2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Hoşgeldin tebrik ederim. Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah. Acını deşmek istemem ama acaba neden 37 haftalık kaybettiniz ne olmuştu? Hakkınızı helal edin sorduğumda incittiysem. İnşallah bu sürecimiz hepimizin sağlıkla ilerler. 💜
Pıhtılaşma olmuş bu sebeple kaybettim. Süreç çok iyiydi ama doktorum pıhtılaşmayı anlayamamış kan sulandırıcı vermemişti. Bu sebeple kaybettim.

Ben İstanbul'a taşınmıştım da daha kaydımj almamıstm e nabız da aile hekimi degikskligi yaptım gece olucak yarın giderim yaparım kaydimi inşallah 💜
Ne dediler peki aşılar ve testler için
Şu an hiçbir şey demedi. Bilgilerimi kaydetti sat, boy, kilo, telefon, kaçıncı çocuk falan. İşte gebelik hakkında baya konuştu bilgi verdi. 12.haftada ikili tarama istiycek doktorun, o zaman sonucunla gelirsin tekrar görüşürüz dedi.
Ben diğer hamileliğimden tecrübelerime dayanarak sağlık ocağı kaydı önemli dedim. İleride torch testleri, şeker yükleme, arada genel kan tahlili falan isteyecekler. Sağlık ocağında kolaylıkla oluyo. Bi de 5.aydaydı galiba tetanoz aşısı başlıyo 3 doz

Ben hep hastaneye giderim diye düşünmüştüm. Yine de yaptırmalı mıyım acaba? Bunu duymamıştım da. Merak ettim. Cahilce sormuş olabilirim 😐
Estağfurullah canım ya. Hastane pek ilgilenmeyebilir testlerle aşılarla canım. Sağlık bakanlığı da sağlık ocağına gebelik kaydı istiyo galiba. Çünkü bebek doğunca da uzun bi süre sık sık gidiyosunuz sağlık ocağına

Estağfurullah canım ya. Hastane pek ilgilenmeyebilir testlerle aşılarla canım. Sağlık bakanlığı da sağlık ocağına gebelik kaydı istiyo galiba. Çünkü bebek doğunca da uzun bi süre sık sık gidiyosunuz sağlık ocağına
Hmm tamam canım. Ben de bu işi halledeyim o zaman en kısa sürede. Öğrendiğim iyi oldu😇

Şu an hiçbir şey demedi. Bilgilerimi kaydetti sat, boy, kilo, telefon, kaçıncı çocuk falan. İşte gebelik hakkında baya konuştu bilgi verdi. 12.haftada ikili tarama istiycek doktorun, o zaman sonucunla gelirsin tekrar görüşürüz dedi.
Ben diğer hamileliğimden tecrübelerime dayanarak sağlık ocağı kaydı önemli dedim. İleride torch testleri, şeker yükleme, arada genel kan tahlili falan isteyecekler. Sağlık ocağında kolaylıkla oluyo. Bi de 5.aydaydı galiba tetanoz aşısı başlıyo 3 doz
Evet evet sağlık ocağına kayıt önemli. Oğlumda hamileyken dediğiniz gibi bazi kan testleri tetenoz aşısı falan yapılmıştı, hatta kalp atışını bile bi cihazla dinletmislerdi :) sonrasında da bebek için çağırıyorlar hatta 5 günlüktü hatırlıyorum topugundan kan almışlardı

Evet evet sağlık ocağına kayıt önemli. Oğlumda hamileyken dediğiniz gibi bazi kan testleri tetenoz aşısı falan yapılmıştı, hatta kalp atışını bile bi cihazla dinletmislerdi :) sonrasında da bebek için çağırıyorlar hatta 5 günlüktü hatırlıyorum topugundan kan almışlardı
Evet ara ara kalp atışını da dinletiyolar.
Bebek doğunca minicikken topuk kanıyla başlıyo serüven, sonra aşılar kontroller falan gidip gelmek eksik olmuyo :)

Anladım canım o aşılar acitmiyordur inşallah 😂😂

Kızımda o şekilde gittim canım iste bir sonraki randevumu 10+4 gibi gitsem kontrolunde de ikili test zamanı oluyor
Bir sonraki de 16. Haftada cinsiyet öğrenirim diye dusundum
Doğum paketini ne zaman almayı düşünüyordun?
İkili test nasıl yapılıyor?
Kizlar bugun gittim devlete 6+0 dayim kalp atisi var ama zayif erken oldugu icin olabilir takip edelim dedi biraz stres yaptim
Kalp atışının zayıflığına nasıl karar verdi? Benimki 3-4 saniye açık tutup kapadı birşey anlamadık bile
Merhaba Sağ ve ya sol olması neyi ifade ediyor
Hiç bişey
Sağ tarafıma sancı giriyor bazen orda mı kese acaba diye düşündüm ☺️

Kendi doktorunun/hastanenin istediği testlerin haricinde mi bu sağlık ocağında yaptırılanlar?

Kendi doktorunun/hastanenin istediği testlerin haricinde mi bu sağlık ocağında yaptırılanlar?
Değil sanırım ama özel hastane bunlara fazla fiyat çıkarır. Tourch testleri, şeker yükleme falan. Sağlık ocağında bedava ve kolayca oluyo. Bi de sağlık ocağında da ebe bebeği falan dinletiyo iyi oluyo :)

Doğum paketini ne zaman almayı düşünüyordun?
İkili test nasıl yapılıyor?

Kalp atışının zayıflığına nasıl karar verdi? Benimki 3-4 saniye açık tutup kapadı birşey anlamadık bile

Hiç bişey
Sağ tarafıma sancı giriyor bazen orda mı kese acaba diye düşündüm ☺️
Valla canim ses olarak duymadim zaten doktor kendi odasinda degil ultrasonografiye yolladi orda bakan kisi de zayif oldugunu soyledi. Doktor da zayif dedi ama erken oldugu icin olabilir dedi

Kızlar ben doktoruna o gün sormayı unutmuşum sizde yolk var mıbem hiç göremedim

Eklentiler

• 38BC1869-599E-47D1-B4AA-F7477F69574C.jpeg
    38BC1869-599E-47D1-B4AA-F7477F69574C.jpeg
    92,2 KB · Görüntüleme: 48
Ben bu yıl Mayıs ayında doğumu kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmıştım. Nasılsa birkaç ay hamilelik düşünmem diyordum. Hamile kalmadan yaptırın demişlerdi bana. Yoksa doğumu kapsamıyormuş.
Ama sorun şu ki benim doğumum Nisan ayına geliyor. Ve doğumu kapsaması için sigortanın 1 yılını doldurup yenilenmesi gerek demişlerdi bize.
Şimdi ben boşuna mı o kadar para verdim? Nisanda doğum olacağı için sigorta yeniletemeyeceğim. 1 yıl dolmamış olacak çünkü. Bu yüzden de 10 kez kontrol ve tahlilleri kapsayacak sadece sanırım.
Yoksa ben yanlış mı biliyorum? Fikri olan var mı?

Ben bu yıl Mayıs ayında doğumu kapsayan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmıştım. Nasılsa birkaç ay hamilelik düşünmem diyordum. Hamile kalmadan yaptırın demişlerdi bana. Yoksa doğumu kapsamıyormuş.
Ama sorun şu ki benim doğumum Nisan ayına geliyor. Ve doğumu kapsaması için sigortanın 1 yılını doldurup yenilenmesi gerek demişlerdi bize.
Şimdi ben boşuna mı o kadar para verdim? Nisanda doğum olacağı için sigorta yeniletemeyeceğim. 1 yıl dolmamış olacak çünkü. Bu yüzden de 10 kez kontrol ve tahlilleri kapsayacak sadece sanırım.
Yoksa ben yanlış mı biliyorum? Fikri olan var mı?
Allianz ise kapsamicak onların verdiği bekleme süresi içinde gebe kalmaman gerekiyot

X