2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
p u d r a p u d r a canin senin bebek topuk kani ciktimi?
Benimde bugun aradilar saglik ocagi Kah değeri konjenital adrenalin hiperplazi yuksek cikmiş direk sevk vercem dedi
Bide ikinci topuk kani istemedi
Saglik ocagina gidince sorcam tekrar yapsinlar

Etrafımdakilere sorduğumda 1-1.5 saat emiyor diyenler var o yüzden tuhafıma gitti. Birde 10 dkdan az emince meme tam boşalmıyor doymuyormuş gibi geliyor 🤷‍♀️ Çişli bez sayımız günde 5-6 oluyor genellikle ama bilemedim
Bende 15 dk emdiriorm bazen ben çekiyorum anlıyorum emzik gbi kullndığını bazen o bırakıyo bende duyuyorum 45 dk 1 saat emdirenleri şaşıyorum şüphede kalıyodum ama kaka ve çiş olayımız iyi kilo alışıda iyi dedi doktor o yüzden artık takmıyorum her bebek farklı sonuçta önemli olanda kilo alışı 🥰

Merhabalar Haziran Anneleri 🥰
Benim size bir sorum olacak, özel sektörde çalışıyorum. 37. Haftaya kadar çalışacağım bir engel olmazsa. Doğum öncesi 8, doğum sonrası 8 hafta ücretli izin hakkım var. Ama bu izinlerin ücretlerinin ne zaman yatacağı ile ilgili bir bilgi bulamadım internette. Sadece 2 ayrı taksit halinde doğum öncesi ve doğum sonrası olarak yatıyormuş. Doğum öncesi kısmı doğumdan 1 2 hafta sonra yatıyormuş. Doğum sonrası kısmı içinse 16 haftanın tamamı bittikten sonra yatacak yazıyor. Bana çok saçma geldi bu uygulama eğer öyleyse. Sizin bilginiz var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim 💞
Doğumdan tam 10 gün sonra toplam paranın yarısı yattı. Diğer yarısıda doğum sonrası raporum bittikten sonra yatacak. Sistem bu şekilde canım 2 defa yatıyor. Doğum yaptığında taburcu olmadan hastanede rapor servisine gidiyorsun tekrar rapor alıyorsun unutma

Doğumdan tam 10 gün sonra toplam paranın yarısı yattı. Diğer yarısıda doğum sonrası raporum bittikten sonra yatacak. Sistem bu şekilde canım 2 defa yatıyor. Doğum yaptığında taburcu olmadan hastanede rapor servisine gidiyorsun tekrar rapor alıyorsun unutma
Doğum öncesinde 8 hafta mı kullanmıştın canım o yüzden mi tam yarısı yattı?

p u d r a p u d r a canin senin bebek topuk kani ciktimi?
Benimde bugun aradilar saglik ocagi Kah değeri konjenital adrenalin hiperplazi yuksek cikmiş direk sevk vercem dedi
Bide ikinci topuk kani istemedi
Saglik ocagina gidince sorcam tekrar yapsinlar
Yok çıkmadı hala deli gibi sonuç bekliyorum :KK43:
Normalde ikinci kan istenip ondan sonra sevk olması lazımdı aslında yanlış çıkabilir diye. Neden öyle bi karar almışlar acaba
Biraz baktım da bizim yüksek çıkan hastalık ölümcül bi şey o yüzden bizde öyle olmuştur belki de 🤷🏻‍♀️

Bu hafta bebeğimi kulak burun boğaz doktoruna götüreceğim. Burnundan sürekli sümük geliyor normal durumu aştı artık, günde 15-16 kere de akmaz bi burun bir aydır
Doğduklarında burunlarına açık mı diye çubuk mu ne sokuyorlarmış çok bilmiyorum duydum sadece, bizimkine tıkalı olduğu halde dikkat mi etmediler naptılar anlamadım

Emzik kolay tuttumu bn veriyorum almiyo tutunca da bı kaç saniye sonra atiyo .. kiraz ucluda denedim damaklida
Valla ben Philips aventin şu içine parmak girenler varya onlardan almıştım herkes onu önermişti. Bizimki küçük doğdu kuvezde kaldı ben kuvezdeyken verdim tuttu hatta memeyi tutmuyordu silikonla emzirdim bi sure biberona da çok alışmıştı emzik de kolay tuttu

Yok çıkmadı hala deli gibi sonuç bekliyorum :KK43:
Normalde ikinci kan istenip ondan sonra sevk olması lazımdı aslında yanlış çıkabilir diye. Neden öyle bi karar almışlar acaba
Biraz baktım da bizim yüksek çıkan hastalık ölümcül bi şey o yüzden bizde öyle olmuştur belki de 🤷🏻‍♀️
Hic bilmiyorum neden direk sevk istediler
Tekrar topuk kani almalarini istecem
Belki yanlis cikar diye

Bebeğim bu aralar çok emiyor ve mama takviyesi yaptığım da oluyor. Mamayı bırakabilecek miyiz bilmiyorum.

6 saate kadar aralıksız uyuduğu oluyor. Sizde de var mı bu durum kızlar? Uykusunda emziriyorum ama uykusu süresi çok uzun geldi bana. 1 ay 5 günlük şu an.

Hic bilmiyorum neden direk sevk istediler
Tekrar topuk kani almalarini istecem
Belki yanlis cikar diye
Aynen mutlaka isteyin. Yanlış çakanlar doğru çıkanlardan daha fazla çünkü. En basitinden bebekte sarılık değeri yüksekse yanlış çıkıyormuş
Ben de yanlış çıktı seçeneğine tutunup yaşıyorum 1 haftadır

Bebeğim bu aralar çok emiyor ve mama takviyesi yaptığım da oluyor. Mamayı bırakabilecek miyiz bilmiyorum.

6 saate kadar aralıksız uyuduğu oluyor. Sizde de var mı bu durum kızlar? Uykusunda emziriyorum ama uykusu süresi çok uzun geldi bana. 1 ay 5 günlük şu an.
Aa biz de 1 ay 5 günlüğüz hep memede artik ne yapacagimi şaşırdım mamayi da gunde dort kere veriyorum 90 cc veriyorum çoğunda bitirdikten sonra ağlıyor oyalıyorum valla verirsem çatlayacak artık ama istiyor ne yapacağımı şaşırdım. Uykusu da uc saati bazen uc bucuk saati buluyor ama gece uykusu gündüz de bazı günler iyi uyuyor bazi günler yarım saate uyanıyor

ya annemler de onun kakası ne olacak ki koksun diyor ama yeni nesil bambaşka bence. benimki şimdiden ağlarken dudak büzmeye başladı🤣 inşallah şu sonuç güzel çıkar da bir an önce rahatlarsın canım
O dudak büzme beni benden alıyor çok tatlılar ya
Kızlar bebekleriniz kaç dakika emiyor sizi? İki memenizide emiyor mu? Benimki tek memeyi 10-15 dk emip uyuyakalıyor 🤷‍♀️
Benimkide 10 15 dk emiyor canım, tek meme emiyor, ebe en son hangi memeyi emdiyse bi sonraki emzirmeyede ondan başla dedi, yagi dibinde kaliyormus onu alması gerekmiş bebişin. 1 saat 2 saat emen cocuklar bence emzik niyetine kullaniyor anneyi, 1 saat yetiskin bi insan yemek yese çatlar, bebek nasıl 1 saat süt emsin. Benimkinin kilo alımı çok iyi maşallah top gibi oldu😂 dr hesapladı günde 35 gr almis
Emzik kolay tuttumu bn veriyorum almiyo tutunca da bı kaç saniye sonra atiyo .. kiraz ucluda denedim damaklida
Benimki hiç tutmadı halada daha arada deniyorum almıyor, benim çocuklar emzikten hoşlanmadı hiç, boşa para verdim

Kızlar topuk kanı temiz çıktı ilk test hatalıymış🥰
Dediğiniz gibi oldu çok sağolun çook moral verdiniz sevinçten napacağımı bilemedim ebe söyleyince. Çocuğum yalanmaktan kurtuldu sonunda 😅
en çok bebiş için sevindim 🤪 şaka bir yana gözün aydın canım💐

Aynen mutlaka isteyin. Yanlış çakanlar doğru çıkanlardan daha fazla çünkü. En basitinden bebekte sarılık değeri yüksekse yanlış çıkıyormuş
Ben de yanlış çıktı seçeneğine tutunup yaşıyorum 1 haftadır
İnsallah bu seferken kan tahlili temiz cikmiştir🙏
Bende yarin sagli ocagina gidecem bakalim ne dicekler
Aradiklarindan beri araştirma yapiyorum😔

X