2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Aaa az çalışma mı varmış bilmiyordum. Ben de nipt sonucunu bekliyorum bugün 8. gün. O çıkar çıkmaz giyeceğim göbek belli eden bi şey o zaman zaten tüm çalışanlar fark eder 😂 Sen de sonucu bekliyorsun di mi?
Bende sonucu bekliyorum sonucu alıp gidip selam ben hamileyimiz bugünde erken çıkıyorum dicem😂😂😂

Canım o hamile yastığını bir daha atarmısın sana zahmet bende alıyım hemen ya dönmüyorum sağ sol dedin beni kalbimden vurdun Şuan😂 en ihtiyacım olan şey
Ben gerçekten çok rahat ettim 🙃 IMG_3013.jpeg

Evet evet kızlar valla hemen söylemek istiyorum o nedenle . Doktor randevularını zorunlu testleri izinden düşemiyorlar. Ayrıca az çalıştırmak zorundalar🥳 ben 33-34. Hafta zorunlu izin almam gerektiği için herşeyi önceden araştırmıştım.
Ben evden çalışıyorum ve olabildiğince rahatım haklarını yiyemem. O yüzden günde 7.30 saat çalışmak hakkımmış diyemem sanırım. Çünkü haftalık çalışma saatine bakarsak ben kesin daha az çalışıyorumdur. 🙈
Bu hakkı bilmeyen ve yoğun çalışan bir çok arkadaşım vardır ama burada söylediğin çok iyş oldu 🌸

Ben evden çalışıyorum ve olabildiğince rahatım haklarını yiyemem. O yüzden günde 7.30 saat çalışmak hakkımmış diyemem sanırım. Çünkü haftalık çalışma saatine bakarsak ben kesin daha az çalışıyorumdur. 🙈
Bu hakkı bilmeyen ve yoğun çalışan bir çok arkadaşım vardır ama burada söylediğin çok iyş oldu 🌸
Develette isen hak ama özelde isen eğer patronun isterse o izni alabiliyorsun .
Ne yazıkki böyle de birşey var ..

Develette isen hak ama özelde isen eğer patronun isterse o izni alabiliyorsun .
Ne yazıkki böyle de birşey var ..
Özel sektörler için öyle müdürünün merhametine bakıyorsun. Ben 6 yıldır onlarla çalışıyorum, küçük değildim ama bana ellerinde büyümüşüm gibi davranırlar. Çok şükür, Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın :)

Ayy kızlar kahverengi çizgi ben de de oluşmaya başlamış, ama daha tam göbek deliğime ulaşmamış :KK70: şok oldum görünce annemi aradım hemen. Onda hiç öyle bir şey yokmuş :) biz ailecek açık tenliyiz ben de belli belirsiz çıkacağını düşünmüştüm :)
Benımde ulaşmamış yarıda kalmış 🫢 yavaş yavaş koyulaşıp uzar demekki 😂 ben açık tenli değilim ama yinede belli . Beyaz tenli olsam demek baya koyu görünürdü.

Sırt ağrısı yaşayan var mı ? Kasık ve bel ağrım yok ama 2 gündür sırt ağrısı yaşıyorum sanki kıtlatsam geçecekmiş gibi 🙈

Ayy kızlar kahverengi çizgi ben de de oluşmaya başlamış, ama daha tam göbek deliğime ulaşmamış :KK70: şok oldum görünce annemi aradım hemen. Onda hiç öyle bir şey yokmuş :) biz ailecek açık tenliyiz ben de belli belirsiz çıkacağını düşünmüştüm :)
Ben de gördüm bu arada var cidden:) göbek altından bikini bölgesine iniyor 🥹

Benimde düne göre daha fazla ağrım var 😔 evin temizliğini bitirmeye çalışıyorum 10 dk iş yapıyorsam 30 dk uzanıyorum 🤕
Eşim evden çalışıyor, hamile kaldığımdan beri evin süpürme işi onda o kadar rahatlatıyor ki o işi yapması. Çünkü mopla arkasından geçiyorum dün mutfağı sildim ter içinde kaldım nefes nefese. 😂 düşün sadece silmen bile nasıl yordu beni. Ya hamladım ya da gebelikten kaynaklı çabuk yorulunuyor./

Özel sektörler için öyle müdürünün merhametine bakıyorsun. Ben 6 yıldır onlarla çalışıyorum, küçük değildim ama bana ellerinde büyümüşüm gibi davranırlar. Çok şükür, Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın :)
Ne güzel ya bende yabancı bir firmadayım hiç sorun yok çalışma süreci ile ilgili ama mutlaka onlar bunu söyleyecektir erken çıkış ile alakalı 🙈

Eşim evden çalışıyor, hamile kaldığımdan beri evin süpürme işi onda o kadar rahatlatıyor ki o işi yapması. Çünkü mopla arkasından geçiyorum dün mutfağı sildim ter içinde kaldım nefes nefese. 😂 düşün sadece silmen bile nasıl yordu beni. Ya hamladım ya da gebelikten kaynaklı çabuk yorulunuyor./
Gebelikten oluyor canım bende şimdi şarjlı süpürgeyle üstten yaptım hep eşim yapıyor bu sefer o evde yokken ben halledeyim diye mutfak salon yaptım dinleniyorum😂

Sen söyleyince baktım, maksimum 7.30 saat çalışabiliyormuşuz. Ofise giden anneler bunu bilmiyorlarsa mutlaka haklarını kullansınlar.
Kızlar ben en başında gruba da yazmıştım hamileler 7 buçuk saatten fazla çalışamaz yazıyor mevzuatta ama kimse görmemiş sanırım. ben idareye ilettiğim günden beri 16:30 da çıkıyorum

X