2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kese için de olumlu konusmadi o günden beri pek gelişim gosterememis dedi. Yine de tüm bunları kendi doktoruma soracağım bugünkü doktordan da çok hoşlanmadim zaten
Umarım herşey hayırlısıyla sonuçlanır ne mucizeler var geç döllenmende var zaten hiç belli olmaz

Bak sağdaki bebek 31 martta yoktu ama videosunu izliyorum o kadar yok gibi ki görüyorum bu tarihte
7 nisanda 9 mm ama bebek daha oluşmamış dedi 31 martta soldaki 5 mm di örnek olsun diye net attım belki hesaplamanda yardımı olur golden-snitch golden-snitch
Benim 1 Nisan'da goruntum bu. Bugün o kadar üzüldüm ki gerek yok görüntüye dedim çıktım zaten. Doktor da öyle bir acida bırakmıştı ki zaten kese bir garipti böyle net gibi değildi ama bunun gibi içi bostu. Kendi doktorum inşallah olumlu şekilde şeyler söyler

Eklentiler

• Screenshot_2023-04-11-01-17-14-922_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-04-11-01-17-14-922_com.miui.gallery.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 53
Devlete de gitmeyi düşünüyorum canım, orada da bir doktorum vardı zaten bulabilirsem ondan randevu alcam. Bakınca 6haftalik değer aralığındayim evet ama 23 Mart'ta 181 olan değer bu kadar gün sonra nasıl 2983 olur

Tam hesaplayamadm ama ikiye katlamamıs olabılır.. Yuzde 60 artıosa o da saglıklı gebelik dıye bılıorm.. Bak 6 haftalıkmıssın, bence endiseye edilecek bişey yok... Cumartesi buyuk ıhtımal bence kalp atısını duydum dıye gelıceksın, ben oyle hıssedıorm 😊

Ben fitil olarak progestan kullanıyorum bir kutuda 3 adet falan kalmıştı sadece ama şu an bulamıyorum kayboldu bugün almasam bişey olur mu? Birde yarın eczaneden satın alcam tekrar, 200 mg mıydı 100 mg mı benim kullandığım dikkat etmedim hiç eczanede son aldığım ilaç çıkar mı acaba?
Google'a yaz progestan 100mg 200mg diye. İnan ikisinin de görüntüsü çok farklı. Hangisi kendi kullandığın anlarsın zaten. Ben de bir gece kullanmayı unuttum. Ertesi gün aynı saatte kullanmaya devam ettim. Bir şey olmaz o kadardan

Tam hesaplayamadm ama ikiye katlamamıs olabılır.. Yuzde 60 artıosa o da saglıklı gebelik dıye bılıorm.. Bak 6 haftalıkmıssın, bence endiseye edilecek bişey yok... Cumartesi buyuk ıhtımal bence kalp atısını duydum dıye gelıceksın, ben oyle hıssedıorm 😊
Hesaplarıma göre yüzde 60 artınca bu değeri önceki haftalarda görmem gerekti bu hafta için oldukça düşük 😔 ahh keşke öyle bir şey olsa 🥺

Hayırlısı tabii ama döllenme zamanını az çok biliyorum o yüzden tarih konusunda bı kaç gün belki yanılıyorumdur
Ayın 10unda birlikte olmuş olsanız bile döllenme 13ünde olmuş olabilir. Sperm uzun süre yaşıyor kadın vücudunda. Bir gün bile bebek için çok şey farkediyor buna emin ol. Pazar görünmez pazartesi görünür. Çünkü hızlı gelişim evresi şu anki evre. Çok hızlı şekil değiştiriyor. Cumartesi gününü bekle. Nedense içimde kötü bir his yok. İnşallah da güzel haberlerle gelirsin

Hesaplarıma göre yüzde 60 artınca bu değeri önceki haftalarda görmem gerekti bu hafta için oldukça düşük 😔 ahh keşke öyle bir şey olsa 🥺

Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler demişler... Sen içini ferah tut.. Hiç bellı olmuyo bu işler.. Bazen tıp o kadar da haklı olamayabilio... Sen bol bol dua et.. Temkını elden bırakma, takdir allahtan ☺️

Benim 1 Nisan'da goruntum bu. Bugün o kadar üzüldüm ki gerek yok görüntüye dedim çıktım zaten. Doktor da öyle bir acida bırakmıştı ki zaten kese bir garipti böyle net gibi değildi ama bunun gibi içi bostu. Kendi doktorum inşallah olumlu şekilde şeyler söyler
Çok küçük gibi geldi bana 3 4 hafta dedi o zaman şuan 5 haftalıksın desem daha erken geç dölenme ile ultrason görüntüsü nasıl kalitelimiydi ben kızımda saçma bi hastaneye gitmiştim 2 gün önce boştu 7+ lardaydım kafayı yicektim artık bomboştu hatta kese büyümesi normaldi sadece 2 gün sonra başka bi hastanede herşeyi görmüştüm

Ayın 10unda birlikte olmuş olsanız bile döllenme 13ünde olmuş olabilir. Sperm uzun süre yaşıyor kadın vücudunda. Bir gün bile bebek için çok şey farkediyor buna emin ol. Pazar görünmez pazartesi görünür. Çünkü hızlı gelişim evresi şu anki evre. Çok hızlı şekil değiştiriyor. Cumartesi gününü bekle. Nedense içimde kötü bir his yok. İnşallah da güzel haberlerle gelirsin
Keske güzel haberlerle gelsem buraya 🥺 beklemek ve bu süreç gerçekten çok yıpratıcı 😔

Çok küçük gibi geldi bana 3 4 hafta dedi o zaman şuan 5 haftalıksın desem daha erken geç dölenme ile ultrason görüntüsü nasıl kalitelimiydi ben kızımda saçma bi hastaneye gitmiştim 2 gün önce boştu 7+ lardaydım kafayı yicektim artık bomboştu hatta kese büyümesi normaldi sadece 2 gün sonra başka bi hastanede herşeyi görmüştüm
O zaman bana en az 5 haftaliksin dedi. Ben 8 Mart civarı dollendigini düşünüyorum. Bu ultrason da 5+3 oluyordu o zamana göre ama Dr çok küçük ama en az 5 haftalık diyebiliriz demişti. Bugün başka bir doktora randevu buldum aynı hastanenin farklı bir merkezi. Bugünkü doktor bastı bişey göremedi sonra gel konuşalım dedi direkt kese de böyle yuvarlak gibi değildi görüntüde. Benim de moralim bozulunca almadım. Bir de olumsuz konuştu zaten tek yapmak istediğim dışarı çıkıp aglamakti. İki hastane de aynı olunca cihazları da aynıdır herhalde. Kendi doktorum da ctesi bir yorum yapsin başka yerleri de araştırırım erken bir işlem yaptırmak istemiyorum

Keseni hiç karından gördün mü

Bugün denedi ama çok silik gibi gözüküyordu rahim tersliginden göremedi iki doktor da
Keşke alsaydın görüntü. Silik gibi derken küçük mu görünüyordu. Görüntü gelip gidiyor muydu? Bir de şöyle bir şey var. Anladığım kadarıyla silik de olsa görünmüş. Beta değeri en az 5000 olmadı gerekir karından gorunmesi için. 3000 vajinal ultrasonda bile çok az görünür. Benim değer 4000 Ken bile karından görünmemişti

Keşke alsaydın görüntü. Silik gibi derken küçük mu görünüyordu. Görüntü gelip gidiyor muydu? Bir de şöyle bir şey var. Anladığım kadarıyla silik de olsa görünmüş. Beta değeri en az 5000 olmadı gerekir karından gorunmesi için. 3000 vajinal ultrasonda bile çok az görünür. Benim değer 4000 Ken bile karından görünmemişti
Eşim de alsaydık dedi ama ne bileyim moralim çok bozuldu ctesi kendi doktorum nasıl olsa görecek ultrasonda diye 😔 rahim arkada olunca görüntü net değildi şurada bişey var ama tam emin olamıyorum dedi vajinadan bakalım dedi orada gördü keseyi. İlk goruntuyu de götürmüştüm olumlu konusmadi tam gelişmemiş dedi %90 boş gebelik dedi. Binde bir mucizeler oluyor dedi

Bu da demek oluyor ki eğer karından görünmeye başladiysa kesinlikle o değer doğru değil. Bir de yeni yeni görünmeye başladiysa geç döllenme olmuşsun demektir. Çünkü benimki 5+larda anca karından görünmüştü. Küçücüktü o da. Bir de kilo faktörü var. Eğer kilon fazla ise zor görünür. Benim yeğenimde rahim tersligi vardı. 8. Haftasında kese görünmüştü karından. Onunki de geç döllenmeydi bu arada

Bu da demek oluyor ki eğer karından görünmeye başladiysa kesinlikle o değer doğru değil. Bir de yeni yeni görünmeye başladiysa geç döllenme olmuşsun demektir. Çünkü benimki 5+larda anca karından görünmüştü. Küçücüktü o da. Bir de kilo faktörü var. Eğer kilon fazla ise zor görünür. Benim yeğenimde rahim tersligi vardı. 8. Haftasında kese görünmüştü karından. Onunki de geç döllenmeydi bu arada
64 kiloyum. Son adet tarihime göre benim de 8 hafta oluyor ama geç döllenme olduğunu biliyorum o yüzden bugun 6+5tir diye düşünüyordum

Eşim de alsaydık dedi ama ne bileyim moralim çok bozuldu ctesi kendi doktorum nasıl olsa görecek ultrasonda diye 😔 rahim arkada olunca görüntü net değildi şurada bişey var ama tam emin olamıyorum dedi vajinadan bakalım dedi orada gördü keseyi. İlk goruntuyu de götürmüştüm olumlu konusmadi tam gelişmemiş dedi %90 boş gebelik dedi. Binde bir mucizeler oluyor dedi
İnşallah güzel haber alırsın ne diyeyim. Şimdi boşuna umutlandirmak da istemiyorum bir yandan. Ama umutsuzluğu da sevmiyorum. Allah'ım hayırlısını versin ama inşallah sağlıklı bir gebeliktir 🙏

İnşallah güzel haber alırsın ne diyeyim. Şimdi boşuna umutlandirmak da istemiyorum bir yandan. Ama umutsuzluğu da sevmiyorum. Allah'ım hayırlısını versin ama inşallah sağlıklı bir gebeliktir 🙏
İnşallah 🙏 0 umudum vardı ama okudukça acaba mi diyorum herşey olabilir. Cihaz eski olabilir. Lab değeri hatali olabilir. Gelecekse her türlü gelir zaten diğer türlü ben ne yaparsam yapayım kendime zarar vermis olacağım. Hayırlısı olsun

Stres yapma lütfen bebeğe çok zararlı, inşallah göreceksin keseyi 🤲 doktor bana gözükmez 10 güne demişti bugün 9. zaten benim kafamı karıştıran beta değerim. Bugünkü Dr Ultrason fotoğrafını vereyim dedi ama o uzuntyle istemedim bugün. Kendi doktorum ctesi baksın net herşeyi söylesin istedim. Aslında benim son adet tarihi 14 şubat yani bugün tam 8 haftalık olması gerekiyor. Geç dollenme oldginu biliyorum zaten yumurtlama tarihimi az çok biliyorum bugun 6+5 olduğumu tahmin ediyordum hadi yumurtlama biraz daha kaysin 6+3 falan olsun. Sanki hiçbir oluşum yok gibiydi bilmiyorum bazı yazılar okuyorum 7-8-9. Haftalarda görenler var. Bir yandan diyorum doktorum zaten gozukmez demişti ama beta degerim dusuk
Beta değerine takılma canım lab hatası olabilir emin değilsin hiç sters yapma benimde bir hafta geriden geliyor 6 haftalık diye gittiğimde 5 haftalık çıktı kesesi çok tuhaftı uzun incecik bişeydi asla kese demezsin bana göre 8 de ultrasona göre 7 de tekrar gittim kese düzelmiş bebek oluşmuş kalp atışı vardı bunlar kişiden kişiye hatta aynı kişide hamilelikten hamileliğe değişen durumlar bekle canım bolbol dua et stres yapma bebişide üzme güzel haberlerle gel inşallah

X