2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Valla bana doktor canı ne zaman isterse dedi heran gelebilir dedi bekliyorum bakalım ben bugğn bir yürüdüm ama anlatamam 9 bin km falan inişli çıkışlı merdivenli çayır bayır burada büyük bir park var içinde gezdik amaaaa şuan pertim heralde buradan doğururum dedim ama yok ayaklarım şişti ağrıdı yürümekten belim ağrıdı o kadar

Kızlar benim bebiş emiyor ama sürekli ağız gezdiriyor doymuyor herhalde sütümü nasıl yararlı ve miktarını arttıra bilirim
Sırtına oksitosin masajı yapsın birisi yanında kim varsa sonra sende süt indirme masajı yap memeye rezene çayı bol su bunlar zaten yapıyorsun diye düşünüyorum yeme kısmını ama suyu atlama sakın su çok önemli

Bende fitille düşük yapmıştım 2 kere adet sancısı 2-3 katı gibi ama bence onunla açıklık sağlayıp suni verirler çünkü doğuracak kadar sancı yapmıyor. Benim fikrim tabi
deneyimleriniz çok önemli kızlar buna göre yol haritası çizmeliyiz inşallah karşımıza çok bilgili nerede ne yapması gerektiğini bilen doktorlar ebeler çıkar

Yaa sen bakma sor de ki mesela suni sancıyı fitille mi hap lamı veriyorsunuz de damardan söyleme bile ha eğer derlerse direk damardan diye ben fitil olarak istiyorum de devlettede olsa söyle
mutlaks sorucam birden çok sancı çekenler oluyormuş halbuki öğrendiğim kadarıyla doğumun zamana bırakılması gerekiyor

deneyimleriniz çok önemli kızlar buna göre yol haritası çizmeliyiz inşallah karşımıza çok bilgili nerede ne yapması gerektiğini bilen doktorlar ebeler çıkar
Ah kesinlikle ebe o kadar önemli ki..ben ilk doğumumda suyum gelmişti ve gece gitmiştim. Doktor gelene kadar bir süre ebe ile yalnız kaldık odada. Kadın beni bı azarladı. Cakala çik , bağırma, ıkınma, bagirirsan sancın gider vs vs.. aynı ebe doktor gelince 180° döndü. Sabret güzelim yaparsın diye konuşmaya başladı.. ama o gün anladım ki biz o kadar uğraşıp doktor seçiyoruz ama ebe konusunda tamamen işimiz şansa kaliyor . Gerçi bu sefer akillandim. Bişey diyecek olursa vereceğim cevabını . Sonra da şikayet ederim .

benimki de daha sık kaskatı kesilmeye başladı sivrilikten karnımdan çıkacak gibi oluyor bence normal çünkü yeri daralıyor, yine de doktor daha iyi bilir tabi
Benimde bugün kasılma arttı. Bi ara alt tarafa doğru vurdu korktum dedim noluyor. Yarın dr ye gitcem bakalım meşhur serviksim ne durumda

ben de bugün odaya baba alınmıyor diye duydum dünyam yıkıldı orada da öyle miiii
Canım odada esin uzun süre kalmasına müsaade etmiyorlar, başka hasta olur yanında, ee bu doğum işi, üstü başı düzgün olur olmaz, bebegi emzirir, mesela sen istermisin diğer hastanın eşi gelsin yanınızda otursun. Ilk doğumda eşim dışarda arabada bekledi, ziyaret saatinde ben söylerdim yandaki hastaya eşim gelecek diye toparlanirdi, eşim gelir bebisi sever ihtiyacımız varsa alır verir 10 dk sonra giderdi geri. Ha olur ya oda da senden başka kimse olmazsa şansına kalır eşinde.

Benimde bugün kasılma arttı. Bi ara alt tarafa doğru vurdu korktum dedim noluyor. Yarın dr ye gitcem bakalım meşhur serviksim ne durumda
Kasilmalar bende de sıklaştı, yarın sabah benimde kontrolüm var ve doğum için gün verece, yarın 37+5 oluyoruz, 38 de alırız demişti. Bu hafta bende doguruyommu acaba. Benim aklımdaki gün 1 haziran ama dr neder bilmiyorum. Haziran annesiyiz diye çıktık yola, mayısta patır patır basladilar bari haziran siftahini ben yapıyım istiyorum.

Ginnys almanya'da doğumdan hemen sonra bebeklere hepatit ve K vit aşısı yapılıyor mu? Merak ediyorum diğer ülkelerde uygulamanın nasıl olduğunu.

Doktorlara doğum yaptırmayı ebeler öğretirmiş biliyormusunuz.bunu duyunca çok şaşırmıştım.çünkğ ebe nin eğitiminin temeli doğum olurmuş doktor farklı farklı
mutlaks sorucam birden çok sancı çekenler oluyormuş halbuki öğrendiğim kadarıyla doğumun zamana bırakılması gerekiyor

Ginnys almanya'da doğumdan hemen sonra bebeklere hepatit ve K vit aşısı yapılıyor mu? Merak ediyorum diğer ülkelerde uygulamanın nasıl olduğunu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…