2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Doktor her zaman acıkma değil. Anneyle yakın olma,gaz sancısıyla da alakalı olabilir tarzı bir şey soylemisti. Ama dediğim gibi yeterli olup olmadığına bakamıyorum.

Kızlar benim bebeğim de bazen 7-8 dakika bazen 20-25 dakika emiyor. Bir de son zamanlarda bir sorunumuz oluştu memeden süt çok tayzikli geliyor boğulacak gibi oluyor geri çıkarıyor ağzından bir sürü süt akıyor. Ne yapıcam? Meme reddi oluşcak diye korkuyorum

2-3dk emzirmeden önce sağım yapın ondan sonra emzirin

Etrafımdakilere sorduğumda 1-1.5 saat emiyor diyenler var o yüzden tuhafıma gitti. Birde 10 dkdan az emince meme tam boşalmıyor doymuyormuş gibi geliyor Çişli bez sayımız günde 5-6 oluyor genellikle ama bilemedim
benimki maksimum 15 dk emiyor
son günlerde 5 dkya şükrediyorum

Zamanla tazyiğe alışıyorlar öksürüp atmayı öğreniyorlar ama ben ilk olduğu zamanlar çok korkuyordum o yüzden göğüsüm çok sertse emzirmeye başlamadan önce biraz elimle sağıyordum tazyik azalsın diye

Ya sağıyorum bazen bebek de emiyor 15 dakka daha ssonra elimle azcık sıkınca hala fışkırıyor . Bir de önsüt sonsüt muhabbetleri var acaba bebeğim sonsüte ulaşamıyor mu? Bunu nasıl anlayacağım sonsüt kıvamlı olurmuş hiç öyle değil hala fışkırıyor emse bile bebeğimin kakası da mukuslu oluyor önsütle çok beslenen bebeklerde olurmuş nette öyle diyor. Napcam şaşırdım gerçekten var mı bildiğiniz bir şey

Valla ön süt son süt bende hala anlamıyorum ama bazen bebeğim kıvamlı kusuyor demek ki arada da olsa son süte ulaşıyor.. Tazyik meselesi genelde emme bitse bile bende de devam ediyor ama bu iyi bir şey aslında öyle düşünelim bence. Kaka konusunda da benimki altın sarısı renkli ve cıvık azcık pütürlü yapıyor hep ama bu da normalmiş anne sütü alan bebeklerde

Benimki de emiyor ama hiç bırakmak istemiyo bi süre sonra oynuyor sanki memeyle oyle hissediyorum. Sonra brn biraktiriyorum çünkü göğüs ucum yara oluyor hemde fazla böyle alışsın istemiyorum. Bir de emzik kullanıyoruz biz sanki bi sure sonra memeyi emzik yapıyor bende cekip emzik veriyorum

Artık bende kendimi emzik gibi hissediyorum. Sürekli memede.

Hiç böyle sümüğümsü bir yapı yok mu pütürlü kısımlarda. Bizim de kaka altın sarısı pütürlü cıvık ama pütürlerde mukuslu bir yapı da oluyor

Arkadaşlar ben 27 gün once normal doğum yaptım. Ve bende acayip gaz var . Rezene çayı içiyorum kimyon çayı içiyorum. Bir gram eksilme yok gaz. B3nim gibi olan var mı? Foruma baktım. Doğumda makat kaslarini kesmişler. Bu yüzden ameliyat oldum filan yazanlar var.

Merhabalar Haziran Anneleri
Benim size bir sorum olacak, özel sektörde çalışıyorum. 37. Haftaya kadar çalışacağım bir engel olmazsa. Doğum öncesi 8, doğum sonrası 8 hafta ücretli izin hakkım var. Ama bu izinlerin ücretlerinin ne zaman yatacağı ile ilgili bir bilgi bulamadım internette. Sadece 2 ayrı taksit halinde doğum öncesi ve doğum sonrası olarak yatıyormuş. Doğum öncesi kısmı doğumdan 1 2 hafta sonra yatıyormuş. Doğum sonrası kısmı içinse 16 haftanın tamamı bittikten sonra yatacak yazıyor. Bana çok saçma geldi bu uygulama eğer öyleyse. Sizin bilginiz var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Canm sezeryan ile doğum yaptım 42. Gün bendede aynı sorun var bilmiyorum neden

Emzik kolay tuttumu bn veriyorum almiyo tutunca da bı kaç saniye sonra atiyo .. kiraz ucluda denedim damaklida

Benim oncekiler normal doğumda bir oncekindede senin gibi olmuştum gene usutmedir ve birde 9 ay boyunca organlar sıkışmış bı haldeydi bence onunda etkisi vardır dye düşünüyorum bnm aklıma takılan bebegede geciyomu
Umarım usutmedir. Forumda okuduğum gibi değildir. Dikiş kısmı çok uzun sürmüştü.suphelenmeye basladim

Geçiyor mu bilmiyorum. Ama sürekli kıvranıyor.bebegim ilk iki hafta kendiliğinden gaz çıkarıyordu. Şimdi çok zorlanıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…