2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
13 haziransa evet :)
Atak olması muhtemel. Baktım 5. -8. Haftada oluyormuş
Benimki 5. Haftada da böyle durmamıştı 4-5 gün sürekli ağlamıştı geçti sonra
Bugün de ağladı 3 gündür böyleyiz inşallah bu da kısa sürer

Evett 13 Haziranda dünyamız değişti☺️
Bende cok bariz fark olmadi o haftalarda insallah sizin de cabuk gecer

Bi 13 Haziranlı da biziz :) aynı gün almışız bebeklerimizi kucağımıza:)
Atak haftalarında benim bebeğimde daha çok ağlıyor

Uykusuzluktan mahvolmuş durumdayım. Gündüzleri uyuyor geceleri uyanık kızım. Bu gece dörtte uyudu :KK43: artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım. 3 çocukla tek başımayım. Gündüz uyuma gibi bir fırsatım yok. Nasıl bir düzene sokmaliyim.
Gündüz oyala bebeği uyumasin diyorlar ama oyundan anlamıyor ki oyaliyayim. Kucağımda gezdirirken uyuya kaliyor. Hiç olmadı emerken uyuyor. Gündüz gözünü uykudan alamıyor. Biz konuşurken bile uyku arasında bize gülüyor. Hem onun adına hem kendi adıma çok üzülüyorum. Bana bir yol gösterin ne yapayım ben?

Kızlar aranızda rota aşısı olan var mı? Kaç dozluk olanından yaptırdınız ne gibi yan etkileri oldu?

Uykusuzluktan mahvolmuş durumdayım. Gündüzleri uyuyor geceleri uyanık kızım. Bu gece dörtte uyudu :KK43: artık dayanamadım hüngür hüngür ağladım. 3 çocukla tek başımayım. Gündüz uyuma gibi bir fırsatım yok. Nasıl bir düzene sokmaliyim.
Gündüz oyala bebeği uyumasin diyorlar ama oyundan anlamıyor ki oyaliyayim. Kucağımda gezdirirken uyuya kaliyor. Hiç olmadı emerken uyuyor. Gündüz gözünü uykudan alamıyor. Biz konuşurken bile uyku arasında bize gülüyor. Hem onun adına hem kendi adıma çok üzülüyorum. Bana bir yol gösterin ne yapayım ben?
Her aksam yatmadan önce banyo yaptırın belki iyi gelir uyur. Gündüz kesintisiz mi uyuyor ki geceleri hic uyumuyor?

Emziren anneler disarda nasil yapiyosunuz emzirme örtüsü de aldim ama yine de çekiniyorum ben disari da çıkmak istiyorum ama emzirmeyi düşününce vazgeçiyorum.
Emzirme örtüsü ya da müslini falan kullanıyorum çok kolay olmuyor ama sürekli evde de duramayız ki. Hatta mesela dün metrodaydık çığlık çığlığa ağlamaya başladı emzik de tutmadığı için sadece emerek susuyo mecbur metroda en arka köşeye geçtim müslini bağladım boynuma öyle emzirdim🤷🏻‍♀️

Sizin bebeklerinizin gece uykuları nasıl?
Benimki doğru güzgün uyumuyor ya.akşam 9 buçuk gibi yatıyor 1de kalkıyo. Emip geri uyuyor bu sefer 2 buçuk gibi uyanıyo emip geri uyuyo. Sonra 4 gibi uyanıyo emiyo ve artık geri yatmıyor ben uyutuyorum yatağına koyunca o uyanıyor. Her gün 4te ayaktayız. Uykusuzluktan bittim resmen. Gündüz de 1 kere uyuyor öğlen 12 gibi. En fazla 2 saat yatıp kalkıyor. Sonrası mememi emerken ne uyursa. Tüm gün emzirmekle geciyor emmezse huzursuzlanıp ağlıyor. Emzik hiç almıyor. Ne zaman memede dalsa yatagına koyunca uyanıyor. Sadece benim bebeğim mi böyle nolur tek olmadığımı söyleyin. Küçücük bebek uyumamak için direniyor günde 7,8 saatlik uykuyla duruyor.
Seni çok iyi anlıyorum tek fark benimki 12de yatıyor. 4 gibi kalkıyor. İyi gunumuzdeyswk 1 saat daha uyuyor. Yoksa 4te ayaktayız. Gündüz de bir saat uyuyor. Başka yok. Doktorlara soruyorum. Geçecek diyorlar

Çok gazlı bir bebek değil aslında sadece sabaha karşı gazı oluyor,ıkınıyor. Ama gün içinde pek gazı yok olursa da çıkarabiliyor. Emdikten sonra en fazla yarım saat ağlamadan oyalıyoruz sonra ağlamaya başlıyor. 1 saat içinde yine emmeye başlamış oluyor.
İşe başlamak zorunda olsaydım ne yapardım ben de bilmiyorum, sadece seminer döneminde 1 hafta çalışmam lazım onu da kara kara düşünüyorum nasıl olacak diye. Sonrasında ücretsiz izin alacağım mecbur. Allah çalışan annelerin yardımcısı olsun
Gaz masaji yapın günde dört defa filan. Bende gaz yok diyordum ama varmia

Gercekten artik bu konuda yalniz olmadigimi bilmek istiyorum yoksa yorulmus, bikmis, caresiz durumdayim. Cok zor bir dogum gecirdim, uzerine icimde gazli bez unutuldu 1 ay sonra farkedildi, uzerine de surekli ama surekli aglayan, huzursuz, mutsuz, sinirli, sabirsiz bir bebek… bebegim o kadar cok agliyor ki gozlerini sadece neredeyse biberondan sut icirirken gorebiliyorum. Belki daha sonrasinda sansliysak eger 10-15 dk oyalayabiliyorum.. sonrasi yine bir can sikintisi, memnuniyetsizlik, aglama krizleri.. gazli bir bebek degil. Gazini kolay cikariyor. Doktorlara gittik, gayet saglikli, guclu bir bebek diyorlar. Ama bebegim neden hep memnuniyetsiz, sikintili, ciddi ve huzursuz? O kadar sarkilar soyluyoruz, danslar ediyoruz, en ufak bir tebessum bile etmiyor hala. 4 duvar arasina tikili kaldim. Bebek arabasina koydugumuzda ciglik cigliga agliyor. Evden disari cikamiyoruz. Annem bize yardima geldi, kadin bile cogu zaman hakkindan gelemiyor uyutamiyor. Geceleri guzel uyuyor, ama geceleri uyatana kadar da canimiz cikiyor. Mesala dun aksam 23:30da yatti ama oglen 14:00den beri ayaktaydi. Ana kucagi aldim, oyun halisi aldim.. yuzune bakan yok. Tek bildigi sey aglamak… artik hicbir dey care etmiyor. Onu seviyorum tabiki de ama orda burda instagramda sevimli anne bebek iliskini gorunce cok uzuluyorum agliyorum.
Canım bizlerde öyleyiz. 50 gün oldu ben ailemin yanındayım hala. Gaz yok diyordum ama varmış. Günde 4 defa Gaz masaji yapıyorum. Otomobilde gezdiriyoruz.( titremekten uyuyot) düğünde sustugunu gördüm. Davul zurna açıyorum youtubedan kucağımda halay çekiyoruz. .b3nde ne yollar deniyorum.kolik bebekmjs bir de bebeğim.anca göğsümde susturabiliyorum .sıcaktan yapış yapış olduk bebekle. Anal fissur ve basur var emzirirken çok zorlanıyorum. İdrar yolları enfeksiyonu var. Sabret geçecek. Sadece onu ne sakinlestirirse o yöntemi yapıyorum artık. Instagram annelerinin YALAN olduğunu düşünüyorum..

Emziren anneler disarda nasil yapiyosunuz emzirme örtüsü de aldim ama yine de çekiniyorum ben disari da çıkmak istiyorum ama emzirmeyi düşününce vazgeçiyorum.
Emzirme örtüsü aldim hiç kullanmadım.cantaya koymayı unuttuğum için. Muslin kullandım bir ara.sonra pusetw aldığım örtüyü kullandım. Şimdi saldım iyice göğüs ucumu açıyorum sadece emziriyorum. 😅

Başlar da ben de çekiniyordum. Evde kal kal dipler de oluyorum. Ben alışveriş merkezlerine gidersem emzirme odaları ve mağazalar da kuytu yerleri arıyorum öyle emziriyorum. İkea da bile deneyim yaşadım. Kapatmayin kendinizi çıkın çıkın gezin. Pazar dan beri evdeyim mesela eşim işten geç geliyor ve tekim Ruh halim fena😅 Yarın tek başıma çıkacağım cesaret edip başarırım inşallah 😊
Avm seviyor mu bebegin. Benim ki fazla ışık fazla insandan rahatsız. E bebeğe gittik ağlaması durmayinca açtım emzirdim. E bebgin ortasında 😅

Her aksam yatmadan önce banyo yaptırın belki iyi gelir uyur. Gündüz kesintisiz mi uyuyor ki geceleri hic uyumuyor?
Evet banyoyuda yaptiriyorum ama aynı oluyor.
Aslında günü günü tutmuyor. Gündüz üçe yada beşe kadar uyuyor. Tabi bazen o aralarda 1 saat uyanık durduğu oluyor. Ama beşten sonra hep uyanık.

Evet banyoyuda yaptiriyorum ama aynı oluyor.
Aslında günü günü tutmuyor. Gündüz üçe yada beşe kadar uyuyor. Tabi bazen o aralarda 1 saat uyanık durduğu oluyor. Ama beşten sonra hep uyanık.
O kesintisiz uykuyu gece uyusa cok rahat edersiniz. Banyo da yaptiriyormussunuz baska bilemedim ne yapılabilir 🤷‍♀️

Kizlar oğlumun suratında dogdugunun 3. Gününden itibaren sivilce çıktı yüzü bebek yüzü gibi yumusacikdeğil öyle pürüzlü tirtirli ki . Bazen uçları beyaz beyaz cikiyo kayboluyo başka bı alan da nida cikiyo. Ebe normal olabiliyo bebek sivilcesi 3 4 aylıkken geçer merak etme dedi bı haftadır da siyah nokta oluşmaya başladı aynı bizdeki gibi hemde o kadar çok ki. Sizde de olan var mı bu sekilde

Napıcaz bilmiyorum süt olsun diye de yemek lazım su süt yapar evet ama yemek yiyince iyince coşuyo test ettim kaç kere kesinlikle dışarı çıkmak lazım ama bebekle de nasıl olcak bakalım🫠
Benim yediklerimin süte pek katkısı yoktur 😂 zamanla vercez 🙈 karın egzersizi yap her akşm 15 dk doğum sonrası açılan kasları kapatmak için özel hareketler var

Kizlar oğlumun suratında dogdugunun 3. Gününden itibaren sivilce çıktı yüzü bebek yüzü gibi yumusacikdeğil öyle pürüzlü tirtirli ki . Bazen uçları beyaz beyaz cikiyo kayboluyo başka bı alan da nida cikiyo. Ebe normal olabiliyo bebek sivilcesi 3 4 aylıkken geçer merak etme dedi bı haftadır da siyah nokta oluşmaya başladı aynı bizdeki gibi hemde o kadar çok ki. Sizde de olan var mı bu sekilde
Benim bebeğimde bu da var😁 Hatta doğduğu ilk zamanlar ergenliğe yeni girmiş gibiydi suratı. Şimdi tek tük çıkıyor ama uçları beyaz ve siyah nokta gibi hatta minik minik izleri de kalıyor suratında. Ebe senin hormonlarını aldığı için çıkıyor bunlar önemli değil dedi inşallah artık geçer ve oluşan izler de kalıcı olmaz diyorum bende

Bende sab simplex kullanıyorum gün içersinde en fazla yarım saat gaz ağlaması oluyor artık ama aksamları aynı saatlerde ağlama krizlerimiz var maalesef sanırım kolik bizde 2 aylık olmak üzereyiz 3 ay olunca geçer diyorlar ama cok yorucu bir durum. Gaz krizlerniz azaldı bu seferde her aksam ağlama krizi geldi 🥲

Benim bebeğimde de akşam huzursuzluk var ben sıcağa bağlı uykusuzluğa yoruyorum. Havalar düzelince düzelir inşallah

Benim oğlum da gündüzleri az uyuyor.Öğlene kadar 2 defa uyuyor,her defasında da yarım saat.Öğleden sonra ise uyursa, 1-1,5 saat gibi uyuduğu oluyor,bazen de yarım saat uyuyor.Gece de 1,5-2 saatte bir uyanıyor,emiyor ve yatıyor.
Bebeğin burnunu açıyor musunuz? Nefes alabildiği ve iyi beslendiği zaman daha uzun uyuyor. Emme arası kısaldıkça daha az emip hava yutuyor.

Kızlar ben başından beri anne sütüyle besliyorum. Başlarda göğüs pedine çok ihtiyacım oluyordu birini verince diğerinden akıyordu falan ama şimdi o kadar fazla akmıyor. Acaba vucut mu alıştı yoksa süt mü azalıyor? Ama bebeğimin aç kaldığını hiç hissetmiyorum hatta her emmesinde tek bir memeyi veriyorum doyuyor. Bazı arkadaşların yorumunu gördüm de diğerinden akmayınca azaldığını düşünmüşler. Ben mesjları okuyana kadar sanırım bünye alıştı artık diye düşünmüştüm. Çünkü bebeğimden öyle bir izlenim almadım🤷🏼‍♀️
Ben memedeki süt kanalını ilgilendiren kasların adapte olduğunu o nedenle bir zaman sonra süt azalmadığı halde memeden akmanın geçtiğini duymuştum

X