2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Sanırım konak canım eskiler bebek yağıyla yağlayıp ince taraklar tara derler ama ben böyle bişey yaşamadım istersen dene bi
Konak tarağı aldım ben onunla yıkıyorum bence işe yarıyor ilk bebeğimde banyodan yarım saat önce z yağ sürüyodum biraz bekleyip ince tarakla tarıyodum o da işe yaramıştı ama tabi derisinde de vardı sadece saçında değil 🥰

Kızlar, kızım daha 2 buçuk aylık ama sanki diş çıkarıyor gibi, bugün hiç keyfi yoktu, memeyi emmek istemedi ısırıp ısırıp çekiyor ve sanki diş var gibi acıdı meme, salya akıtmaya başladı ve bi süredir de elini yumruk yapıp cop cop emiyor. 3200 kg doğdu, şuan 4600 gr, boyu 58 cm, ya bi bayağı iyi kilo alıyor maşallah dediler, sütüm yetiyor, güzel emiyorda, dişiçin çok erken diyorlar şaşırdım valla. Ha birde arkadaşlar kızımda kalça çıkığı tespit edildi, ve ortapedi dr gelişim geriliği var kalça kemiginde dedi, ünv hastanesine gonderdi salı gününe randevu aldım, dua edin alçıya bandaja gerek kalmadan düzelsin kızım

Gercekten artik bu konuda yalniz olmadigimi bilmek istiyorum yoksa yorulmus, bikmis, caresiz durumdayim. Cok zor bir dogum gecirdim, uzerine icimde gazli bez unutuldu 1 ay sonra farkedildi, uzerine de surekli ama surekli aglayan, huzursuz, mutsuz, sinirli, sabirsiz bir bebek… bebegim o kadar cok agliyor ki gozlerini sadece neredeyse biberondan sut icirirken gorebiliyorum. Belki daha sonrasinda sansliysak eger 10-15 dk oyalayabiliyorum.. sonrasi yine bir can sikintisi, memnuniyetsizlik, aglama krizleri.. gazli bir bebek degil. Gazini kolay cikariyor. Doktorlara gittik, gayet saglikli, guclu bir bebek diyorlar. Ama bebegim neden hep memnuniyetsiz, sikintili, ciddi ve huzursuz? O kadar sarkilar soyluyoruz, danslar ediyoruz, en ufak bir tebessum bile etmiyor hala. 4 duvar arasina tikili kaldim. Bebek arabasina koydugumuzda ciglik cigliga agliyor. Evden disari cikamiyoruz. Annem bize yardima geldi, kadin bile cogu zaman hakkindan gelemiyor uyutamiyor. Geceleri guzel uyuyor, ama geceleri uyatana kadar da canimiz cikiyor. Mesala dun aksam 23:30da yatti ama oglen 14:00den beri ayaktaydi. Ana kucagi aldim, oyun halisi aldim.. yuzune bakan yok. Tek bildigi sey aglamak… artik hicbir dey care etmiyor. Onu seviyorum tabiki de ama orda burda instagramda sevimli anne bebek iliskini gorunce cok uzuluyorum agliyorum.
Canım her bebek aynı değil, bebek bu sonuçta, ilk 3 ay anne karnında sanıyormuş kendini, bu kadar üzülme sen stres yapınca o daha çok stres oluyor, gerçekten hissediyor bebekler, ağlasın panikleme sakın. Sakin bir şekilde yaklaş, yumuşak ses tonuyla konuş, hafif hafif piş pişle, ne kadar sert ağlarsa ağlasın sen sakin ve yumuşak konuş hareket et, bazen benim kızımda sebepsiz zaptolmuyor, panik yapmiyorum ağlayabilir ciğerleri açılıyor, yavaşça kucağıma aliyorum tamam kızım geçti aşkım diye ağır ağır konuşuyorum sakinleşiyor. Birde tüm arkadaşlarda okumuş olur hem tavsiyemi, bizim besigimiz 45 senelik beşik, kollarını kundak yapip uzerinden bez geçiyor degisik bir besik yani, onda cabuk sakinlesiyor, sizlerde sunu yapabilirsiniz, yarim kundak yap ayaklari rahat olacak şekilde, yazmayla çok sıkmadan etrafında dolandırıp bağlayın çocuğu ve o şekilde hafif sallayin çok sakinleşiyorlar

Ben rota yaptıracağım ama fiyatı bilmiyorum, geçen ay 1500 civarı demişti hastane.

Beni sağlık ocağından 2. Ay aşıları için aramadilar bir de , tam 2 aylık şu an oğlum. Yarın ben hemşireyi arayıp bi soracağım. Sizleri aradılar mı
bize 1.ay kontrolünde söylemişlerdi

Kızlar, kızım daha 2 buçuk aylık ama sanki diş çıkarıyor gibi, bugün hiç keyfi yoktu, memeyi emmek istemedi ısırıp ısırıp çekiyor ve sanki diş var gibi acıdı meme, salya akıtmaya başladı ve bi süredir de elini yumruk yapıp cop cop emiyor. 3200 kg doğdu, şuan 4600 gr, boyu 58 cm, ya bi bayağı iyi kilo alıyor maşallah dediler, sütüm yetiyor, güzel emiyorda, dişiçin çok erken diyorlar şaşırdım valla. Ha birde arkadaşlar kızımda kalça çıkığı tespit edildi, ve ortapedi dr gelişim geriliği var kalça kemiginde dedi, ünv hastanesine gonderdi salı gününe randevu aldım, dua edin alçıya bandaja gerek kalmadan düzelsin kızım
Geçmiş olsun, inşallah güzel bir şekilde hızlıca düzelir.🙏🏻

Diş için çok erken henüz. Salya ve elini yumuk yapıp emme benim oğlumda da var. Her çocuk farklı tabii ama.

Kalça çıkığı dışardan belli oluyor mu ya da harekete yansıyan bir şey mi

Ben rota yaptıracağım ama fiyatı bilmiyorum, geçen ay 1500 civarı demişti hastane.

Beni sağlık ocağından 2. Ay aşıları için aramadilar bir de , tam 2 aylık şu an oğlum. Yarın ben hemşireyi arayıp bi soracağım. Sizleri aradılar mı
1. Ay aşısını yaparken aşı kartina tarih yazdı hemsire. Bizde carsamba günü olacagiz insallah kolay atlatiriz

Geçmiş olsun, inşallah güzel bir şekilde hızlıca düzelir.🙏🏻

Diş için çok erken henüz. Salya ve elini yumuk yapıp emme benim oğlumda da var. Her çocuk farklı tabii ama.

Kalça çıkığı dışardan belli oluyor mu ya da harekete yansıyan bir şey mi
Yok ben anlamadım hiç gayet tombik bi bebek, bana normal duruyor

1 ay aşısından sonra gün verip karta yazdılar aşı gününden bir gün öncede arayıp hatırlattılar bide aşıya gitmeden önce banyo yaptırın 2. Ay aşılarında 3 gün banyo yok çünkü

çok geçmiş olsun canım inşallah çoktan atlatmışsınızdır bile🥰🥰
benim oğlan da aynısı. diş ile ilgili olabilir, olmaya da bilir çünkü bebekler bu dönem ellerini keşfediyorlarmış.
yaşamın 3 ayı

Bizde kalca ultrasonu çektirdik az önce sol tarafinda açı dar dedi ortapediye muayene olun ortapedi sorun gorurse bir ay sonra kontrol ultrasonu yapalim dedi.

Hemşireye sordum ben ikinci ay kontrole hastaneye gittiğinde yaptirabilirsin dedi. B3nde hastanede yaptıracağım

Kizlar bebeğimin sac derisinde kabuklanma gibi degil de böyle derisi pullanmis kepek gibi görünüyor konak mi bu da ya da bi ileri seviyesi kabuk bağlayıp konak mi oluyor ne yapabilirim? Mustela kullanıyorum sampuan.
Benim de kızımın kaşlarında var çok hafif
Zeytinyağı sürün duştan önce diye okumuştum kaş için. Hala yapmadım geçer mi diye bekliyorum
Saç için zaten kullanıyormuşsunuz mustela Konak şampuanı iyi diyorlardı

Bugün 1.380 liraya aldım
Ama 2 çeşidi varmış benim aldığım rotarix 2 doz olan

Benim oğlum da 2.5 aylık dediğiniz gibi sürekli elini emiyor salyası akıyor ve son birkaç gündür de mememi emerken yalıyor ağzına alıp slıp bırakıyor falan resmen oynuyor yani. Benimkinin de kilo alımı ve boyu üst sınırlarda çok şükür ama onun etkisi olduğunu sanmıyorum, sağlık ocağında bana diş kökleri oluşmaya başladığı içindir falan dediler belki de öyledir. Kalça çıkığı konusunda da inşallah kolayca bu süreci atlatırsınız🤲🏻

Benim de kızımın kaşlarında var çok hafif
Zeytinyağı sürün duştan önce diye okumuştum kaş için. Hala yapmadım geçer mi diye bekliyorum
Saç için zaten kullanıyormuşsunuz mustela Konak şampuanı iyi diyorlardı
Dogdugundan beri kullanıyorum ayni sampuani ama kullanis bicimim yanlışmış elimde köpürtüp kullanmam lazimmis belki de o yüzden oldu.

X