2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
el ele madre ve başka marka park yatak alan annelere şunu sormak istiyorum, anne yanı olarak kullanacağız ya acaba yatakla seviyesi nasıl? bugün bir mağazada bütün park yataklar bazalı anne yatağının aşağısında kalıyor dedi 🥴

Bir şey sorcam nts de bebek hareket ederken bi tuşa mı ne basılıyomuş doğru mu? Bende böyle bi durum olmadı
Öyle yattım karnıma bi alet bağlandı sonra kalktım o kadar. Şimdi happy mom da okudum herkes butona mı ne basmış kafam karıştı

Bir şey sorcam nts de bebek hareket ederken bi tuşa mı ne basılıyomuş doğru mu? Bende böyle bi durum olmadı
Öyle yattım karnıma bi alet bağlandı sonra kalktım o kadar. Şimdi happy mom da okudum herkes butona mı ne basmış kafam karıştı
O kullanılan cihaza göre değişiyor bebek hareket ederse butona basmaları isteniyor bazılarında bende 32 de girmiştim öyle bişey yapmadım

ben de 34+4 teyim🙈 bebiş 2450 gr olmuş
benim bacaklarım ve ayaklarım bir haftadır kocaman oldu. yürürken bile zorlanıyorum. doktora söyledim aldığın kilonun üçte biri ödem, tansiyon sorunu yoksa problem değil dedi. 20 kilo almışım 😪😪😪
Ben de dün 34+3'düm ve doktora gittim. 2,5 kilo dedi. Doktorun tartısında 97 kilo geldim. Kıyafet için 2 kilo düşüyor, 95 diyor. Toplam 17 kilodan fazla kilo aldım. Doktor her gidişimde diyetisyene git diyordu gitmedim. Haftada 1 kilo alıyorum. Napalım o haftalar gelişim haftasıydı. 34'ten sonra kilo alma yavaşlar. Haftada yarım kiloya düşer. Bebek makat geliş dedi, ona üzüldüm. İnşallah döner.

Kızlar 34 haftalığım. Dün doktor NST çektirdi, 15-20 dk baktılar. Bebek fır fır döndüğü için kalp atışını bir türlü tutturamadılar. Herhangi bir kasılma tespit edilmedi. 36 ve 38de yine gel dedi. Bebek 32. haftada baş geliş pozisyondaydı, 34. haftada makat geliş olmuş. Suyum çok. Herhalde benim bebek sürekli dönüyor. Doktora tekrar döner mi dedim, 40. haftaya kadar bekliyoruz artık dedi. Annem kız kardeşimi normal doğum ile doğururken, doğum esnasında dönmüş kardeşim. Kardeşim de Gata'da doğum yaptı, odadaki diğer gebe 2 gündür yatıyomuş. Hastanede bu kadını 2 gün yatırmışlar, bebek dönüyor onu bekliyoruz demişler. Bebeğin dönüşü tamamlansın normal doğum başlasın diye beklemişler, normal doğurmuş. Allahtan umut kesilmez. Bol dua ve selam ile 🙏

Günaydın kızlar sabah rüyamda doğurduğumu görerek uyandım ebelere daha 32 haftalığım bebeğim çok küçük diyordum doğumda öyle kolay oldu ki inşallah gerçekte de öyle olur bebiş doğuyor ve küvöze girmeden yanıma veriyorlar tabi benim bebe şimdi kız ama rüyamda erkek doğuruyordum hayır olsun tersine çıkarmış zaten rüyalar😅

Kızlar benim doktor direkt doğum tercihini bana bıraktı. Bi dahaki kontrole kadar düşün dedi.
Ben ikisinden de korkuyorum ama sezaryene daha yakın gibiyim.
Bi yanım yine de çatı muayenesi ol diyo bi yanım direkt sezaryen de geç diyo. 3 hafta da bunu düşüncem artık :KK51:
Sezeryanın Bir tercih olamaması lazım doğumdan sonra anlıcaksın hamileleri çok korkutuyorlar ama inan herşey olacağına varıyor eğer bir problem yoksa normal doğum yap zaten sıkıntı çıkarsa seni istemesende sezeryana alacaklar normal doğum kimi için kolay kimi içinde zor geçiyor haa zorluğu ney sancılar ama zaten o an yaşanan bi durum bebek çıktıktan sonra herşey yalan oluyor eski hayatına 1 2 güne dönüyorsun ama sezeryan öyle değil ki o ameliyat ağrısı dikişler bebeğini kucağına alamaman desteksiz hele yine toparlanman 1 ayı buluyor ki sonrasıda öyle tabi rabbim herşeyin hayırlısını nasib etsin inşallah 🤲 ama normal doğum şansın varken sezeryanı tercih etme bunu 2 normal 1 sezeryan olmuş biri olarak söylüyorum ve doğumlar çok zor geçti ama sonrası çokkk rahat 🤲

Kızlar 34 haftalığım. Dün doktor NST çektirdi, 15-20 dk baktılar. Bebek fır fır döndüğü için kalp atışını bir türlü tutturamadılar. Herhangi bir kasılma tespit edilmedi. 36 ve 38de yine gel dedi. Bebek 32. haftada baş geliş pozisyondaydı, 34. haftada makat geliş olmuş. Suyum çok. Herhalde benim bebek sürekli dönüyor. Doktora tekrar döner mi dedim, 40. haftaya kadar bekliyoruz artık dedi. Annem kız kardeşimi normal doğum ile doğururken, doğum esnasında dönmüş kardeşim. Kardeşim de Gata'da doğum yaptı, odadaki diğer gebe 2 gündür yatıyomuş. Hastanede bu kadını 2 gün yatırmışlar, bebek dönüyor onu bekliyoruz demişler. Bebeğin dönüşü tamamlansın normal doğum başlasın diye beklemişler, normal doğurmuş. Allahtan umut kesilmez. Bol dua ve selam ile 🙏
hiç canını sıkma doktorun dediği gibi 40. haftada bile bebiş dönebiliyor 😻 anladığım kadarıyla seninkinin yeri geniş o yüzden rahatça harekete devam ediyordur 🙈

27 Haziran bayramın ilk günü:KK48: 36 yı görsem rahatlıcam ben de nedense 36 ya taktım kafayı
Ciğer gelişimi neredeyse tamamlanıyor ondan galiba
Bebene kavuşmak istediğin için olabilir mi 😇😇 bende şöyle düşünüyorum durabildiği kadar dursun içerde mayısıda geçirip öyle gelsin 🥰🥰🥰🥰🥰

Sezeryanın Bir tercih olamaması lazım doğumdan sonra anlıcaksın hamileleri çok korkutuyorlar ama inan herşey olacağına varıyor eğer bir problem yoksa normal doğum yap zaten sıkıntı çıkarsa seni istemesende sezeryana alacaklar normal doğum kimi için kolay kimi içinde zor geçiyor haa zorluğu ney sancılar ama zaten o an yaşanan bi durum bebek çıktıktan sonra herşey yalan oluyor eski hayatına 1 2 güne dönüyorsun ama sezeryan öyle değil ki o ameliyat ağrısı dikişler bebeğini kucağına alamaman desteksiz hele yine toparlanman 1 ayı buluyor ki sonrasıda öyle tabi rabbim herşeyin hayırlısını nasib etsin inşallah 🤲 ama normal doğum şansın varken sezeryanı tercih etme bunu 2 normal 1 sezeryan olmuş biri olarak söylüyorum ve doğumlar çok zor geçti ama sonrası çokkk rahat 🤲
Tabii ki haklısın sağlıklı olanın normal olduğunu biliyorum ama korkuyu içimden atamıyorum. Bakalım şu 3 hafta güzelce düşüncem. Belki de dediğin gibi bebek pozisyonu müsade etmicek bile doktor o yüzden 35 i bekleyelim dedi sanırım

kızlar doğum iznine ayrılan var mı? acaba erteleyebilir miyiz izni? ben şu an idari izinli olduğum için doğum iznini başlatmadım. başlatmak zorunda mıyız?

X