2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar bebekleriniz kaç dakika emiyor sizi? İki memenizide emiyor mu? Benimki tek memeyi 10-15 dk emip uyuyakalıyor 🤷‍♀️

kızlar bişey sorcam gaz sancısıyla kolik arasındaki fark nedir bilen var mı?

mathildays mathildays G gofret-pati kızlar evde bi kaç kez sling kullandım çok sıkı bağlamak gerekiyor yoksa beli ağrıyor insanın. şimdi çok sıcak benim bebe bi yerden sonra kan ter içinde kalıyo çıkarıyorum.

kızlar bişey sorcam gaz sancısıyla kolik arasındaki fark nedir bilen var mı?

mathildays mathildays G gofret-pati kızlar evde bi kaç kez sling kullandım çok sıkı bağlamak gerekiyor yoksa beli ağrıyor insanın. şimdi çok sıcak benim bebe bi yerden sonra kan ter içinde kalıyo çıkarıyorum.
ay ben de dışarı çıkardım slingle hava rüzgarlıymış galiba terleyip rüzgar yediği için 3 saattir ağlıyor kuzumu üşüttüm 😔😔
gazda ıkınmalar bacaklarını karına çekmeler oluyor bence. kolik daha ortada bir sebep yokken sürekli ağlaması gibi bir şey olmalı. gaz sancısında gazını çıkardığında veya kaka yaptığında rahatlıyor kolikte çoğu şey fayda etmiyor diye biliyorum

sling çok güzel ya anneye iyi hissettiriyor bebekler de anneyle temas halinde olduğu için mutlu oluyorlardır bence. ama sıcak havada pek kullanışlı olmayacak gibi 🥴 denemeden bilemiyoruz ben bugün çıktım ikimiz de kan ter içinde kaldık 😵‍💫 kış olsa efsane kurtarıcı olurdu. Cansu Merve Cansu Merve G gofret-pati

ben de evde sling kullandım bir kaç kez. bebeğim içinde çok mutlu oluyor, direk uykuya dalıyor zaten aslında. ilk yerleştirdiğimde ağlıyor ama bir iki dakika içinde alışıyor. dışarıda hiç kullanmadım, evde bile çok sıcak, dışarıya cesaret edemem. bir de ağladığı zaman hemen çıkaramam dışarıda diye düşünüyorum.

Kızlar bebekleriniz kaç dakika emiyor sizi? İki memenizide emiyor mu? Benimki tek memeyi 10-15 dk emip uyuyakalıyor 🤷‍♀️
Benim bebeğim de aşağı yukarı o civarda emiyor. Normal galiba
sling çok güzel ya anneye iyi hissettiriyor bebekler de anneyle temas halinde olduğu için mutlu oluyorlardır bence. ama sıcak havada pek kullanışlı olmayacak gibi 🥴 denemeden bilemiyoruz ben bugün çıktım ikimiz de kan ter içinde kaldık 😵‍💫 kış olsa efsane kurtarıcı olurdu. Cansu Merve Cansu Merve G gofret-pati
O zaman hiç bana göre değil. Kış olsaydı harika olurdu gerçekten

ya annemler de onun kakası ne olacak ki koksun diyor ama yeni nesil bambaşka bence. benimki şimdiden ağlarken dudak büzmeye başladı🤣 inşallah şu sonuç güzel çıkar da bir an önce rahatlarsın canım
Kız o neymiş öyle ben fidana diyim insan teri tuzludur bebek bile olsa terlese o tat gelir üstelik hava sıcaksa ekşi kokar bebek bile olsa benim burnum çok hassas mesela hergün yıkıyorum oğlanı akşama doğru ekşimişsin oğlum terleyince diyorum hop hemen suya şimdi Allah korusun ne yani biraz bence normalde olan şeyleri yazıp evham yapmaya devletmişler var öyle siteler üstünde durma
Sağolun Kızlar çok iyisiniz 🙏🏼 bakalım bu hafta belli olacakmış sonuçlar

kızlar sling kullanan var mı? benimki çok hareketli normalde durmuyor ama dışarıda uyuyor diye bi cesaret alıp çıktım sanki hep düşecekmiş gibi taşıdım yine kolum ağrıdı
yanlış mı bağlıyorum acaba
Biz de dün ilk kez denedik aynı dediğin gibi korka korka taşıdım 😅 ama sıcak diye çok durmak istemedi bi dahakine daha iyi bağlarım ilkte bu kadar oldu

Ben hep süt sağıyorum bizim kız hala emmiyor
Şöyle bakayım dedim 3 aylık olunca süt ne kadar içer diye de şaşırdım… 3 aylıkken günde 5 kere beslenir demiş az değil mi. 5 ise süt yeter sağsam bile
Emmediği için yeme miktarını ben belirliyorum ya o yüzden hep araştırıyorum az mı veriyorum çok mu veriyorum diye. Ahh kızım ahhhh 🙄

Eklentiler

• B68FE53B-03C8-4A67-B5D6-5E6889D5C619.jpeg
    B68FE53B-03C8-4A67-B5D6-5E6889D5C619.jpeg
    78,2 KB · Görüntüleme: 37
Benim bebeğim de aşağı yukarı o civarda emiyor. Normal galiba

O zaman hiç bana göre değil. Kış olsaydı harika olurdu gerçekten

Keşke o kadar emse 5 dk falan emip uzaklaşıyor bizden 😁
Etrafımdakilere sorduğumda 1-1.5 saat emiyor diyenler var o yüzden tuhafıma gitti. Birde 10 dkdan az emince meme tam boşalmıyor doymuyormuş gibi geliyor 🤷‍♀️ Çişli bez sayımız günde 5-6 oluyor genellikle ama bilemedim

Etrafımdakilere sorduğumda 1-1.5 saat emiyor diyenler var o yüzden tuhafıma gitti. Birde 10 dkdan az emince meme tam boşalmıyor doymuyormuş gibi geliyor 🤷‍♀️ Çişli bez sayımız günde 5-6 oluyor genellikle ama bilemedim

benim bebeğim de bu haftaya kadar çok uzun duruyordu memede, 1.5 saati görüyordum ben de. bu hafta birden 20-30 dakikada doymaya başladı. normal bence, daha iyi çektikçe sütü, daha az duruyorlar.

Benim de bir buçuk iki saati buluyor.sutumden şüphe ediyorum . Ama iki saat memede durduğu içi sağım yapıp ne kadar çıkıyor diye bakamıyorum. Sürekli memede. bana iki farklı doktor 10 -15 dk sağlam emmesi yeterli dedi.

Kaç günlük? Kilo alımı nasıl
34 günlük son 10 günde 200 gram aldı
benim bebeğim de bu haftaya kadar çok uzun duruyordu memede, 1.5 saati görüyordum ben de. bu hafta birden 20-30 dakikada doymaya başladı. normal bence, daha iyi çektikçe sütü, daha az duruyorlar.

Benim de bir buçuk iki saati buluyor.sutumden şüphe ediyorum . Ama iki saat memede durduğu içi sağım yapıp ne kadar çıkıyor diye bakamıyorum. Sürekli memede. bana iki farklı doktor 10 -15 dk sağlam emmesi yeterli dedi.
Araştırınca çok uzun kalmasıds alışkanlık gibi birşeymiş yada sütün az olup doymamasıda olabilir. Çünkü mantıken sağım yaptığımda bile 10-15 dkda meme boşalıyor ki bebeklerin emmesi daha kuvvetli olurmuş bilemedim valla

34 günlük son 10 günde 200 gram aldı

Araştırınca çok uzun kalmasıds alışkanlık gibi birşeymiş yada sütün az olup doymamasıda olabilir. Çünkü mantıken sağım yaptığımda bile 10-15 dkda meme boşalıyor ki bebeklerin emmesi daha kuvvetli olurmuş bilemedim valla
Canım bebeğim doğduğundan beri hiç uzun emziremedim hemen uyuyakalıyor. Ama kontroller dw kilosu normal çıkıyor. Ben de çok takardım. Kilosu normalse kafana takma

X