2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ama beta düşükse kanaman olurdu .. benım beta atıyorum ılk ölçümde 5000 cıktı 7 haftada lekelenme ıle kanama baslıyodu gıdıyordum beta 1000 lere dusmus
Ben 22sinde adet bekliyordum
23 mart - 181
25 Mart -339 çıktı.
Bir daha da baktirmadim ne kadar yükseldi ne oldu hiç bilmiyorum. 1 Nisan'da alttan baktı kese gördü en az 5 haftalık dedi 12-13 gün sonra geldi dedi. Ben de bu ctesiye randevu almistim. Tam bilmiyorum ama benim hesaplarıma göre 6+5im. ( 1 hafta geç yumurtladim onu biliyorum) yani en az 5 haftalık dediği günün üzerinden 9 gün geçti ve değer gerçekten çok düşük. Kanamam da yok boş gebelik böyle mi oluyor?

Genetıge bakılması tüp bebek yapılması şart .. Başka türlü hem sana hem eşine üzüntü . Böyle kızına kardeş yapacagım dıye canını tehlıkeye atıyorsun .. bunlar hepsı senın vucudunu etkılıyor. Bi dinlen bi düşün en iyisi genetiğe bakılması .
Kızına sen lazımsın Eşine de ❤️
Haklısın canım o kadar yıprandım ki anlatamam yasayacagim süreci biliyor ve bekliyorum şuan çok yoruldum bir süre ara verip iyice bir arastirip ona gire hareket edicem tekrar aynı seykeri yaşamak istemiyorum 😔

Burada her yazılanda etkileniyorum ya . Kızımda bu kadar hassas değildim sanki . Kese yi gördüm 2 kere kalp atışını duydum . Ama şimdi benimle olan arkadas 8+3 6+3 ölçtü dedi benim mod düştü . Benim 5 gün eksik çıkmıstı ölçümde off valla kafayı yemeden dogurabılecekmıyım acaba ? Birde hiç belirti olmayınca da korkuyor insan
Al_pi Al_pi Aynı sen gibiyim :KK43: içime endişe düştü bir kere geçmiyor, kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama başaramıyorum. Bebeğin kalbi durduğunda belirti olur mu yazılarını okumaktan canım çıktı. Hayır bu kadar stres yapmak istemiyorum ama kontrol de edemiyorum. Bir de benim de belirtim yok gibi bir şey, arada karnım ağrır midem hassaslaşırdı ama haftam ilerlerlediği için bunların geçmesi normal bir yandan. OFF. Kontrolüm cumartesi günü , dayanacağım artık :KK43:

Burada her yazılanda etkileniyorum ya . Kızımda bu kadar hassas değildim sanki . Kese yi gördüm 2 kere kalp atışını duydum . Ama şimdi benimle olan arkadas 8+3 6+3 ölçtü dedi benim mod düştü . Benim 5 gün eksik çıkmıstı ölçümde off valla kafayı yemeden dogurabılecekmıyım acaba ? Birde hiç belirti olmayınca da korkuyor insan
Canım seninle aynıyız ben en son doktora gittiğimde 7+5 ken 6+6 çıkmıştı doktorum bebeğin duruş şekli ile ölçümde farklılık olması normal demişti.. Tabi burada kötü şeyleri okuyunca insan ister istemez etkileniyor 🥺 benimde yarın devlette randevum var inşallah güzel haber alırım 🙏🙏

Al_pi Al_pi Aynı sen gibiyim :KK43: içime endişe düştü bir kere geçmiyor, kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama başaramıyorum. Bebeğin kalbi durduğunda belirti olur mu yazılarını okumaktan canım çıktı. Hayır bu kadar stres yapmak istemiyorum ama kontrol de edemiyorum. Bir de benim de belirtim yok gibi bir şey, arada karnım ağrır midem hassaslaşırdı ama haftam ilerlerlediği için bunların geçmesi normal bir yandan. OFF. Kontrolüm cumartesi günü , dayanacağım artık :KK43:
Vallahi benimde perşembe günü kalp atışı için var zaman geçmek bilmiyor sanki 🤕

Boş gebelikten de korktum canım daha kalp atisi duymadım ya o yüzden endiseliyim 🥺
Bana da bos gebelik dende cnm bugun 3 doktor gezdim ilki ozel izel bni araştırma ya sevk etti ordanda eve gecerken bi devlete muayene oldum. Sat gore 8+3 kese var bebek yok. Keseye gorede durum 6+3 iki doktor kurtaj dedi. Biri devletteki de kese 20 mm kese bozuk degil 1 hafta daha dedi ama umutlu değilim sana ne dediler

İlk haftalarda giden arkadaşlara tavsiyem (4. ve 5. Hafta) doktorlar çok net göremiyorlar ve kesin konuşmuyorlar olumsuz olanlar var.Benim 4. Hafta kahverengi lekelenmem 5. Hafta kırmızı kanamam oldu devletteki doktor sağlıksız gebelik dedi ancak özele gittiğimde progestan verdi.hamileliğim şu an devam ediyor (düşük riskim de) ama ilk hafta hem kesem düzensizdi hem de haftasına göre küçüktü ve beta değerime göre (3500) zor görmüştü doktor

Bana da bos gebelik dende cnm bugun 3 doktor gezdim ilki ozel izel bni araştırma ya sevk etti ordanda eve gecerken bi devlete muayene oldum. Sat gore 8+3 kese var bebek yok. Keseye gorede durum 6+3 iki doktor kurtaj dedi. Biri devletteki de kese 20 mm kese bozuk degil 1 hafta daha dedi ama umutlu değilim sana ne dediler
Bana henüz bişey demediler canım. 1 Nisan'da keseyi gördük. 15 Nisan'da kalp atışı için randevum var. Doktorum kan tahlili listesi vermişti bugün onları yaptırdım sağlık ocağında. Beta HCG de yapılmış 2983 çıktı sonucum. Ben de endişelendim çünkü bugün tahminimce 6+5 falanim. Şu an neden böyle anlamadım 🥺 kendi doktorum da parmagini kırmış çarşambaya kadar ulaşamıyorum akşam başka doktordan randevu buldum. Hiç belirtin var mıydı kanama vs.? Boş gebelik olduğunu nasıl anladın rutin kontrolde mi anladın yoksa bir şey yaşayıp hastaneye mi gittin

İlk keseyi gördüğümde 5 mm 4 haftalık falan dedi ama 5 haftalıktım kendi hesabıma göre 2 hafta sonra gel dedi dayanamadım neden küçük diye içim içimi kemirdi 1 hafta sonra gittim 2. Keseyi ilk ben görüp sordum doktora yok dedi sonra evet dedi 2 kese var bebek oluşmamış 2. Bebek için kaybolabilir dedi benim için bi mucizeydi bu eşim nasıl sevindi ne hikmetse onsuz gitmezdim hiç o gün eşim yanımda değildi şuan hala benimlemi kayboldumu ikiz hamile gibi değilim uyku hali dışında ruh halim çok tuaf buradan tabikide etkileniyoruz ama her gebelik farklı ilk zamanlar arayı açmayın her hafta gidin kontrol süreniz oluyo zaten içiniz rahaat eder en azından gerçekten kalbini dinlemeyin ama görün ben gördüm içim çok rahat etti 1. Bebek için 2. İçin hala endişeliyim cuma olmuyo banada belki çarşamba giderim oluşmuş olması lazım yani herşey olabiliyor güzel süprizlerde ama hafta gidin nasıl aşamada büyüdüğünü görürsünüz video kayıtları alın o an afallıyosunuz ama sonradan bakınca çok güzel oluyor

Boş gebelikten de korktum canım daha kalp atisi duymadım ya o yüzden endiseliyim 🥺
Boş gebelikte bildiğim kadarıyla beta çok artıyor yani böyle olmuyor bi de bana doktorum şöyle demişti ki benim tecrübem de baya var 8. Bebeğime hamileyim çünkü tabi sağ olan bir tane. Beta hep bir artış içerisinde olmaz kese oluştuktan sonra da betaya bakılmaz. Çünkü tüm 9 ay boyunca iki güne bir artış olabilmesi mümkün değil bir süre sonra stabilleşir demişti

Boş gebelikte bildiğim kadarıyla beta çok artıyor yani böyle olmuyor bi de bana doktorum şöyle demişti ki benim tecrübem de baya var 8. Bebeğime hamileyim çünkü tabi sağ olan bir tane. Beta hep bir artış içerisinde olmaz kese oluştuktan sonra da betaya bakılmaz. Çünkü tüm 9 ay boyunca iki güne bir artış olabilmesi mümkün değil bir süre sonra stabilleşir demişti
Evet ilerleyen dönemde stabil olacağını okumuştum ama Betası 10000-19000 olanlari da gördüm ne bileyim 3000 olmadan karından görünmez deniyor ya mesela. 6 haftayı geçmiş bir gebeliğin en azından 4000-5000 falan olması gerekmez mi? Karından gorulebilme referansının bile altında su an 😔

Evet ilerleyen dönemde stabil olacağını okumuştum ama Betası 10000-19000 olanlari da gördüm ne bileyim 3000 olmadan karından görünmez deniyor ya mesela. 6 haftayı geçmiş bir gebeliğin en azından 4000-5000 falan olması gerekmez mi? Karından gorulebilme referansının bile altında su an 😔
3500 ken karından kese görüldüyse ve sen üzerine her hangi bir kanama yaşamadıysan hiç korkma.

3500 ken karından kese görüldüyse ve sen üzerine her hangi bir kanama yaşamadıysan hiç korkma.
Benim hiç karından görünmedi canım. Rahim arkada dedi Dr. 339dan sonra da beta baktirmadim. Alttan göründü sadece. Bu ctesi randevum var

X