2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bebeğim 2,5 aylık oldu yattığı yerde bi tarafına dönmeye başladı yüzüstü dönemeyince de sinirlenip bağırıyor 😂
Bir de kafasını kaldırarak oturmaya çalışıyor 3.aydan sonra kucakta hafif hafif oturtmaya başlamayı dünüşüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda
benimki de doğrulmaya çalışıyor dönmek henüz yok 🙈 ay ben de artık otursun istiyorum

kızlar memede ağlamasının sebepleri:
burnunun tıkalı olması (ağzı da dolunca nefes alamıyorlar)
gaz sancısı (sancı gelince benimki uykudan bile uyanıp ağlıyor)
uykusunun gelmesi
gibi durumlar olabilir. bir izleyin bakalım hemen süt yetmiyor diye düşünmeyin 💐

kızlar memede ağlamasının sebepleri:
burnunun tıkalı olması (ağzı da dolunca nefes alamıyorlar)
gaz sancısı (sancı gelince benimki uykudan bile uyanıp ağlıyor)
uykusunun gelmesi
gibi durumlar olabilir. bir izleyin bakalım hemen süt yetmiyor diye düşünmeyin 💐
çok sıcak/ soğuk olması da huzursuz ediyor. ben birkaç defa pilates topunda emzirdim işe yaramıştı ♥️

IMG_5788.png

kızlar çarşamba günü lokal anestezi ile sünnet olacak kuzucum. önerilerinizi alırım ♥️
canım çok çok basit 15 dk sürcek yanından alıp getircekler hemen 🤩 verilen kremi sürceksin her bezi açtığında hemen iyileşcek biz ilk gün calpol verdik biraz huysuzlandı ağladı sonra geçti oldu da bitti maşallah 🤪

canım çok çok basit 15 dk sürcek yanından alıp getircekler hemen 🤩 verilen kremi sürceksin her bezi açtığında hemen iyileşcek biz ilk gün calpol verdik biraz huysuzlandı ağladı sonra geçti oldu da bitti maşallah 🤪
ay hadi inşallah çok sağol içime su serptin 🥹♥️♥️

Birde tecrübe olarak uyutma konusunda emerek uyutma yapan varsa kısa yoldan bırakmaya çalışsın ileride daha zor biz 9 ay olduk maalesef hala emerek uyuyor
Benim oğlum da memede uyuyor bazen kucakta sallanarak da uykuya daldığı oluyo ama genellikle memede uyuyor hem emiyor hem uyuyor. Nasıl bıraktırabilirim acaba 26 ağustosta tam 3 aylık olacak

Benim oğlum da memede uyuyor bazen kucakta sallanarak da uykuya daldığı oluyo ama genellikle memede uyuyor hem emiyor hem uyuyor. Nasıl bıraktırabilirim acaba 26 ağustosta tam 3 aylık olacak
Yani pış pışlayarak uyutabilirsin Hatta 4 aydan sonra uyku düzenleri tam oturuyor o yüzden hani emerek diyelim ki uyumaya başladı uyandırıyorsun Ondan sonra memeden Yani emdikten bir 10 dakika sonra pışpışlayarak uyutabilirsin 2-3 günde alışıyorlarmış

Ayrıca arkadaşlar 3 ayda genelde bir meme reddi problem oluyor emmek istemiyorlar Ya da direniyorlar bunu şu şekilde atlatabilirsiniz benim kızım da mesela emmek istemiyor yani tutmak istemiyordu Ben ayağa kalkıp yürüyerek tutturuyordum ve o zaman tutuyordu bazı arkadaşlar da duşa sokarak emzirmeyi denemişler Ama benimki yürüyerek tutabiliyordu ona o şekilde atlattık ve kesinlikle zorla ağzına sokmamamız gerekiyor

Hemencecik bitiyor bebişini sana veriyorlar sonra da verilen kremi sürüyosun günde 2 kere falan. Biz ilk gün fitil de kullandık ağrısı olmasın diye sonrası çok kolay geçti zaten darısı sizin başınıza🥰
ay çok sevindim çok sağ ol canım sizinki de hayırlı uğurlu olsun 🥹🥹♥️

İyi geceler kızlar bebeğinizi nasıl yatırıyorsunuz? Ben reflü yatağında yan yatırıyorum da İnternetten baktığım da kafa karışıklığı oldu
Seni anlıyorum bende reflü yatağında uyutup düz yatağına alıyorum gece emzirmeye uyandığımda gazını çıkartmaya çalışıyorum eğer çıkarırsa ağızdan dümdüz yatırıryorm ama çıkaramazsa yanına destek yapıp kafayı yan tutuyorum kusarsa diye ilk beş on dk bebeği izliyorum bende 😁

Kızlar bebeğinizde hırıltı var mı nefes alırken? Hırıltılı nefes alıyor öksürüyor bugün doktora gittik ciğerlerinde biraz balgam var dedi çok üzüldüm daha 2 aylık bile olmadı antibiyotik başlatabilirim dedi 😓 uyku tulumu giydirip klima açıyordum açmıyorum birkaç gündür ama sıcaktan bayılıcam ter içindeyim
Hırıltı bizde hep vardı doktor baktı hatta iki doktor baktı normal dedi ayına göre ilk üç ayda ses telleri yumuşak olduğu için oluyomuş bir sonra ki kontrole kadar geçmezse bakalım ne dicek doktor hala var hırıl hırıl derin uykuda olmuyor ama

X