2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Hatta durun size annem tarafından A101’den aldığı asla işimize yaramıycak hatta bu ne kız Bağcan bunu ya diyeceğiniz birşey gösteriyim😂😂🤦🏻‍♀️huzuli bir banyoya oturma şeyi mi sandalye gibi birşey 😂😂 cidden biri annaneleri durdursun
Kız bu cok kullanıslı 😂😂😂 bunu cocuk hareketlendiğinde baş tacın yaparsın 😂😂😂 cok amaclı

Herkese günaydın, ben de cinsiyeti öğrendim. Perinatolog yüzde altmış kız demişti ama fetal dna sonucuna göre erkekmiş😅😂 evde de bir tane vardı. Tek temennim sağlıkı olması ve sağlıklı doğması, cinsiyet hiç mühim değil tabii. O yüzden çok sevinmeyeyim diyorum kucağıma almadan ama tutamıyorum kendimi. 🎉 Darısı haber bekleyenlerin başına
Evet aramıza hosgeldin 2 oğlan annesi😂🤣🤣🤣

Hatta durun size annem tarafından A101’den aldığı asla işimize yaramıycak hatta bu ne kız Bağcan bunu ya diyeceğiniz birşey gösteriyim😂😂🤦🏻‍♀️huzuli bir banyoya oturma şeyi mi sandalye gibi birşey 😂😂 cidden biri annaneleri durdursun
Bunu neredeyse bir yıl kullandım çok kullanışlı 😅🤩

Evet aramıza hosgeldin 2 oğlan annesi😂🤣🤣🤣
Hoş bulduk😅 sağlıkla gelsinler.

Biz bu arada hala kimseye söylemedik. Pazartesi doktor randevum var, bebek yerinde duruyorsa artık yavaştan söyleriz😀ama asıl evdeki oğlana (4,5 yaş) nasıl anlatacağız, acaba erken mi ona söylemek için, 20. Haftayı mı beklesek, diye kara kara düşünüyorum. Papatya220 Papatya220 , Al_pi Al_pi ve diğer anneler, siz nasıl yaptınız acaba?

Selamlar ,
2 li tarama için kan verdim arkadaşlar devlet cinsiyet söylemiyor baktım nub denen şeyi de göremedim cinsiyet tahmini alabilir miyim bana kız gibi geldi nedense içime öyle doğdu sizce ?🧿🤲🏻💜
Aman boş verin, o cihazlarla hiç söylemesinler. Ben dayanamayıp perinataloga sormuştum (hastanedeki en iyi cihaz ondaydı), yüzde altmış kız demişti ama test sonucu farklı çıkmış😅

Ben kızımda battaniye müslin havlu alt değiştirme örtüsünü zaradan almıştım taş gibi çıktı şimdi kardeşi kullanacak inşallah. İlk çocuğu olanlara tavsiyem en kalitelisini bulun alın böyle devamlı kullanılacak ürünleri😅ilkine aldıklarımı ekledim 😂 ikincileri pazardan giydiririz 🤪

Eklentiler

• IMG_6775.png
    IMG_6775.png
    701,5 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG_6776.png
    IMG_6776.png
    534,9 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_6779.png
    IMG_6779.png
    243,9 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_6777.png
    IMG_6777.png
    237,7 KB · Görüntüleme: 75
Biz çok araştırdık İzmirde denedim de bir kaç arkadaşımla da görüştüm cybex mios aldık. Priam ile arada çok az fiyat farkı var 2023 lerinde süspansiyonları ikisininde kalitede aynı ama mios arka tekerler daha küçük ve daha az yer kaplıyor böylece eğer çok engebeli yerlerde çok küçükken yani 8aya kadar gezmiyecekseniz mios daha avantajlı geldi mesela bu tarz tekerleği Alaçatı engebeli taş sokaklarında kullanan arkadaşım bile sakın büyük teker alma dedi bu yeterliymiş direk buna yöneldik
Ay güle güle kullansın inşallah bebiş 🥰 benim de anne tarafım Alman oradan bu Priam’ın elektrikli versiyonunu aldırmayı düşünüyorum e-priam diye geçiyor. İzmir’in yokuşlu yollarında oturunca maalesef 😂 beni elektrikli kendi itişli kurtarır dedim. Umarım çok yer kaplamaz arabada 😬

O doktordan doktora değişiyor bence cnm. Ben hem üniversite hastanesinde hemde özele gidiyorum 12 haftalıkken üni deki prof. Direk söyleyeyimmi cinsiyeti dedi. Bir başka arkadaşım özelde 20. Haftada zor öğrendi bebişin pozisyonundan dolayı erkek bebek olmasına rağmen göstermedi. İnşallah görebileceğiniz net pozisyonlar verir bebişler
Söylemedi canım pekte uğraşmadı zaten 😂 13 haftada özeldeki doktorum erkek gibi şimdilik diğer kontrolde kesinleştiririz dedi bu dr baktımı ona bile emin değilim göremedim bişey dedi sadece

Kizlar bi bakarmisiniz ikili testimde free beta hcg ve papp a degeri normalmi anlamadim googledan baktim aciklayici bisey bulamadim anlayaniniz varmi🥺
IMG_20230517_123851.jpg

Kızlar cinsiyetimizi öğrendik bugun çok şükürr şu 1.20 yazan ne oluyo doktor iyi demişti ama heyecandan dınlemedım bıle 🤗🤗💜

Eklentiler

• IMG_20230517_111117.jpg
    IMG_20230517_111117.jpg
    80,8 KB · Görüntüleme: 82
Yüzde yüz pamuk (hatta denk gelirseniz organik pamuk) aldığınız sürece alerji yapmaz. Özellikle ms ve chakra ürünleri yeterince kaliteli. Hm, ebebek ve lcw de iş görür. Bir de daha butik ve organik çalışan bebek ürünleri markaları görüyorum son yıllarda ama benim zamanımda yoktu galiba.
Yalnız giysilerin alerji yapma meselesi biraz da kullandığınız deterjana bağlı olacak. İyi bir marka toz sabun kullandırmıştı bize doktorumuz ilk aylarda. Yine bebek doğunca ve deneyince daha net anlaşılır neye duyarlı olacağı.
Deterjan araştırıp aldım iki Farklı marka battaniye de aldım incelerden ama müslin bulamadım henüz önerilere göre bakarım

X