2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
ben yine kaşıntılı zor bir gün geçiriyorum. bütün duygu düşüncelerim allak bullak oldu hiçbir şeye yetemiyorum gibi hissediyorum. az önce acile gittim. doktor acil sezeryan ameliyatına girmiş ebe şikayetlerimi dinledi ve klasik cevabı verdi: sabret
istersen git özelde sezeryan ol dedi. bütün kararı daima bana yükleyen bu camiadan nefret ediyorum
bebeğin birkaç gün içinde geleceğini bilsem sabretmeye çalışacağım ama ya iki hafta aonra gelirse

bu arada burada tahmini doğum tarihi 7 haziran görünüyor ama doktor hesaplamaları 9 haziran diyor.

Canimcim ilk etapta sadece çok emzirmek sütü getirir. Daha sonra takviyeler işe yarar. Sakın hemsirelerin ve doktorların 2 saatte bir emzir dediğine bakma. Daha sık emzir ... Yarım saatte bir gibi.. coook sütün olsun insaAllah
Benim gibi hala doğum çantası hazirlamayan var mı? Çok üşeniyorum .
Kız kalkın hazırlayın çantanızı doguracaniz haberiniz var mı
Öyle üzülüyorum ki sana canım yaa. Rabbim güzel bir yol versin sana. Sen sezeryan olmak istemiyorsun o zaman normal doğumu başlatacak şeyler yap. Bunlardan en iyilerinden biri gogsjne masaj yap göğsünü elinle sagmaya çalış. 40 haftayı devirip bir türlü sancilari gelemeyen arkadaşım bunu yaptığı günün akşamı sancıları başladı. Bı dene canim

Yarım saatte bir emzir demişsiniz ya merak ediyorum ben şu an 2-3 saattte 1 emzirirken bile zor dayanıyorum hep bebek emerken uyuya kalıyorum ödüm kopuyor. Siz nasıl yapabiliyorsunuz?

Daha bizim olmadı canim. Olmayana konuşmak kolay şaka bir yana , insaAllah bu üçüncü bebegim olacak. İlk bebegimde emzirme konusunda gerçekten çok bilincsizdim, ikincide akillandim. Şimdi bilgileri tazelemeye calisiyorum.gündüz bu aralığı yarım saatte bir gibi tutmaliyiz. Tabi ki uykunuz gelip gündüz uyursak yarım saat sonra kalk emzir demiyorum. En az 2 saat sonra emzirirsin. Demek istediğim aslında sık emzirmek. Ne kadar emzirirsen o kadar sütun çoğalacak emin ol.
Çokta kasmayın kendinizi bu konudan dolayı, ama çokta rahat bırakmayın. Allah'ın bize vermiş olduğu bu fıtratı bozmadan devam etmeye çalışalım. Gerektiği yerde mama da veririz, yatıp uyumamiz gerekirse uyuruz da .. bizim iyi olmamiz gerek yavrularımıza süt uretebilmek için. W wish2401

yaaa çok teşekkür ederim canım tavsiyen için. birazcık sıkıyorum sıvı geliyor korkup bırakıyorum ama yarın deneyeceğim. ne bileyim sanki çok önemli bir karar yüklenmiş gibi hissediyorum asla sezeryana karşı değilim ama tarif edemediğim garip bir his var. anladığın için çok teşekkür ederim

Ben de yaklaşık 2 ay kaşıntı çektim. Sonra buldum sebebini. Kullandığım vitaminleri kestim ve çikolata, kahve ve kırmızı renk meyveleri bıraktım. Çünkü gözlemlediğimde bunlardan sonra kaşıntı artıyordu. Şuan 2 haftadır kaşınmıyorum. Kaşıntıdan acillik olduğumu biliyorum dayanamayıp.

Anliyorum seni çünkü aslında hepimizde o his var. O hissin adı "KORKU"
Ne olacağını başımıza ne geleceğini bilemiyoruz. Buda bizi korkutuyor ve tedirgin ediyor. Ben bile iki tane normal doğurmuş bir anne olarak hatta ikincisi çok kolay bir dogumdu. Yaa sezeryan mi olsam falan diyorum bazen tirstigim için. Ama kendimizi bı silkeleyip topluyoruz her seferinde çok şükür.

Valla zehra hanım benim kızım sarılık olmuştu sütüm gelmeyince. Mamayı da az veriyormuşuz nerden bilelim. 3-4 gün sonra ben kendimi manuel makine ile sağdım sağdım geleni bebeğe verdim. Hem emzirdim hem sağdım. Bir süt üretmeye başladım öyle böyle değil. O gece çocuk 100gr kilo almış, bu yüzden doktor tamam artık gidebilirsin evine dedi. Yoksa çocuk eriyip bitiyordu. O yüzden ilk defa çocuk sahibi olacaklara, ve doğumdan sonra sütü gelmeyenlere veya az gelenlere sağmalarını tavsiye ediyorum. Ha bende işe yaradı ama başkasında başka yöntemler işe yarar olabilir. Ben sütümü artırmak için çok uğraşmıştım, azdı. Dereotu yiyordum, her emzirmeden önce sonra deli gibi su içiyordum, süt artıran çayların neredeyse hepsini denemiştim. 3-4 ay uğraştım sanırım ama başardım. Bebeği sadece ilk hafta mama ile besledik, sonra hep kendi sütümle büyüttüm. 1 aylıkken 5 kilo olmuştu, gözleri hala sarıydı. O gözlerindeki sarılık geçsin diye insan her şeyi yapıyor. Açıkcası 2.5 yıl emzirdim ve 2.5 yıl boyunca manuel de sağdım

Benim gibi hala doğum çantası hazirlamayan var mı? Çok üşeniyorum .
En azından bebeğin giysilerini yıkayıp ütülediniz mi Kendi pijamalarımı ve bebeğin giysilerini ütülettirdim içim rahat etti. Hastane çantası hazırlamak zor değil, bebek bezi ve kadın pedi de aldıysanız çoğu şey okey sayılır
Ben sadece gıda maddelerini koymadım. Zeytinyağı, hindistancevizi yağı, kuru incir, kuru üzüm, kuruyemiş, hurma, anne çayı, rezene falan koyucam. Onları da bugün halledeyim bari.

ay gerçekten mi içtiğim ilaçların hepsini aylardır kullanıyorum neden şimdi oldu acaba
ben de sırayla süt ürünleri ve çikolatayı denedim çok uzun zaman vermedim ama belirgin bir şey yoktu

bu arada burada tahmini doğum tarihi 7 haziran görünüyor ama doktor hesaplamaları 9 haziran diyor.
İlk bebeğini 40+4'de doğuran biri olarak o endişeyi ben de yaşadım. Normal doğum yaptım, çook kolay bir doğumdu. 40. hafta dolunca günde yarım kilo hurma yedim ve 5km yürüdüm. 4. günün sabahı nişan ve su geldi. Yani sezaryen olucam diye nasıl korkmuştum. Yürümek en güzel şey galiba.

Kızlar günaydın sabaha karşı ağrılarım arttı kanamam oldu biraz oyüzden hastaneye gittik sancılarım düzenli değil açıklıkta 3-4 cm olmuş yatış yapalım dediler ama evim hastaneye çok yakın oyüzden kalmak istemedim orda eve çıktım sancılarım aynı devam suyum gelirse kanama artarsa ya da ağrılar sıklaşır beni zorlarsa tekrar gidicem

Ya ben ilk gün için diyorsun diye anladım. Çok pardon

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…