2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Aynen öyle çol haklısın en kısa zamanda ek gıda günleri gelsin allahtan bişey gelmezse 4. Aydan itibaren tadımlara başlatacağım bende hep eskileri düşündüm inek sütü veren bile varmıç eskiden napsınlar mama yok bişey yok allaha şükür ki bizlerin şansına anne sütüne en yakın formüller en önemlisi huzuru ve sevgimiz allah tüm bebeklerimizi korusun en önemliside sağlıkları tosuncuk oldular ve büyüyolar bile aynen öyle çok şükür ki geldi 42. Güne bile girdik bize zaman geçmiyor ama çok çabukta büyüyolar 🙈🥹
Bende 4 te başlamayı düşünüyorum inşallah doktorda beni destekler yoykonun cihazını aldım onu görünce bile hevesleniyorum bebiş yemek yicek diye darısı bir yaşlarının 10 yaşlarının başına inşallah sağlıkla görücez o günleri de🤗

İlk 2 hafta çok rahattı bizim sonra film koptu tabi 😔 hiç doktora götürmedik açıkçası çocuk ağlıyor diye doktora götürmek de çok mantıklı gelmedi e bebek bu ağlıcak der gönderirler diye düşündüm. Kolik için teşhis almak gerekir mi bilmiyorum ama sanırım kolik bi bebeğim var sürekli ağlamasa da her gün aynı saatte aşırı huysuz oluyor ve asla sırt üstü yatmıyor hep kucakta hep mızmız ağlıyor susuyor ağlıyor susuyor aç ama ememiyor ağladıkça hava yutuyor zaten olan gazı zirve yapıyor bi kısır döngünün içine giriyoruz
Bugün de akşama kadar uyudu mesela öğlen bi kriz yaşadık sadece 2,5 3 saat kadar sürdü duş alırıp doyurdum uyudu hala uyuyor emzirmek için aldım emdi geri uyudu bu sefer de aç mı kaldı bu sıcakta susuz mu kaldı çok uyudu acaba hasta mı diye düşünüyorum uyusa dert uyumasa dert hiç ortası yok
Anneliğin zor olduğunu biliyordum ama bu kadar zor olacağını tahmin edememişim
Bence de bizim bebeklerimiz kolik. Benimkinin de sırtı yer görmesin basıyor çığlığı hemen🤦🏻‍♀️ Bazılarının 3.ayda bitiyormuş inşallah bizim de biter

Selam Haziran anneleri. 🌸 Sizler bebeğinizi göz muayenesi, kalça ultrasonu gibi rutin muayene olarak kalp doktoruna götürdünüz mü?
Çocuk kardiologuna götürdüm,daha 10 günlüktü.Bize de delik var,amna kapanır denildi,bebeklerin çoğunda böyle olurmuş,6 ay sonra tekrar bakılsın dendi.Çocuğunuz sağlam,gidin büyütün dedi.Kalça için 4.ayında röntgen çekeriz dedi doktor
Kızlar gece emzirmelerini nasıl yapıyorsunuz? Ben çok halsiz ve aşırı uykulu oluyorum, cok zorlanıyorum açıkçası.
ben uyumamak için telefona bakıyorum, alışamadım daha,sabah yatakta oğlum kucağımda uyumuşuz,annem gelip uyandırdı.🤦‍♀️

Gece durumu çok zorluyor beni gerçekten. İki gündür de aşırı huysuz durumda oğlum. 42 günlük bugün. Uykuya direniyor resmen. Mamayı kesip sadece emmeye geçiyordum yine olmadı, sadece mama verince susup uyudu. Oysa öncesinde saatlerce memede kalmıştı.

selam kızlar oğlumu çocuk cerrahiye götürdüm sünnet için. 9 ay 1 yaştan önce yapmam dedi. pipi çok küçük kalıyor dedi. muayene etti aslında yapılabilir ama şu yağlı bölgeye her gün masaj yapmak gerekiyor siz de yapmıyorsunuz pipi içinde küçücük kalıyor dedi. ne güzel yaptırıp kurtulacaktık devlette tek doktor var başka bir doktor bulmalıyım değil mi? herkes yenidoğandan itibaren yaptırıyor böyle şeyler duyan oldu mu?

selam kızlar oğlumu çocuk cerrahiye götürdüm sünnet için. 9 ay 1 yaştan önce yapmam dedi. pipi çok küçük kalıyor dedi. muayene etti aslında yapılabilir ama şu yağlı bölgeye her gün masaj yapmak gerekiyor siz de yapmıyorsunuz pipi içinde küçücük kalıyor dedi. ne güzel yaptırıp kurtulacaktık devlette tek doktor var başka bir doktor bulmalıyım değil mi? herkes yenidoğandan itibaren yaptırıyor böyle şeyler duyan oldu mu?
Ben bugün randevu oluşturdum kızılay tıp merkezinde kadın 2 aylık olduğunu duyunca tam zamanı dedi benim oğlum 1 yaşında oldu çok ağladı dedi bizde cuma kan tahlillerini yapıp pazartesi de sünneti yapıcaz inşallah sizin dediklerinizi hiç duymadım hatta yenidoğan daha iyi diyorlar lokalden dolayı yoksa genel anestezi oluyormuş belli aydan sonra

Gece durumu çok zorluyor beni gerçekten. İki gündür de aşırı huysuz durumda oğlum. 42 günlük bugün. Uykuya direniyor resmen. Mamayı kesip sadece emmeye geçiyordum yine olmadı, sadece mama verince susup uyudu. Oysa öncesinde saatlerce memede kalmıştı.
Bence beşinci hafta atağındasınız o yüzden bebiş huysuzlaşmış üzülmeyin düzelir 3 5 güne

Hanımlar herkese iyi aksamlar
Bugun artık emzik aldım. Çünkü sürekli emmek istiyor. Bugun Kusuyor tekrar emiyor.( sizde de var mı kusma )Mamajoo marka aldım. Ama bir dk bile ağzında tutmuyor. Kullandığınız markalar nedir.
Ben aventi kullanıyorum ama tutmuyor yani şöyle işine gelirse tutuyor ağlarken asla tutmuyor ihtiyaç olduğu zaman kullanamıyoruz yani napılır tamamen tutturabilen tavsiye verse ne güzel olur

Ben aventi kullanıyorum ama tutmuyor yani şöyle işine gelirse tutuyor ağlarken asla tutmuyor ihtiyaç olduğu zaman kullanamıyoruz yani napılır tamamen tutturabilen tavsiye verse ne güzel olur
Benim oğlum da başlarda tuttuğu avent emziği hiç tutmaz oldu ağzına değse bile sinirlenip ağlıyor. Ben de wee baby nin damaklı emziğini deneyeceğim belki onu tutar. Keşke tutsa🤲

İlk aylarda yapılmasını öneriyorlar genelde. Pipinin küçük kalması ne alaka, senin bebişine özgü bir durum mu bu? Benim oğlum da 40 günlükken oldu. Dönmeye, hareketlenmeye başlamadan olması daha iyi. Bir hafta bile geçmeden iyileşti.

Kızlar ya ikinci ay geliyor şimdi rota aşısı yaptırmayı düşünüyorum hatta kesin kararlıyım ama canlı aşıymış bebeği zorlar mı bilgisi olan var mı

kızlar gündüz uykularında bebeğimi beşiğine koyduğumuz anda uyanıyordu şöyle bir çözüm buldum sizde de belki işe yarar. c şeklinde olan emzirme yastığını yatağıma koyuyorum onun üstüne yan yatırıyorum yani kafa ve omuz kısmı c nin üst kıvrımında bacaklar aşağı kismına dayanıyor sırtı da c ye dayanıyor şekilde umarım anlatabilmişimdir. kucqkta gibi hissediyor sanırım uyuyor öyle

Kızlar ya ikinci ay geliyor şimdi rota aşısı yaptırmayı düşünüyorum hatta kesin kararlıyım ama canlı aşıymış bebeği zorlar mı bilgisi olan var mı
Bunun cevabını ben de merak ediyorum, kızım da 2.5 aylık oldu, doktor 3. ayda da yapabiliriz dedi. Diğer aşıları bu ay yaptırdığımız için çok zorlamayayım çocugu diye bir sonraki aya bıraktım. Hala yaptırmakla yaptırmamak arasındayım. Bu arada o aşı değil, damla diye biliyorum.

Kızlar size bir sorum var bu serum fizyolojik olayı nedir yani bebeğimin hırıltısı var doğduğundan beri doktor normal diyor bazı anneler serumla çekiyor ben hiç yapmadım durduk yere neden çekeyim o anneler her gün düzenli çektiklerini söylüyor nedir yani bunun mantığı doktor çek falan demedi lazım mı acaba
Bize her gün düzenli çekin dendiği için yapıyoruz ama tam bir işkence, ya biz beceremiyoruz ya da gerçekten zor iş. Çocuk inanılmaz ağlıyor, eğer doktorunuz size bir şey demediyse yapmayın bence. Biz her gün yapıyoruz hala hırıltılı nefes alıyor. Bence o burnun şeklinden vs.

Bugün ilk gerçek çöküşümü yaşadım 😔 bebeğim 50 günlük akşam üstüne kadar hiçbir şey yoktu gayet sakindi akşam 5 gibi bir başladı asla sakinleşmedi emmek istiyor memeyle kavga ediyor uykusu var uyumuyor sürekli ağlıyor tam uyudu diyorun 5 dk sonra uyanıyor gece 11de zorla uyuttum artık ve bu sadece bugün olmadı mütemadiyen böyle. Bazen akşam değil sabahtan başlıyor bu durum geceye kadar böyle devam ediyor o kadar bunaldım ki. Bir de herkesin bir şey söylemesi var tabi. Kimi üşüyor diyor kimi terliyor diyor kimi gece yatmadan banyo yaptır diyor kimi sabah yaptır diyor yok bebeği iki büklüm tutuyorsun yok memeyi tutturamıyorsun hava yutuyor yok kucağa alışmış bu sıcakta kucakta gezermiymiş hep bi tarafına yatırmışmışım çocuğun kafasını yamuk yapmışım gazını çıkarması için kucağımda tuvalet pozisyonunda tutuyorum çocuğu niye oturtuyomuş hep kemikleri batmışmış ben gazını çıkarmayı bilmediğim için çocuğum gazlıymış doymuyormuş falan fistan. Aslında hiç kimsenin ne söylediğine takılmadım bugüne kadar hep dalgaya vurdum güldüm geçtim. Ama benim çocuğum durmuyor arkadaşlar ne yaparsam yapayım durmuyor. Bugün artık dedim ki demek ki haklılar demek ki ben gerçekten bakamıyorum bu çocuğa yapamıyorum beceremiyorum kendimi de rezil ediyorum bebeğimi de rezil ediyorum bana verilen emanete sahip çıkamıyorum kafasına girdim oturdum saatlerce hüngür hüngür ağladım. Çok doldun artık ne yapacağımı şaşırdım. Bi de bizimki tüp bebek, çok çok düşük bi ihtimalle çocuk sahibi olduk. Artık diyorum ki Rabbim bakmayacağımı biliyordu belki de hiç zorlamamalıydık bilemiyorum. Bildiğim tek şey onu çok çok sevdiğim ve ona bakamıyor olmak düşüncesi beni kahrediyor
Ne güzel ifade etmişsin, tamamına katılıyorum. Hatta kendimi o kadar suçluyorum ki Allah bebeği belki bakamıyorum diye normal yolla nasip etmedi diyorum… Şuna da eminim aslında sen de onun için en mükemmeli yapmaya çalışıyorsun, muhtemelen karakterinden dolayı yetmediğini düşünüyosun ama sonra amaaan kimler kimler çocuk bakıyor biz mi bakamayacağız diyorum kendime geliyorum :) Sanırım kimseyi dinlemeden kendş doğrumuzu bulmamız lazım, zira herkesin çok fikri var! Benim bebeğim de ilk 3 hafta çok sakindi ki prematüre idi, sonra bir başladık hala devam ediyor ağlamalar, huysuzluklar. Samimi söylüyorum lavaboya kalkamıyorum, çünkü morarana kadar ağlıyor ama bu günler de geçecek, aslında her anımız özel, tadını çıkarmaya çalışalım çok zor da olsa :)

Bunun cevabını ben de merak ediyorum, kızım da 2.5 aylık oldu, doktor 3. ayda da yapabiliriz dedi. Diğer aşıları bu ay yaptırdığımız için çok zorlamayayım çocugu diye bir sonraki aya bıraktım. Hala yaptırmakla yaptırmamak arasındayım. Bu arada o aşı değil, damla diye biliyorum.
Evet evet damlaymış o geçmiş olsun ikinci ay aşılarını atlatmışsınız nasıl geçti peki sonrasında ateş vs oldu mu

Bize her gün düzenli çekin dendiği için yapıyoruz ama tam bir işkence, ya biz beceremiyoruz ya da gerçekten zor iş. Çocuk inanılmaz ağlıyor, eğer doktorunuz size bir şey demediyse yapmayın bence. Biz her gün yapıyoruz hala hırıltılı nefes alıyor. Bence o burnun şeklinden vs.
Ya hem kendi doktoru hem asm de ki doktor ve ebe bahsetmedi ama instagramda falan sürekli çekildiğini görünce merak ettim kimisi çok kolay diyor demek ki sizin bebişe zor gelmiş allah kolaylık versin bende cuma sorucam bakalım ne dicek

X