2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Selam Haziran anneleri. 🌸 Sizler bebeğinizi göz muayenesi, kalça ultrasonu gibi rutin muayene olarak kalp doktoruna götürdünüz mü?
selam canım nasılsın🙈 ya ben hiçbir yere götürmedim desem 😵‍💫 ben haftalık kontrole götürdüm kan alacağız dediler çok sıra vardı ve herkes ağlıyordu aldırmak istemedim geri eve getirdim 🤣 sonra boynu pişik yara olunca özel bir dr buldum. ona götürdük bir gece vakti 🙈 muayene etti enfeksiyon kapmış dedi (tabi gelen gidenin haddi hesabı yok 😔) iki krem yazdı o sırada normal muayene de etti. boyuna kilosuna falan baktı daha 1 aylıktı. kalça için ne zaman getirelim dedim boşver boşuna para verme kalçası çıkık değil dedi eve geldik 🤣🤣 bi daha da gitmedik 🤣 haftaya bugün 2 ay aşıları var bir de sünnet için götürmeyi düşünüyorum ama aşıdan önce mi sonra mı götürsem karar veremedim.

selam canım nasılsın🙈 ya ben hiçbir yere götürmedim desem 😵‍💫 ben haftalık kontrole götürdüm kan alacağız dediler çok sıra vardı ve herkes ağlıyordu aldırmak istemedim geri eve getirdim 🤣 sonra boynu pişik yara olunca özel bir dr buldum. ona götürdük bir gece vakti 🙈 muayene etti enfeksiyon kapmış dedi (tabi gelen gidenin haddi hesabı yok 😔) iki krem yazdı o sırada normal muayene de etti. boyuna kilosuna falan baktı daha 1 aylıktı. kalça için ne zaman getirelim dedim boşver boşuna para verme kalçası çıkık değil dedi eve geldik 🤣🤣 bi daha da gitmedik 🤣 haftaya bugün 2 ay aşıları var bir de sünnet için götürmeyi düşünüyorum ama aşıdan önce mi sonra mı götürsem karar veremedim.
İşte hayalimdeki doktorhajsjakshs ben sünnetini 40 günlükken yaptırmıştım. Ne kadar erken yaptırırsan o kadar iyi.

Kızlar ben sezaryen doğum yaptım ilk günler sütüm gelmedi geleni de bebek çekemedi ilk beş gün sağdığım sütü ve mamayı verdim sonra emmeye başaldı şükür ama mama desteği devam etti çğnkü sütüm yetmedi şimdi bebiş 50 güne gidiyor ama hem emip hem mama alarak bazen vicdan yapıyorum mama veriyorum diye çünkü meme ona hala yetmiyor gece hariç gündüz mecbur mama takviyesi yapıyorum bazen altmışlık bazen 90 lık var mı aynı durumda olan memeyi içtiği için rahatım ama bebek iştahlı ne yapayım🥲
Benim bebeğim de sadece memeyle doymuyor mecburen gece uyutmadan 90cc mama veriyorum. Doymamasından iyidir zaten sürekli memede bi kerecik mamadan bir şey olmaz bence.

Bugün ilk gerçek çöküşümü yaşadım 😔 bebeğim 50 günlük akşam üstüne kadar hiçbir şey yoktu gayet sakindi akşam 5 gibi bir başladı asla sakinleşmedi emmek istiyor memeyle kavga ediyor uykusu var uyumuyor sürekli ağlıyor tam uyudu diyorun 5 dk sonra uyanıyor gece 11de zorla uyuttum artık ve bu sadece bugün olmadı mütemadiyen böyle. Bazen akşam değil sabahtan başlıyor bu durum geceye kadar böyle devam ediyor o kadar bunaldım ki. Bir de herkesin bir şey söylemesi var tabi. Kimi üşüyor diyor kimi terliyor diyor kimi gece yatmadan banyo yaptır diyor kimi sabah yaptır diyor yok bebeği iki büklüm tutuyorsun yok memeyi tutturamıyorsun hava yutuyor yok kucağa alışmış bu sıcakta kucakta gezermiymiş hep bi tarafına yatırmışmışım çocuğun kafasını yamuk yapmışım gazını çıkarması için kucağımda tuvalet pozisyonunda tutuyorum çocuğu niye oturtuyomuş hep kemikleri batmışmış ben gazını çıkarmayı bilmediğim için çocuğum gazlıymış doymuyormuş falan fistan. Aslında hiç kimsenin ne söylediğine takılmadım bugüne kadar hep dalgaya vurdum güldüm geçtim. Ama benim çocuğum durmuyor arkadaşlar ne yaparsam yapayım durmuyor. Bugün artık dedim ki demek ki haklılar demek ki ben gerçekten bakamıyorum bu çocuğa yapamıyorum beceremiyorum kendimi de rezil ediyorum bebeğimi de rezil ediyorum bana verilen emanete sahip çıkamıyorum kafasına girdim oturdum saatlerce hüngür hüngür ağladım. Çok doldun artık ne yapacağımı şaşırdım. Bi de bizimki tüp bebek, çok çok düşük bi ihtimalle çocuk sahibi olduk. Artık diyorum ki Rabbim bakmayacağımı biliyordu belki de hiç zorlamamalıydık bilemiyorum. Bildiğim tek şey onu çok çok sevdiğim ve ona bakamıyor olmak düşüncesi beni kahrediyor
Benim bebeğim doğduğundan beri bu anlattığınız şekilde ve son zamanlarda artık aynı sizin yaşadığınız duygu durumunu her gün yaşıyorum. Geçen gün ben bu annelik işini beceremiyorum, bakamıyorum, derdinden bile anlayamıyorum çocuğumun dedim baya bi ağladım. Gerçekten de kendimi çok yetersiz hissediyorum ama bir şekilde bu çocuğu büyütücem her ne kadar ben artık mental ve fiziksel açıdan ben olmasam da😞

Kızlar gece emzirmelerini nasıl yapıyorsunuz? Ben çok halsiz ve aşırı uykulu oluyorum, cok zorlanıyorum açıkçası.

Bugün ilk gerçek çöküşümü yaşadım 😔 bebeğim 50 günlük akşam üstüne kadar hiçbir şey yoktu gayet sakindi akşam 5 gibi bir başladı asla sakinleşmedi emmek istiyor memeyle kavga ediyor uykusu var uyumuyor sürekli ağlıyor tam uyudu diyorun 5 dk sonra uyanıyor gece 11de zorla uyuttum artık ve bu sadece bugün olmadı mütemadiyen böyle. Bazen akşam değil sabahtan başlıyor bu durum geceye kadar böyle devam ediyor o kadar bunaldım ki. Bir de herkesin bir şey söylemesi var tabi. Kimi üşüyor diyor kimi terliyor diyor kimi gece yatmadan banyo yaptır diyor kimi sabah yaptır diyor yok bebeği iki büklüm tutuyorsun yok memeyi tutturamıyorsun hava yutuyor yok kucağa alışmış bu sıcakta kucakta gezermiymiş hep bi tarafına yatırmışmışım çocuğun kafasını yamuk yapmışım gazını çıkarması için kucağımda tuvalet pozisyonunda tutuyorum çocuğu niye oturtuyomuş hep kemikleri batmışmış ben gazını çıkarmayı bilmediğim için çocuğum gazlıymış doymuyormuş falan fistan. Aslında hiç kimsenin ne söylediğine takılmadım bugüne kadar hep dalgaya vurdum güldüm geçtim. Ama benim çocuğum durmuyor arkadaşlar ne yaparsam yapayım durmuyor. Bugün artık dedim ki demek ki haklılar demek ki ben gerçekten bakamıyorum bu çocuğa yapamıyorum beceremiyorum kendimi de rezil ediyorum bebeğimi de rezil ediyorum bana verilen emanete sahip çıkamıyorum kafasına girdim oturdum saatlerce hüngür hüngür ağladım. Çok doldun artık ne yapacağımı şaşırdım. Bi de bizimki tüp bebek, çok çok düşük bi ihtimalle çocuk sahibi olduk. Artık diyorum ki Rabbim bakmayacağımı biliyordu belki de hiç zorlamamalıydık bilemiyorum. Bildiğim tek şey onu çok çok sevdiğim ve ona bakamıyor olmak düşüncesi beni kahrediyor
Hepimiz de olan şeyler. Canını sıkma. Gecen gün 15 saat uyumadı. En son bebek ağlıyor ben ağlıyorum. Kardeşim hem beni hem bebeği sakinleştirmeye çalışıyor. En son doktora gittim.kolik bebek dedi gaz masaji yapın sürekli dedi. Gaz masaji yaptırıyoruz damlasını da kullanıyor. Ağlamaları azaldı ama uyuma saatlerinde bir değişiklik yok. Hala uzun süreler uyumuyor. Bende düşünüyorum. Sürekli bir şey mi yaptım. Çocuğu hasta mı ettim. Bir yerini mi kırdım diye. Ama gaz ve uykusuzluktan böyle oluyor.
Selam Haziran anneleri. 🌸 Sizler bebeğinizi göz muayenesi, kalça ultrasonu gibi rutin muayene olarak kalp doktoruna götürdünüz mü?
Göz muyanesini 1.ayda yaptırdım. Kalça ultrasnu için 2.ay gitmemizi söylediler. Kalp için ufurum yok dediler.ama özellikle kalp için bir görünün demediler

Hanımlar herkese iyi aksamlar
Bugun artık emzik aldım. Çünkü sürekli emmek istiyor. Bugun Kusuyor tekrar emiyor.( sizde de var mı kusma )Mamajoo marka aldım. Ama bir dk bile ağzında tutmuyor. Kullandığınız markalar nedir.

Bugun artık emzik aldım. Çünkü sürekli emmek istiyor. Bugun Kusuyor tekrar emiyor.( sizde de var mı kusma )Mamajoo marka aldım. Ama bir dk bile ağzında tutmuyor. Kullandığınız markalar nedir.
Ben philips emzik verdim, direk aldı. Emzik cok rahatlatıyor, hem uyanıkken hem uyurken iyi oluyor.

Bende ayni durumdayim, uc bucuk dort saatte bir 90 cc mama veriyorum. Beni de emiyor, beni emdikten sonra mama veriyorum. Geceleri sütüm galiba ben de uyuduğum icin yetiyor ağlamıyor yani bu yüzden gece vermiyorum.
Valla aynı durumdayım bi kutu mama hipp kullanıyorım 7 8 günü bulmuyor bitiyor kardeşimde öyle büyümüş annemin sütü yetmemiş kendisi inşaat mühendisi biraz ona güveniyorum zekayı çok etkilemez heralde😅şu mamayı bize öcü yapıp bizi artı artı strese soktularya helal olsun

Benim bebeğim de sadece memeyle doymuyor mecburen gece uyutmadan 90cc mama veriyorum. Doymamasından iyidir zaten sürekli memede bi kerecik mamadan bir şey olmaz bence.
Kız bi kereyse günde bişey yok ki benim günde 4 5 i buluyor memeden sonra bakıyorum mızmızlandı anlıyorum yetmemiş hop mama yoksa ağlıcak çocuk ne uyku uyur ne bişey çünkü karnı aç yani anlayamıyorum da memeden kaç cc geldi sağıyorum bazen 70 bazen 100 bi de bebek hepsini ememiyor bence keşke foşur foşur sütüm olsa ama kısmet işte 🙃

Sağolun desteğiniz için 😔 önerilerinizin hemen hemen hepsini denedim bazıları bazen işe yarıyor bazen hiçbir şey fayda etmiyor nurse harvey's kullanıyoruz gaz damlası olarak sürekli sürekli de yeni şeyler denemek istemiyorum açıkçası en faydalı çözüm duş aldırmak suyu gerçekten seviyor ve susuyor ama bu sefer de duştan çıkınca çığlık kıyamet ağlıyo 😔 çoğu zaman huzursuz bir bebek sadece uykudan uyandığında biraz keyifli oluyor gülücüklerle auu'larla gönlümüzü alıyor sonra yine aynı
Geçicek biliyorum belki bugünleri özlerim bile bi zaman sonra çok çabuk büyüyolar ama bazı anlar kendimi teselli edemiyorum yatıştıramıyorum evde çok bunalıyorum gittiğim yerde durmaz korkusuyla evden çıkmak da istemiyorum
Kısacası bir an önce şu dönen geçsin istiyorum ama küçük bebeğimin bu kadar hızlı büyüdüğünü görmek de üzüyor
Küçük bir tavsiye bebişini spaya götürüp belli aralıklarda yüzdürebilirsin biz götürdük 20 dk yüzebildi yoruldu sonra ama o gün nerdeyse çok kısacık aralıkalrla 8 saat uyudu paşam sordum ordaki hemşireye kolik bebekler geliyor düzenli dedi belki rahatlar yavrum

Kızlar bebişiniz sebepsiz ağladığında altını açıp biraz öyle kalmasını sağlayın. Tabi ki her bebekte geçerli olmaz ama birkaç gündür bunu yapıyorum ve susuyor çok hoşuna gidiyor maalum havalar sıcak o bez mahvediyor onları 🥲 altını değiştirirken ağlamayan bebişi olanlar bi deneyebilir 😊

Eskisi kadar olmasada hala kusmamız var eskiden ağız burun dahil kusuyordu şimdi az az ağızdan çok nadir burundan atıyor büyüdükçe geçer demişlerdi öyle oldu gibi sanki

Kızlar bebişiniz sebepsiz ağladığında altını açıp biraz öyle kalmasını sağlayın. Tabi ki her bebekte geçerli olmaz ama birkaç gündür bunu yapıyorum ve susuyor çok hoşuna gidiyor maalum havalar sıcak o bez mahvediyor onları 🥲 altını değiştirirken ağlamayan bebişi olanlar bi deneyebilir 😊
Benim bebiş doğduğundan beri öyle altını aç huysuzluğu bitiyor 😇 bıraksam tüm gün öylece durur bende çok sık kullanıyorum bu yöntemi 😉

X