2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ben de anlayamiyorum, yurt disinda yasiyorum burada daha bir kere cati muayenesi fln demediler, vajinal dogumdan baska baska birsey zaten seceneklerde yok. Isler ters giderse en son care sezeryan. Zaten vucut seni doguma hazirliyor, o eklemler gevseyip acilacak dogum sirasinda.
Evet ben de yurt dışındayım dr sezeryan bir seçenek değil acil durumda gerekirse yapılır dedi güldü. 4 kg normal doğurdum ben diye de ekledi 😁😅

Benim göbek deliğim de bir az değişti,ama sizinki bir az ilginç olmuş.Bence de poposu☺Bende bebek kendini sağ tarafa ya da mideme doğru sıkıştırıyor
ben en çok şunu merak ediyorum göbek deliklerimiz normale dönecek mi🤣🤣 yaramaz bebişler tabi yerleri daraldı kendileri de sıkışıyor 🥹

Canim sen sırf bebeğin kilosu yüksek diye mi doğuma alindin?
Bide benimde planlı normal doğum olacak. Yani sancım beklenmeyecek. Sancı takıldığında açıklığın var mıydı?

Ayyyy çok tatlusss😍 ben hamilelik haline doyamayangillerdenim sanırım:) eriyorum eriyorum...
Senin gobusunun yarısı kadar göbeğim vardır heralde . Bu üçüncü yavrumu buyutemedim ben🤧😂😂😫🤪
Gobek eliğindeki çıkıntı da doğumdan sonra geçiyor sıkıntı yok😎 catladin mı peki?
galiba boyum kısa diye çok çıktı canım karnım. ben de kesin özleyeceğim insana farklı bir hava katıyor, tüm zorluklarına rağmen 🥹 benim kaşıntılar olmasa daha iyi ve rahat olacağım.. üst bacaklarım çatladı 🥹 birden 20 kilo alınca muhtemelen vücut taşıyamaz oldu🙈

Kızlar doktor bana geçen cumartesi demir ilacı yazdı,o ilacı kullandığımdan beri büyük tuvaletim ishal gibi oluyor,yani katı değil.Sizde de böyle bir durum oldu mu?
ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum genelde öyle ve çok koyu renkli. bu yüzden doğumda kaka yapmaktan korkuyorum hatta 🙈

Kızlar selam ben Mayıs annelerindeyim ama ordaki çoğu kişi doğum yaptığı için artık sorularımız ve yaşadıklarımız aynı değil ve bu sebepten sanırım bir şey sorduğumda artık pek bir dönüş olmuyor. Aranızda doğum yapan ya da yapmak üzere olan varsa kasılmaları nasıl anladığını söyleyebilir mi? Benim dün nişanım geldi sanırım bugün de 30sn süren adet ağrılarım oluyor ama tam bir düzene girmedi. Sizce doğum olacağını nasıl anlayabilirim? Yani ben sancı kasılma falan pek anlamıyorum sanırım
Bence doğum başlamış nişan geldiyse ve adet sancısı gibi oluyorsa açılma bile olmuş olabilir. Ben olsam hastaneye giderdim

Bence doğum başlamış nişan geldiyse ve adet sancısı gibi oluyorsa açılma bile olmuş olabilir. Ben olsam hastaneye giderdim
Şu anda da uykudan uyandıracak kadar adet ağrım oldu sabaha kadar takip edicem eğer düzenli olursa sabah hastaneye gidicem

Doğum yapan hanımlar gözünüz aydın ALLAH analı babalı büyütsün. Hayırlı ve sağlıklı bir şekilde
Hemoroid sıkıntısı ben de doğum anında çıkmıştı. Ikınırken,ebe hanım bile şaşırdı bu ne filan dedi sanki ilk kez görmüş.
Aslında normal bir durummus neyse birkaç gün o şişlik durdu kremle filan geçirdim
İnşallah bu dogumumda olmaz diye ümit ediyorum:KK43:

Şu anda da uykudan uyandıracak kadar adet ağrım oldu sabaha kadar takip edicem eğer düzenli olursa sabah hastaneye gidicem
Merhaba msjlarinizi okudum doğum zamanı gelmiş. Sancilar sıklasınca fazla vakit kaybetmeyin.
İkinci dogumumda direkt sancim tutunca ve sıklaşınca gittim acilden giriş yaptim 6-7cm açılma var dediler

Kızlar merhaba. Evet doğum yapanlar olarak doğum sonrası sorunlar bitmiyor. Çok güzel bir doğum süreci geçirip sonrası doğumdan beter olanlardanım. Sanırım sezeryan olduğum için ( çok fazla serum takıldı) ayaklarım ödemden patlamak üzere. Kiii hamileyken sis olmayan ayaklarım şuan patlayacak. Bunu geçtim. En önemli konuya gelelim EMZİRMEK . İlk günden beri ısrarla yılmadan emzirdim ve çok şükür sütüm geldi başardım derken. Lanet olası MASTİT ile karşılaştım. Bu nedir böyle memem semsert oldu sırtıma ağrılar vuruyor. Bebeğim yeterince ememiyor ya da kanllar tıkandı diye bugün süt sagiyorum sürekli. Ama ne bir inme ne bir rahatlama yok. Bunun çözümü nedir. Deneyimli anneler nolur yardım. Çok zorlanıyorum. Hiçbir şekilde yılmayan ben bununla nasıl baş edecem bilmiyorum ☹️

Kızlar merhaba. Evet doğum yapanlar olarak doğum sonrası sorunlar bitmiyor. Çok güzel bir doğum süreci geçirip sonrası doğumdan beter olanlardanım. Sanırım sezeryan olduğum için ( çok fazla serum takıldı) ayaklarım ödemden patlamak üzere. Kiii hamileyken sis olmayan ayaklarım şuan patlayacak. Bunu geçtim. En önemli konuya gelelim EMZİRMEK . İlk günden beri ısrarla yılmadan emzirdim ve çok şükür sütüm geldi başardım derken. Lanet olası MASTİT ile karşılaştım. Bu nedir böyle memem semsert oldu sırtıma ağrılar vuruyor. Bebeğim yeterince ememiyor ya da kanllar tıkandı diye bugün süt sagiyorum sürekli. Ama ne bir inme ne bir rahatlama yok. Bunun çözümü nedir. Deneyimli anneler nolur yardım. Çok zorlanıyorum. Hiçbir şekilde yılmayan ben bununla nasıl baş edecem bilmiyorum ☹️
Ben fazla mastit olmadim ama ara ara göğsüm kıpkırmızı oluyordu , yanıyordu resmen. Sıcak suyun altında masaj yapıyordum,sagmaya çalışıyordum. O biraz rahatlatiyordu beni ve 2-3 gün sonra iyileşiyordu.
Bu arada gözünüz aydın ALLAH analı babalı büyütsün saglikla🌺

Merhaba msjlarinizi okudum doğum zamanı gelmiş. Sancilar sıklasınca fazla vakit kaybetmeyin.
İkinci dogumumda direkt sancim tutunca ve sıklaşınca gittim acilden giriş yaptim 6-7cm açılma var dediler
Evet 2 saattir 10dk da bir ağrım oluyor sanırım doğum başlıyor biraz daha sabah olsun geçicem hastaneye inşallah

Kız öyle demeyeydim iyiydii 😅 hazneye girmiş dediler ama bilmiyorum kiiii dün okadar yürüdüm ki bugün kımıldayamıyorım çok yorgunum ama çaylarımı içtim yinede hareket ettim biraz ama acaip yorgunum hayırlısı vallaaa
O geleceği zamanı biliyor annesi en doğru zamanda kollarına gelecek inşllah sonra bu çektiğimiz acıları bir bir unutacağız😍

Evet 2 saattir 10dk da bir ağrım oluyor sanırım doğum başlıyor biraz daha sabah olsun geçicem hastaneye inşallah
Hadi hayırlısı bakalım bize de haber vermeyş unutma tğm hamişlere dua et hepimiz sağlıcakla kucağımıza alalım
Gece acil sezaryen e alındım arkadaşlar müsait olunca detaylı yazarım
Geçmiş olsun gözün aydın sen de bebişde iyisinizdir inşallah ayrıntıları beklliyoruz😍❤️

X