2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Değil sanırım ama özel hastane bunlara fazla fiyat çıkarır. Tourch testleri, şeker yükleme falan. Sağlık ocağında bedava ve kolayca oluyo. Bi de sağlık ocağında da ebe bebeği falan dinletiyo iyi oluyo :)
Ya ben özele gidiyorum doktorum bana checkup mi ne yanlis anlamadiysam yapicam dedi detaylı herşeye bakacak kandan. Sağlık ocağı yapar mı acaba diger turlu baya pahalıya patlicak

Allianz ise kapsamicak onların verdiği bekleme süresi içinde gebe kalmaman gerekiyot
Allianz sigortayı alıp 1 yıl sonra hamile kalırsan kapsıyormuş. O yüzden onu seçmedim. 1 yıl geç bir süreydi benim için.
Anadolu sigortayı seçtim. O bize hemen hamile kalabilirsiniz demişti. Fakat kontrolleri kapsıyor ama doğumu yenilemeden kapsamaz dendi bana. Bunu söyleyenler de etrafımdaki insanlar. Sigortacı da değil. Kafam çok karıştı. O halde yenilememe gerek kalmadan doğumu da kapsasa harika olur. Ama hala tam emin olamadım. 😐 Tekrar sigortayı aramam gerekecek herhalde

Hiçbişey yapmamayı planlıyorum iki hafta canım , diğer tüm işler bekleyebilir. Benim güçlü bebişimle Bunu da atlatıcaz inanıyorum 😇🙏 çok saol senin randevun ne zamandı?
Kuzum haftaya cmtsi kalp atısı için gidicez bizde insallah saglıklı olsunlar bebişler

Kızlar ben doktoruna o gün sormayı unutmuşum sizde yolk var mıbem hiç göremedim
Canim bende de öyle hatta sende içinde bise var baya net bende pek yok oda, yolk sac fln doktora sormadim unuttum, doktorda hicbise demedi , yarin kalp atışım var o zamana netleşir zaten.

Eklentiler

• 20220805_155035.jpg
    20220805_155035.jpg
    56,9 KB · Görüntüleme: 48
Ve kızlar gerçekten hep derler ya bu hamilelik konusunda istemiyeceksin diye çok aynen öyle.

Ben yukarıda yazdığım gibi öylesine deniyordum çokta odaklı değildim çünkü yaz tatiline çıkacaktım ve güzel bir plan yapmıştım. Hamileliğin içinde olmaması gereken planlar.

Ve beklenmedik bir anda hamile olduğumu öğrendim. O planlardan birini iptal etmek zorunda kaldım. Diğerinden de maksimum verim alamadım

Resmen sen planlar yaparken Allah yukarıdan gülümseyerek sana bakıyormuş
Tam da benim basima gelende bu. Okadar denedim 4 dusuk yaptim yumurta takibi yaptim . Sorun yok dediler ama hep 6.haftada dusukler oldu. Bu sene tatilden once hic istemedim tatilimi yapim dedim sonra nasil olsa adetim yaklasti dedik korunmadik. Adet duzenimde son 2 ay 39 gune cikmisti hic daha once dduzensiz adet yasamadim. Tatildeyim mide bulantim vesayre hamile oldugimu ogrendim. Aglarim panik yaptim uine dusuk olucak diye . Hemen doktora gittim progestan fitili verdi. Simdi tatilden geri dondum cok sukurde kese kalp atisi hersey yolunda gorduk. insallah da saglikla ilerler . Allahin istedigi oluyo plan yapmak ugrasmak bos. Ama dualarim var onu biliyorum allah zamanini biliyo🌸 insallah saglikla ilerler hepinizki hepberaber nisan anneleri

Merhaba Nisan anneleri 🌺Kaç haftalıkken keseyi gördünüz önce kese görülüyor sonra kalp atışı mı dinleniyor benimde adetim geçti gelmiyor hamile olabilirim merak ediyorum

Canim bende de öyle hatta sende içinde bise var baya net bende pek yok oda, yolk sac fln doktora sormadim unuttum, doktorda hicbise demedi , yarin kalp atışım var o zamana netleşir zaten.
İçerde bişey var ama anlamadım bende canım işte bakalım nasip artık
Durdukça kuruyorum kendimi bende
Yarın hayırlı haberlerle gel inşallah kuzum

İçerde bişey var ama anlamadım bende canım işte bakalım nasip artık
Durdukça kuruyorum kendimi bende
Yarın hayırlı haberlerle gel inşallah kuzum
Öyle canim, inşallah
Ben olumsuz düşünmüyorum ya
Doktora gittim olumsuz hicbirsey demedi
Bir şüphesi olsa paylaşırdi
Cok sey bilmekte doğru değil
Bizim hatamız o bence
annelerimize sorsan yolk sac fln bilmezler
Bide hep arkadaşların dediği gibi ultrason cok önemli
Mesela benim bu 5+1 karindan
Birde hamdolsun bi cok kanamamiz agrimiz yoksa korkutmayalim kendimizi
Sabırla bekleyeceğiz
Saglikliysa zaten ilerleyecek değilse yapacak birşey zaten yok ruhu üfledi ömrü belli
Rabbım hayırlı sağlıklı evlat versin hepimize🌸

Merhaba Nisan anneleri 🌺Kaç haftalıkken keseyi gördünüz önce kese görülüyor sonra kalp atışı mı dinleniyor benimde adetim geçti gelmiyor hamile olabilirim merak ediyorum
Merhabalar inşallah vardır 🤲 gününüz geçiyorsa beklemeyin hiç hemen test yapın çıkar zaten.
Evet önce kese 5. Haftada görünüyor sonra 7. Hafta gibi kalp atışı duyulur.

X