morluk yapıyor
-bir anda hızlıca tüm ilaç enjekte edilirse sonrası çok acılı oluyor

Bunlara dikkat etmelerini istediğimi söylüyorum, o zaman hiç morluk olmadan hatta yapıldıktan sonra yara bandı yapıştırmak için baktığımızda iğnenin yerini bile bulamayarak bir iğne seansi geçirmiş oluyorum. Benim iğnelerim progestan dex ve oksapar. Oksaparı artık koldan yaptırıyorum. Sadece progestan göbekten. Göbeğim biraz dinlenmiş olacak böylece. Sonra dilersem tekrar göbeğe geçeceğim. İnşallah kısa zamanda iğnelerden kurtuluruz 🙏🏻 🙏🏻
ben de iğnemi kendim yapıyorum 2 hamileliğimde de öyle oldu canım
bence en acımayan yer karın bölgesi. kol bacak falan kesinlikle açıyor
ve dediklerin kesinlikle morarmaya engel oluyor.
karında ucunu değdirdiğinde acımayan bi nokta bulup çok yavaşça enjekte ettiğinde hiçbir şey olmuyor.
kendin denesene ne gerek var her gün onun için birine laf anlatıcaksın iki günde alışırsın
yaparsın bence

bende geldim aranıza :) Öncelikle herkese Rabbim sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar nasip etsin Amin :)

yeni öğrendim sayılır değer artışlarıma bakabilir misiniz :) sizce güzel mi

09.08 : 153,29
11.08 : 476,47
13.08 : 1086,20
15.08 : 2878,40
Hayırlı olsun hoşgeldiniz🧡 değerleriniz gayet iyi keseyi bile görebilirsinjz

bende geldim aranıza :) Öncelikle herkese Rabbim sağlıklı sıhatli hayırlı evlatlar nasip etsin Amin :)

13.08 : 1086,20keseyi bu
güzel canım çok bile kan vermişsin :) keseyi rahatlıkla görürsün

Günaydın herkese, umarım bu hafta da sorunsuz geçer herkes için :)

Bulantısı olanlara sorum var, bulantılarınız ne kadar kötü? Dün gece çok rahatsız oldum, kusacak kadar kötü değil ama.

13.08 : 1086,20
Hoş geldiniz hayırlı olsun, değer artışınız çok güzel maşallah. Keseyi rahatlıkla görebilirsiniz. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🤲🏼❤️

hadi biraz daha bekleyeyim derken bulantım geri geldi
tamamen evhammış iyi ki acele etmemişim
her gun olacak diye bi şey yok demek ki
aradan 3 yıl geçince bilgiler unutulmuş
:)
Kuzum benim de 2 gündür yoktu bu sabah geldi tekrar. Bir de ben progestan kullandım 10 gün. O günler memelerim cok acıdı cok şişti bırakınca belirtiler azaldı normalmiş bu da

Bana da iğneler çok fazla morarma yaptı. Her defasında farklı kişinin iğne vurmasıyla bir kaç tane madde belirledim;
-enjektörde hava kalırsa net bir şekilde morluk yapıyor
-iğnenin açısı dik olursa morluk yapıyor
-bir anda hızlıca tüm ilaç enjekte edilirse sonrası çok acılı oluyor

Bunlara dikkat etmelerini istediğimi söylüyorum, o zaman hiç morluk olmadan hatta yapıldıktan sonra yara bandı yapıştırmak için baktığımızda iğnenin yerini bile bulamayarak bir iğne seansi geçirmiş oluyorum. Benim iğnelerim progestan dex ve oksapar. Oksaparı artık koldan yaptırıyorum. Sadece progestan göbekten. Göbeğim biraz dinlenmiş olacak böylece. Sonra dilersem tekrar göbeğe geçeceğim. İnşallah kısa zamanda iğnelerden kurtuluruz 🙏🏻 🙏🏻
Bende oksapar kullanıyorum kendim yapıyorum. Bacağımdan yaptığımda morarma oldu ve acıdı. Doktorum göbekten yapma dedi. Kolumdan yapıyorum kendime ama morarma olmuyor. Dik açıyla yapmak lazım eğer çok zayıfsa 45 dereceyle yapılabilir. birde deriyi kavramak gerekiyor. 0.5 kadar hava bırakınca ilacın tamamı verilebiliyor. Ben eşimden yardım istiyorum yaparken. Çok hızlı yapınca ağrılı oluyor yavaş yavaş verince çok acılı olmuyor. Subtukan enjeksiyon yazınca YouTube da vs videolar var. Sağlık merkezine gitmek istemeyen yada gidemeyenler için

Bende oksapar kullanıyorum kendim yapıyorum. Bacağımdan yaptığımda morarma oldu ve acıdı. Doktorum göbekten yapma dedi. Kolumdan yapıyorum kendime ama morarma olmuyor. Dik açıyla yapmak lazım eğer çok zayıfsa 45 dereceyle yapılabilir. birde deriyi kavramak gerekiyor. 0.5 kadar hava bırakınca ilacın tamamı verilebiliyor. Ben eşimden yardım istiyorum yaparken. Çok hızlı yapınca ağrılı oluyor yavaş yavaş verince çok acılı olmuyor. Subtukan enjeksiyon yazınca YouTube da vs videolar var. Sağlık merkezine gitmek istemeyen yada gidemeyenler için
niye göbekten yapma dedi acaba her iki hamileliğimde de doktorum yağ dokusu daha fazla olduğu için göbek değiliğinden 5 cm uzakta karın bölgene uygula dedi
böylece diğer bölgelere göre çok daha az acır
kol bacak çok yakar dedi

Neden göbekten yapma dedi

X