2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Vala biz doğduğun ertesi günü yaptırdık hiç problem yaşamadık her bez değiştirmede teramisin dökün dedi bildiğin değdirmeden ucuna boca ediyorsun onu yaptık dediğim gibi bizi göbek bağı daha çok uğraştrdı gerçekten 5. Gün kontrolümüzde iyileşmişti. Doktor yıkabilirsiniz annesi aşşasını temizle falan dedi hatta yenidoğan dönemi eğer bir problem yoksa en güzel dönem çok çabuk iyileşiyor
Peki lokal mi oldu sizinki de dikişli miydi

Kızlar sizin de bebeklerde kaka sayısı bariz şekilde azaldı mı
Geçen haftaya kadar günde en az 6-7 kaka yapardı. Şimdi 1-2 ye düştü nerdeyse normal değil mi
Benim bebeğimde azaldı. Hatta şöyle bir durum var, bazı günler hiç yapmıyor ertesi gün dolduruyor. Kakası değil ama cisi bol bir bebek.

Hanımlar mrb.
Size birşey danışmak istiyorum icijizde yaşayan vardir belki . Bebeğim Ağustos 1 de 4 ay olucak tam iki gündür az çiş yapıyor ama mama içiyor neden acaba . İdrar yolu enf. Oldu diyorum ama keyfide yerinde neden olur sizde bı bilginiz varmı

Hanımlar mrb.
Size birşey danışmak istiyorum icijizde yaşayan vardir belki . Bebeğim Ağustos 1 de 4 ay olucak tam iki gündür az çiş yapıyor ama mama içiyor neden acaba . İdrar yolu enf. Oldu diyorum ama keyfide yerinde neden olur sizde bı bilginiz varmı
merhaba havalar sıcak olduğu için terle atıyor olabilir suyu

Kızlar bizim gibi 3 4 belki 5 günde bir kere kakasını yapan var mı acaba doktorlar normal desede bu durum beni tedirgin ediyor idrar sayımız fazla ama yinede korkuyorum 😳

Merhaba,benim oğlum 52 günlük oluyor bu gün.Gündüz saatleri uykusu azaldı,uyuduğunda yarım saat,45 dk filan uyuyor.Uyanınca da ağlamaya başlıyor,meme verince susuyor.Sadece anne sütü ile besleniyor ve son 2 gündür uzun süre emiyor.Gece her göğüsü yarım saat,toplam 1 saat emdikten sonra uykuya daldı.Benimle aynı zamanlarda anne olan kızlar sizde durumlar nasıl?

p u d r a p u d r a 40na yakın benim bebeğimde kaka sayı azalmıştı.Şimdi 10 gün önceye nazaran kaka sayısı artdı.Ama yeni doğduğu dönemlerdeki kadar çok değil

P
Bazı bebeğe ne yaparsan yap olmuyor maalesef biraz bile anne sütü alsa kafi bence bi mama bi anne süt şeklinde gidersin hem o mama verdiğin arada da göğüslerin daha çok dolmuş olur bestlak damla cok güzel süt arttırıyor yoksa kullan bence
kullanıyorum o damlayı 2 haftadır
Malt içeceği, rezene çayları.. içmediğim şey yok
Laktamax diye bi hap gördüm onu da çok öven var olmadı ona başlayacağım bir de
En azından 3 aya kadar sütüm devam etse olurdu

Kızlar bizim gibi 3 4 belki 5 günde bir kere kakasını yapan var mı acaba doktorlar normal desede bu durum beni tedirgin ediyor idrar sayımız fazla ama yinede korkuyorum 😳
Çooook normal bizim bebe önce 3 günde sonra 4 günde sonra 7 günde sonraki 9 günde bu sefer 10 günde yaptı ve Dr lar hepsi ebeler dahil çok normal dedi geç dışkılama diye bir şey var dedi normalde bir aylıkken başlıyor bizde erken başladı.be zaman sıkıntı olur yaptığı kaka sert taş gibiyse Dr ile görüş mutlaka onun dışında normal birde bana burada 14 güne kadar hiç korkma çok normal dediler hep bende alıştım cidden düzeni öyleymiş benim bebenin zamanla geri düzeliyor

Merhaba,benim oğlum 52 günlük oluyor bu gün.Gündüz saatleri uykusu azaldı,uyuduğunda yarım saat,45 dk filan uyuyor.Uyanınca da ağlamaya başlıyor,meme verince susuyor.Sadece anne sütü ile besleniyor ve son 2 gündür uzun süre emiyor.Gece her göğüsü yarım saat,toplam 1 saat emdikten sonra uykuya daldı.Benimle aynı zamanlarda anne olan kızlar sizde durumlar nasıl?
Benim bebeğim 56 günlük ama doğduğundan beri sadece ağlar hiç gündüz uyumazdı. 2-3 gündür gündüz sallayarak uyutuyorum mesela 20dk tek meme emiyor gözleri kapanınca salıncağa koyup sallıyorum uyuyo 1 saat-1.30 saat. Sonra zaten yine ağlayarak uyanıyor sakinleştiriyorum biraz oynatıp emziriyorum böyle böyle geçiyor. Gündüz 4 kere faln uyuyor ama normalde uyku araları en fazla 1-2 saat olmalıymış diyorlar. Sizin bebeğiniz uyandıktan sonra emip hemen tekrar uykuya geçiyor mu? Benimkinin keyfine bağlı bazen 4 saat bile uyumuyor zorla uyutuyorum

Çok stresli misniz.
Yok değilim aslında ya iyiyim
Bugün arttı mesela 90-90 çıktı sabah
Günü gününe denk değil mi anlamadım bu süt işinin 🤷🏻‍♀️ bir kere tek memeden 120 gelmişti rekor oydu benim. Dün 30 zor çıktı bugün 90
Hep değişken kafaya takmamak lazım sanırım ama işte bebiş emmeyince ml hesaplamak zorunda oluyorum hep

merhabalar ben hiç iki göğsü birden emdiğini hatırlamıyorum ve o kadar uzun emmiyor maksimum 15 dk. onun dışında söylediklerini aynen yaşıyoruz 🙈 gündüz daha az uyuyor ve uykuya geçerken emzik istiyor genelde.

X