2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Hanımlar herkese iyi aksamlar
Bugun artık emzik aldım. Çünkü sürekli emmek istiyor. Bugun Kusuyor tekrar emiyor.( sizde de var mı kusma )Mamajoo marka aldım. Ama bir dk bile ağzında tutmuyor. Kullandığınız markalar nedir.
Kesinlikle aventi öneririm bebiş bi tek onu tuttu bibs falan da vardı hikaye boşuna verdim o paraları

Hanımlar herkese iyi aksamlar
Bugun artık emzik aldım. Çünkü sürekli emmek istiyor. Bugun Kusuyor tekrar emiyor.( sizde de var mı kusma )Mamajoo marka aldım. Ama bir dk bile ağzında tutmuyor. Kullandığınız markalar nedir.
Benimki de mamajoo yu sevdi onu tutuyor. Yuvarlak uçlulardan dene bir de bibs gibi

Kızlar size bir sorum var bu serum fizyolojik olayı nedir yani bebeğimin hırıltısı var doğduğundan beri doktor normal diyor bazı anneler serumla çekiyor ben hiç yapmadım durduk yere neden çekeyim o anneler her gün düzenli çektiklerini söylüyor nedir yani bunun mantığı doktor çek falan demedi lazım mı acaba

Kızlar size bir sorum var bu serum fizyolojik olayı nedir yani bebeğimin hırıltısı var doğduğundan beri doktor normal diyor bazı anneler serumla çekiyor ben hiç yapmadım durduk yere neden çekeyim o anneler her gün düzenli çektiklerini söylüyor nedir yani bunun mantığı doktor çek falan demedi lazım mı acaba
Bebekler burunlarını temizleyemediklerinden serum sıkıp temizliyoruz eğer temizlenmezse tıkanır hem nefes alması güçleşir hemde emmede zorluk yaşar serum sıkıp sonrada burun aspiratörüyle çekiyorum ben bence lazım bi araştır istersen

İlk çocuğumda aynı hisleri yaşadım ve defalarca ben bu çocuğa bakamıyorum diye ağladım. Bizim de tüp bebekti. Bu dönem geçince ne olacak biliyor musun çok kısa bir süre sonra bebeğinle bu zorlukların içinden geçebildiğin için kendinle ve onunla gurur duyacaksın ve ondan hergüm birşeyler öğrenmek onunla birlikte büyümek aranızda inanılmaz bir bağ kuracak 🙏🏻Sadece az sabır kimseyi dinleme bebeğini dinle. 3 aylık olunca bitecek o huysuzlukları ağlamaları da
İnşallah atlatırız kolaylıkla 😔 kriz anı bitip uyuduğu zaman çok vicdan azabı çekiyorum

Benim bebeğim doğduğundan beri bu anlattığınız şekilde ve son zamanlarda artık aynı sizin yaşadığınız duygu durumunu her gün yaşıyorum. Geçen gün ben bu annelik işini beceremiyorum, bakamıyorum, derdinden bile anlayamıyorum çocuğumun dedim baya bi ağladım. Gerçekten de kendimi çok yetersiz hissediyorum ama bir şekilde bu çocuğu büyütücem her ne kadar ben artık mental ve fiziksel açıdan ben olmasam da😞
İlk 2 hafta çok rahattı bizim sonra film koptu tabi 😔 hiç doktora götürmedik açıkçası çocuk ağlıyor diye doktora götürmek de çok mantıklı gelmedi e bebek bu ağlıcak der gönderirler diye düşündüm. Kolik için teşhis almak gerekir mi bilmiyorum ama sanırım kolik bi bebeğim var sürekli ağlamasa da her gün aynı saatte aşırı huysuz oluyor ve asla sırt üstü yatmıyor hep kucakta hep mızmız ağlıyor susuyor ağlıyor susuyor aç ama ememiyor ağladıkça hava yutuyor zaten olan gazı zirve yapıyor bi kısır döngünün içine giriyoruz
Bugün de akşama kadar uyudu mesela öğlen bi kriz yaşadık sadece 2,5 3 saat kadar sürdü duş alırıp doyurdum uyudu hala uyuyor emzirmek için aldım emdi geri uyudu bu sefer de aç mı kaldı bu sıcakta susuz mu kaldı çok uyudu acaba hasta mı diye düşünüyorum uyusa dert uyumasa dert hiç ortası yok
Anneliğin zor olduğunu biliyordum ama bu kadar zor olacağını tahmin edememişim

Ben philips emzik verdim, direk aldı. Emzik cok rahatlatıyor, hem uyanıkken hem uyurken iyi oluyor.
Emzik aldıdan kastınız ne mesela herkese bu sorum
Bizimki öğürmüyor tutuyor ama bazen 2 dk sonra bazen 5 dk sonra düşürüyor şimdi tutmuş mu oluyor tutmamış mı oluyor 😂
Emzikle uyutmaya asla alıştıramadım uyusun diye emzik veriyorum emziği emicem diye uyumuyo uykusu aralanıyor sanki olabilir mi böyle bişey

Kızlar bebişiniz sebepsiz ağladığında altını açıp biraz öyle kalmasını sağlayın. Tabi ki her bebekte geçerli olmaz ama birkaç gündür bunu yapıyorum ve susuyor çok hoşuna gidiyor maalum havalar sıcak o bez mahvediyor onları 🥲 altını değiştirirken ağlamayan bebişi olanlar bi deneyebilir 😊
Evet ben denedim sonra ne çarşaf kaldı ne halı 😂 fışkırıyor mübarek

en azından aşağı inip ev ile dışarı arasındaki farkı görebilirsiniz canım. aşağıda şöyle bir tur atarsınız durmazsa geri çıkarsınız illa bir kafeye falan gitmeye gerek yok açık hava inanılmaz iyi geliyor♥️ nurse harvey’s i ben de kullandım bariz bir fark göremedim diğer söylediğim damlalar bağırsak düzenleyici daha faydalı olabilir yine de sen en iyisini bilirsin 🥰🧿 annelik çok zormuş beni en çok etrafımdakiler zorluyor. eminim sizler de milletin laf sözüne çok bozuluyorsunuzdur bu bebek büyümeye çalışırken ne yapsa kabul edilir ama yaşını başını almış insanların (ki çoğu tecrübeli anne) lafları hiç çekilmiyor. bebeğimize güvenip yola devam edeceğiz yapacak bir şey yok gerçi benim herkesi öldürme planlarım var ama 🤣🤣🤣
Ah şu etraftakiler. Dün emzirirken bişeyler atıştırıyordum yeme çocuğun boğazında kalır dediler 🥴😁

Kızlar ben sezaryen doğum yaptım ilk günler sütüm gelmedi geleni de bebek çekemedi ilk beş gün sağdığım sütü ve mamayı verdim sonra emmeye başaldı şükür ama mama desteği devam etti çğnkü sütüm yetmedi şimdi bebiş 50 güne gidiyor ama hem emip hem mama alarak bazen vicdan yapıyorum mama veriyorum diye çünkü meme ona hala yetmiyor gece hariç gündüz mecbur mama takviyesi yapıyorum bazen altmışlık bazen 90 lık var mı aynı durumda olan memeyi içtiği için rahatım ama bebek iştahlı ne yapayım🥲
Sanırım eşlerimizde çocuklarımızın ismi aynı mert eşim efe oğlum 😂 ve durumlarımızda aynı bende ilk günden beri mama veren bir anneyim 2 tane emzirme danışmanıyla çalıştım ama zor vala süt gelmiyor yeterli değik ne sağımlar ne yiyecekler 42 günlük oldık mamayı bırakmaya gidemedik😂 tam tersi arttıda arttıda böyle beni sanki sıgara gibi emer önce meme sonra mama sonra tekrar meme ister bazen😂 vala nerdeyse 1 ay boyunca ağladım hen emzirerek sütümü görerek hastaneden cıktım ne olduda böyle şimdi emmiyor diye eve geldiğim ilk gün film koptu hastanede emzircem diye uyumayan ben ki mememi sıktığımda süt geliyordu. Eve gelince kayınvalide başımda herkes başımda mama takviyesi aldık diye suratlarıyla karışılasınca bide üstüne biberon elime yapışınca tribe girdimde girdim yaklaşık 10 gün ağlamaktan gelen sütümde azaldı tabi halada ara ara ağlama geliyo emzirerek cıktım ne oldu böyle diye şimdide meme reddi yaşıyorum zaten iyice huni giymelim ama napayım bende hipp kullanıyorum her öğünde 90 cc yani 3 saatte bir napayım yani önce çok üzüldüm ama şmdi sağlığından önemli değil ilk 20 gün hep süt verdim sağarak emzirerek herşeyi deneyerek kolosturumu kaçırmadı en azından şimdi anne sütünüde azda olsa alıyo hala sağıpta veriyorum eds yöntemi deniyorum sütüm artsın diye bakalım önceleri hiç barışamadım biberon ve mamayla ama şimdi az az barıştım o yüzden sakin ol yani herkes benzer durumların içinde ☺️

Valla aynı durumdayım bi kutu mama hipp kullanıyorım 7 8 günü bulmuyor bitiyor kardeşimde öyle büyümüş annemin sütü yetmemiş kendisi inşaat mühendisi biraz ona güveniyorum zekayı çok etkilemez heralde😅şu mamayı bize öcü yapıp bizi artı artı strese soktularya helal olsun
Bende mamayı bırakıp sütümü arttirmak için çok mücadele verdim ama olmuyor. Kabullendim bu durumu. Anne sütü ve mama ile devam ediyoruz. Her öğünde emzirdikten sonra mama veriyorum. Ayrıca ilk çocuğumu emzirememistim.1000 kişilik okulda ilk 10a giren bir öğrenci. Sayısal zekası cok yüksek.(masallahlakuvveteillabillah) Mamaların zekayla bir bağlantısı yok yani😁
Ay o hırıltı varken uyumasida emmeside zor oluyor. Bende yaklaşık ilk 20 gün burun aspiratöru ile çektim. Önce serum fizyolojik 5_10 damla damlattim ardından çektim. Topçuk şeklinde yeşil sümük çıkınca rahatliyordu yavrum. Ama burun duvarlarina hergun hergun o cekisin zarar verdigini düşünüyorum. Ve bebek ağlıyor. Sonra Osman gonulalan hocanın 1 aylık bir bebeği uygulamalı şeklinde videosunu gördüm. Her burun deliğine pozisyona getirerek 5 ml serum fizyolojik sıkıyor. Böyle bir video var. Bunu izleyin ve uygulayın o kadar rahat ki. Aspiratöre hiç gerek kalmadı.

Sanırım eşlerimizde çocuklarımızın ismi aynı mert eşim efe oğlum 😂 ve durumlarımızda aynı bende ilk günden beri mama veren bir anneyim 2 tane emzirme danışmanıyla çalıştım ama zor vala süt gelmiyor yeterli değik ne sağımlar ne yiyecekler 42 günlük oldık mamayı bırakmaya gidemedik😂 tam tersi arttıda arttıda böyle beni sanki sıgara gibi emer önce meme sonra mama sonra tekrar meme ister bazen😂 vala nerdeyse 1 ay boyunca ağladım hen emzirerek sütümü görerek hastaneden cıktım ne olduda böyle şimdi emmiyor diye eve geldiğim ilk gün film koptu hastanede emzircem diye uyumayan ben ki mememi sıktığımda süt geliyordu. Eve gelince kayınvalide başımda herkes başımda mama takviyesi aldık diye suratlarıyla karışılasınca bide üstüne biberon elime yapışınca tribe girdimde girdim yaklaşık 10 gün ağlamaktan gelen sütümde azaldı tabi halada ara ara ağlama geliyo emzirerek cıktım ne oldu böyle diye şimdide meme reddi yaşıyorum zaten iyice huni giymelim ama napayım bende hipp kullanıyorum her öğünde 90 cc yani 3 saatte bir napayım yani önce çok üzüldüm ama şmdi sağlığından önemli değil ilk 20 gün hep süt verdim sağarak emzirerek herşeyi deneyerek kolosturumu kaçırmadı en azından şimdi anne sütünüde azda olsa alıyo hala sağıpta veriyorum eds yöntemi deniyorum sütüm artsın diye bakalım önceleri hiç barışamadım biberon ve mamayla ama şimdi az az barıştım o yüzden sakin ol yani herkes benzer durumların içinde ☺️
Benim oğluşumun adı mert efe teyzesi🥰 oh ya herkeste benzer durumları görünce içim raahatlıyor tabii keşke anne sütü yetse ama erkek çocuklar daha da iştahlı ne yapalım. Bende eşime gıcık oldum geçenlerde anne sütünü arttıralım bu ne haftada bir mama bitiyor dedi ya dedim günde 5 saat uyku o da birer saat yemek yemeye vakit yok çocuk elimde hava leş gibi ne ara benden süt bekliyosun kaldı ki emziriyorum sonra o da kabul etti elden ne gelir ek gıdaya geçsek rahatlıcam ben de doğduğundan beri kolosturumu bile biberonla verdim ama ziyan etmedim çok şükür her damlasını içti. ağlamaya hiç gerek yoktu aslında ama lohusa psikolojisi altüst ediyor insanı bende kendime kural koydum ağlamak yasak lohusalıkta bitti ağlayınca geçmiyor fazla takmamak lazım çok düşününce aklıma sokakta büyüyen çocukları getiriyorum ne bulsa yiyor gariplerim fazla hassaslaşıyoruz çok düşündükçe🫠40 ı çıktı ya artık devamını getiricez inşallah çok güçlüyüz demicem değiliz çünkü ama zaman bir şekil geçiyor 40 ı da hiç gelmicek gibiydi geldi de geçti bile 🤗

Benim oğluşumun adı mert efe teyzesi🥰 oh ya herkeste benzer durumları görünce içim raahatlıyor tabii keşke anne sütü yetse ama erkek çocuklar daha da iştahlı ne yapalım. Bende eşime gıcık oldum geçenlerde anne sütünü arttıralım bu ne haftada bir mama bitiyor dedi ya dedim günde 5 saat uyku o da birer saat yemek yemeye vakit yok çocuk elimde hava leş gibi ne ara benden süt bekliyosun kaldı ki emziriyorum sonra o da kabul etti elden ne gelir ek gıdaya geçsek rahatlıcam ben de doğduğundan beri kolosturumu bile biberonla verdim ama ziyan etmedim çok şükür her damlasını içti. ağlamaya hiç gerek yoktu aslında ama lohusa psikolojisi altüst ediyor insanı bende kendime kural koydum ağlamak yasak lohusalıkta bitti ağlayınca geçmiyor fazla takmamak lazım çok düşününce aklıma sokakta büyüyen çocukları getiriyorum ne bulsa yiyor gariplerim fazla hassaslaşıyoruz çok düşündükçe🫠40 ı çıktı ya artık devamını getiricez inşallah çok güçlüyüz demicem değiliz çünkü ama zaman bir şekil geçiyor 40 ı da hiç gelmicek gibiydi geldi de geçti bile 🤗
Aynen öyle çol haklısın en kısa zamanda ek gıda günleri gelsin allahtan bişey gelmezse 4. Aydan itibaren tadımlara başlatacağım bende hep eskileri düşündüm inek sütü veren bile varmıç eskiden napsınlar mama yok bişey yok allaha şükür ki bizlerin şansına anne sütüne en yakın formüller en önemlisi huzuru ve sevgimiz allah tüm bebeklerimizi korusun en önemliside sağlıkları tosuncuk oldular ve büyüyolar bile aynen öyle çok şükür ki geldi 42. Güne bile girdik bize zaman geçmiyor ama çok çabukta büyüyolar 🙈🥹

Bende mamayı bırakıp sütümü arttirmak için çok mücadele verdim ama olmuyor. Kabullendim bu durumu. Anne sütü ve mama ile devam ediyoruz. Her öğünde emzirdikten sonra mama veriyorum. Ayrıca ilk çocuğumu emzirememistim.1000 kişilik okulda ilk 10a giren bir öğrenci. Sayısal zekası cok yüksek.(masallahlakuvveteillabillah) Mamaların zekayla bir bağlantısı yok yani😁

Ay o hırıltı varken uyumasida emmeside zor oluyor. Bende yaklaşık ilk 20 gün burun aspiratöru ile çektim. Önce serum fizyolojik 5_10 damla damlattim ardından çektim. Topçuk şeklinde yeşil sümük çıkınca rahatliyordu yavrum. Ama burun duvarlarina hergun hergun o cekisin zarar verdigini düşünüyorum. Ve bebek ağlıyor. Sonra Osman gonulalan hocanın 1 aylık bir bebeği uygulamalı şeklinde videosunu gördüm. Her burun deliğine pozisyona getirerek 5 ml serum fizyolojik sıkıyor. Böyle bir video var. Bunu izleyin ve uygulayın o kadar rahat ki. Aspiratöre hiç gerek kalmadı.
Maşallah subhanallaha çocuğunuza inşallah bizde o günlerinizi görürüz yavrularımızın daha doğum yaptığım gün kafamıza soktular mama yasak biberon yasak emzik yasak şimdide gelgit yaşıyoruz işte çok sağolasın içim rahatladı başarılı çocuğunu duyunca🤗 cuma günü doktoru var orda serum olayını sorup hemşireden yapmasını isticem sonra bende yaparım düzenli bu kadar önemli bişeyi doktor bana niye demedi kızdım vallahi çocukta hala hırıltı var ☹️

X