2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bugün ya burada ya da Kasım annelerinde okudum, nipt testinde cinsiyet yanlış çıkmış diye. İçime kurt düştü

Kızlar su an 10 haftalığım ve 1 kilo almışım. Bu normal mi yoksa daha sonraki aylarda mı kilo almaya başlamalıydım?
Ben de şu an 10 hafta 5 günlüğüm 1 kilo vermişim 1 ayda . Çünkü bulantılarımdan yemek yiyemiyorum. Doktorum normal dedi. İlk trimesterde yani 12. Haftaya kadar 1-3 kilo almak normalmiş. Yiyebiliyorsan çok şanslısın keyfini çıkar benim zor geçiyor bulantı konusunda

Bugün ya burada ya da Kasım annelerinde okudum, nipt testinde cinsiyet yanlış çıkmış diye. İçime kurt düştü
Canım imkansız. Kromozomal olarak bakılıyor sonuçta.
Xx ya da xy olarak yazıyor. Milyonda bir olan bir hatadır o da rapora yanlış yazılmıştır. Başka bir açıklaması olamaz bence

Ya orası öyle ama geçmişten gelen kilo takıntım ve yeme bozukluğum vardı napıcam bilmiyorum

Xx ya da xy olarak yazıyor. Milyonda bir olan bir hatadır o da rapora yanlış yazılmıştır. Başka bir açıklaması olamaz bence
Ben de öyle düşünüyorum ama yine de içime kurt düştü iste hayırlısı artık.

Kızlar bu arada benim ilk daha hamile olduğumu bilmeden deli gibi ham limon yemiştim elma gibi. Demiştim ben kesin hamileyim. O günden beri, tursu mandalina portakal erik ful ekşi:)

Bu arada magnezyuma başladım bu hafta, bir de multivitamine değerlerm bi tık düşük çıktı normalde 4.ayda başlıyormus ama ben 13+3 te başlamış oldum. Sizler ekstra bir sey kullanıyor musunuz ?

Kız kıyamam valla ben sorardım bana da kaldı 2 hafta ben soracaklarimi not ediyorum, sorcam gidince

Ben dayanamadım gittim bugün ikiside o kadar güzeldi ki hareketli kıpır kıpır sırf onları öyle görebilmek için attım kendimi hastaneye bebek olmuşlardı ellerini ayaklarını gördüm ikiz olduğu için ne nubu belli ne kafası zor ölçtü biri bize dönüktü zaten büyük olan fena olucak belli ama alt alta sağ tarafımda ikiside ben hep solum da da hissetmiştim ilk zamnlar ama bugün dikkat ettim alt alta ve sağa baktı hiç sola geçmedi darısı bekleyenlerin başına olsun inşallah

Benim ilk haftalarda gittiğimde hep sola bakardı bu hafta gittiğimde 11 haftadayım sağdan baktı bende sordum ben hep solda hissediyordum sizde sola bakıyordunuz neden bu defa sağdan baktınız diye, doktor bebeğin solda olduğunu ama artık bebek halinde olduğu için karşıdan görebilmek adına sağdan baktığını söyledi yani bebiş aslında solda ama ultrasonda tamamını görebilmek için sağ açıdan daha iyi olduğunu anlattı belki sizinde bu şekildedir

aaa bilmiyordum bunu teşekkür ederim

Bende aynı fikirdeyim yanlış çıkmış dediler okudumama tek tek kromozom sayılıp DNA eşleşmelerine bakılıyor. Cinsiyette hata çıkması bana pek inandırıcı gelmedi farklı test yapılmış olabilir yada yaşanan çok eski bir olaydır bilmiyorum. Ama nipt testin asıl amacı ciddi hastalıklara bakmak cinsiyet açıklamak değil cinsiyet 10’larca yıldır zaten yapılabiliyor. Tüm bebekte bir kaç ülkede direk cinsiyetine göre aşılama bile yapılıyor bebek cinsiyeti seçilebiliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…