2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar bir de hastane için pijama kaç takım alınmalı? Rengi önemli mi? Önü düğmeli olsa yeter sanırım. Normal pijama alacağım. Yoksa internette lohusa takımı diye satılanlardan mı almak gerek, bir farkı yoktur diye düşünüyorum 🥲 şimdiden onları favorilere ekleyip ucuzlayınca alayım diye düşünüyorum yoksa daha erken🙈
Canım 2 takım olsun ne olur ne olmaz kirlenirse diye önü düğmeli cok cok rahat oluyor bir de sabahlık olursa üzerine pijamanın rahat oluyo ben normal pijama takımı almıstım ☺️

Ben böyle pijamayla foto falan çekilmeyi sevmiyorum o yüzden hiç o dantelli lohusa gecelik pijamalarına bakmamıştım. Önü düğmeli iki takım götürmüştüm biri açık renk biri koyu renk ama hastaneden gecelik gibi bir önlük vermişlerdi onunla çok rahat etmiştim 😂
O dantelli pijama takımları hiiç benlik değil🙈 çok sevindim tek böyle düşünen olmadığım için. İki takım alırım bir sabahlık diye düşünmüştüm zaten. 🫶 Papatya220 Papatya220

Kızlar bir de hastane için pijama kaç takım alınmalı? Rengi önemli mi? Önü düğmeli olsa yeter sanırım. Normal pijama alacağım. Yoksa internette lohusa takımı diye satılanlardan mı almak gerek, bir farkı yoktur diye düşünüyorum 🥲 şimdiden onları favorilere ekleyip ucuzlayınca alayım diye düşünüyorum yoksa daha erken🙈
Ben oğlumda lohusa aldım sonradan kullanılmıyor bide ince oluyolar dolapta öylece duruyor benimki benim doğum kışa denk gelecek geçen kışlık kumaşlar daha indirimli diye şimdiden aldım çok kalın değil tabi yazlık ta değil bi takım daha aldım o daha ince ikiside düğmeli doğumdan sonrada bol bol giyeceğim için kullanışlı olması adına normal takım aldım lohusa almıycam 1 takım daha almayı düşünüyorum 😊

Kınama dedin de aklıma ne geldi 😂 dediğim gibi eşimin kız yeğeni ailenin ilk torunu olmasının da biraz sebebi vardır ama anne baba disiplini eksik kalmış bunu kendileri de kabul ediyor zaten. Şuan kök söktürüyor ailesine. Kayınvalidemlerle yaşıyorlar, kız bi gün yine evdeki herkesi çıldırttı ben de benim elimde olacaktın sen var ya dedim kahınvalidem de aman sus sus bunların cinsi aynı cinsine çeker dedi hahahahah ay Allah korusun da ben disiplinli ve gözünü açmasıyla mum olduğumuz bir anne ile büyüdüm ben ne gördüysem öyle olurum diye düşünüyorum ama çocuğa da bağlı bu.. kendi cumhuriyetini kuruyor artık çoğu evde. Anneymiş babaymış pehhh yani.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar ben de bugün 11+5 haftalıkken kontrole gitmiştim. Az önce çıktım. Nipt testi sonucunu beklememize rağmen doktor yine de ikili test yapacağız dedi. Ultrason ölçümleri normal çıktı çok şükür yarın da hastaneye kan vereceğim. Nipt olunca ikili istemez sanıyordum ama yine de istedi 🤷🏻‍♀️ Bu arada ultrasona göre 12+3 günlük çıktı ☺️ Artık elini kolunu yüzünü ayırt edebilmek ne güzel bir duygu 🙏🏽 darısı bekleyenlerin başına ☺️

Eklentiler

• 90F7D68E-A913-41BC-A3B7-7494B97B34FE.jpeg
    90F7D68E-A913-41BC-A3B7-7494B97B34FE.jpeg
    89,8 KB · Görüntüleme: 77
Kizlar ates ölcer olarak ne aldiniz ebebekte 900-1000 arasi gordum şok oldum uygun fiyatli buldunuzmu hic hersey ates pahasi
Hepsı var bende tek inandığım güvendiğim chicconun koltuk altı. Hatta bebeklerde popodanda ölçüyosun onu.
Benım 1 beyaz gecelıgım vardı kısa kol kolunun ucunda sade şık bir dantelı vardı üstünün sabahlıgı vardı . Asla abartı degıl ama fotoda cok şık duruyordu. Hastanede yenıdogan cekımı ıcın kullandım sadece o gun gıydım 😄
Ben dogumdan sonra asırı asırı terledım 2 takım yetmedı ben xs s gıyen bırıyım m beden normal sade pıjama takımı aldım ama keske 3-4 ayrı üstte koysaymısım yanıma dedım. evim cok uzaktı hastaneme terlı olanları asıyordum kuruyordu gıyıyordum 🫣
Ben dogumdan cok cok sonrada onları gıydım kesınlıkle pıjama takımı genıs cok lazım ve cok kullanılıyo sezeryanda dar gıyılmıyor.

Merhaba arkadaşlar ben de bugün 11+5 haftalıkken kontrole gitmiştim. Az önce çıktım. Nipt testi sonucunu beklememize rağmen doktor yine de ikili test yapacağız dedi. Ultrason ölçümleri normal çıktı çok şükür yarın da hastaneye kan vereceğim. Nipt olunca ikili istemez sanıyordum ama yine de istedi 🤷🏻‍♀️ Bu arada ultrasona göre 12+3 günlük çıktı ☺️ Artık elini kolunu yüzünü ayırt edebilmek ne güzel bir duygu 🙏🏽 darısı bekleyenlerin başına ☺️
Ne paragözmüş 😄 niptiyi bosuna mı yaptın 2-3 ü yapmamak için.
Maşallah kocaman olmus 😍

Kınama dedin de aklıma ne geldi 😂 dediğim gibi eşimin kız yeğeni ailenin ilk torunu olmasının da biraz sebebi vardır ama anne baba disiplini eksik kalmış bunu kendileri de kabul ediyor zaten. Şuan kök söktürüyor ailesine. Kayınvalidemlerle yaşıyorlar, kız bi gün yine evdeki herkesi çıldırttı ben de benim elimde olacaktın sen var ya dedim kahınvalidem de aman sus sus bunların cinsi aynı cinsine çeker dedi hahahahah ay Allah korusun da ben disiplinli ve gözünü açmasıyla mum olduğumuz bir anne ile büyüdüm ben ne gördüysem öyle olurum diye düşünüyorum ama çocuğa da bağlı bu.. kendi cumhuriyetini kuruyor artık çoğu evde. Anneymiş babaymış pehhh yani.
Kesınlıkle cocuk yönlendiriyor. Benim kızım sakin sessiz yapıda babası aşırı aşırı şımartır her dediğini alır demediğini de alır 😄
Oyuncakcıya gıreriz hadı kızım seç oyuncak der bana bakar bak baba gercekten sececegım görürsün der 😁 Babası dediği halde almaz benim çok oyuncağım var der 🧿

Maşallah 🧿🧿 çok güzel büyümüş 🐣

Valla benim annemde çok disiplinlidir evde kural varsa o annemin kuralıdır ama babacım tersi, o yüzden çocukluğum annemin izin vermediği şeyleri babamla gizlice yapmakla geçti😂
Ama eskiden bence hiç birimiz şimdiki nesil gibi değildik, okulda bile bambaşka kurallar vardı.

Bebek burda tam sırt üstü yatmıyor hafif yan dönük, omurgasından öyle anlıyorum. Yanıltıcı olabilir orası, net değil çünkü.
Bir de doktorun o kadar net görülse cinsiyet tahmini yapardı gibi geliyor bana🙈
Hiç bahsetmedi bile 😄 hatta sonraki kontrol 16. Haftada dedi o kadar. Cinsiyetin lafını dahi etmedi

X