2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bu konu benim çok kafamı karıştırıyor. 21. Haftada detaylı usgde perinatoloji doktoru 32 ölçmüştü. Kendi doktorum da bir defasında rahim ağzı kapalı dedi onun dışındaki muayenelerde hiç bunu konuşmadık.
Hala aynı civarlarda seyrediyorsa uzunluk bir sıkıntı görmemiştir doktorunuz . Benim detaylıda 37mm di bir ay sonra 31 e düşmüştü. Bir de ben yarım rahim ve önlem amaçlı serklajlıyım. Herhangi bir şikayetiniz yoksa korkmayın zaten haftanız da bayağı ilerlemiş. Allahın izniyle bir şey olmaz.🤲🏻

Arkadaşlar daha önce de sormuştum araya kaynadı, bebek arabasını nasıl düşünüyorsunuz, hangisini alsam dayanıklı ve kullanışlı olur, tecrubesi olan bilgi verebilirmi
Ben travel sevmediğim için, küçük hafif ve kullanımı rahat olsun istediğim için pierre cardin vovo modelini tercih ettim. Tek dezavantajı kabin boylar çift taraflı kullanılmıyor. Ama bebeği görmek için tentesinde büyük bir camı var sıkıntı yaşayacağımı düşünmediğim için yine de tercih ettim. İsterseniz bir bakın fiyatı da bence ortalama düzeyde ne çok uygun ne çok pahalı.

Kızlar sizce kaçıncı haftada doğum yapacaksınız varmı tahminleriniz.ben çok merak ediyorım kendimi hele bundan durumumdan dolayı acaba 37 de doğum mu derler yoksa kalabildiğince kalsın mı derler bilmiyorım ama cuma kontrol var hem kendi Dr mizde onu pek sallamıyorum ama asıl üniversite de var en önemlisi inşallah diyorum güzel haberler gelir
Ben kendim için max 15-20 günüm var diye düşünüyorum öyle 40 ı görmücek bu defnekuş sanmıyorum

@kafamdadelisorular21 T tmaden kızlar sizin rahim ağzı uzunluğu en son kaç haftada kaç mm di ? Benim 28. haftada 31mm e düşmüştü 30. Haftada da bakıldı yine 31 mm çıktı. İnşallah zamanında doğumlarımız olur hepimizin sağlıkla🤲🏻
Canım benim 10 gün önce 24 mm idi, bugun 18 mm çıktı :KK43: Benim de 31. haftam henüz tamamlandı, 32’den gün alıyorum. İlk defa bu kadar hızlı düştü. Dediğin gibi umarım bebişlerimizi zamanında kucağımıza alırız 🙏

Kızlar sizce kaçıncı haftada doğum yapacaksınız varmı tahminleriniz.ben çok merak ediyorım kendimi hele bundan durumumdan dolayı acaba 37 de doğum mu derler yoksa kalabildiğince kalsın mı derler bilmiyorım ama cuma kontrol var hem kendi Dr mizde onu pek sallamıyorum ama asıl üniversite de var en önemlisi inşallah diyorum güzel haberler gelir
Bende 40 ı görmem die bekliyorum

Hala aynı civarlarda seyrediyorsa uzunluk bir sıkıntı görmemiştir doktorunuz . Benim detaylıda 37mm di bir ay sonra 31 e düşmüştü. Bir de ben yarım rahim ve önlem amaçlı serklajlıyım. Herhangi bir şikayetiniz yoksa korkmayın zaten haftanız da bayağı ilerlemiş. Allahın izniyle bir şey olmaz.🤲🏻
Şimdilik bi şikayetim yok canım. Rabbim hepimize hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah

zehra12 zehra12 bebeğin beni de arada incitdiği hareketleri oluyor,aşağıya çok vuruyor bazen.Bazen de yukarıya doğru bir yerini(kafası mı,beli mi bilmiyorum) sertleştiriyor
Bana 40.haftayı görürüm gibi geliyor eğer bebeğim başını aşağı dönerse😃Bir doktor yazmıştı ki,bebeğin hareketini hiss etdiyiniz haftanın üzerine ilk gebelikte 20,sonraki hamilelikte 22 hafta geliyorsunuz ve o doğum yapacağınız hafta oluyor.Ben 21. haftada haereketlerini hiss etmeye başladım.Önceki hamileliklerinde bebeğin hareketlerini hatırlayan var mı?Bu teori ne kadar doğru acaba?Planlı sezeyan için geçerli olmaz sanırım.

Kız doktorumu Allah bildiği gibi yapsın dünyadan bir haber her gittiğimizde idrar testi veriyoruz hiç mi fark etmedin protein kaçağını her kontrol de kan veriyorken değerlerime hiç mi bakmıyor diyabetlisin diyor ama bunun preeaklampsi tetiklediğini anlatmıyor onnedenle güvenim yok
Ya allah aşkına ne biliyor burdaki doktorlar insan korkuyor bişey sorsun. Bişey sorunca sanki işlerine karışıyormuşsun gibi zorlarına gidiyor. Napalım bacı mecbur katlanacağız

Ben kendim için max 15-20 günüm var diye düşünüyorum öyle 40 ı görmücek bu defnekuş sanmıyorum

Bendende 40 hafta çıkmaz diyorum bakalım
Kızlar iki normal doğum yaptım ilkinde 28. Haftada sancı ve acıkma başladı ilaç kullandım tam 40+0 da doğdu kızım .. ikincide düşük riski vardı sonra erken doğum riski vardı sadece kendimi çok yormaya çalıştım ..son zamanlar evde egzersiz yapıyorum 39+5 de Nisan gelmesiyle doğumum başladı .. bunuda aynı sürekli ağrılı sancılı .. ama tecrübeyle sabit bence buda gününde doğar 🤭🤭 tabi gene Allah'tan hayırlısı sağlıkla gelsinde hepsi

Benim sezeryan 38 veya 39 haftada olacak gibi

zehra12 zehra12 bebeğin beni de arada incitdiği hareketleri oluyor,aşağıya çok vuruyor bazen.Bazen de yukarıya doğru bir yerini(kafası mı,beli mi bilmiyorum) sertleştiriyor

Bana 40.haftayı görürüm gibi geliyor eğer bebeğim başını aşağı dönerse😃Bir doktor yazmıştı ki,bebeğin hareketini hiss etdiyiniz haftanın üzerine ilk gebelikte 20,sonraki hamilelikte 22 hafta geliyorsunuz ve o doğum yapacağınız hafta oluyor.Ben 21. haftada haereketlerini hiss etmeye başladım.Önceki hamileliklerinde bebeğin hareketlerini hatırlayan var mı?Bu teori ne kadar doğru acaba?Planlı sezeyan için geçerli olmaz sanırım.
Oooo bu bilgiyi bilmiyorum yeni duydum senden ben baya erken fark ettim ama kaçıncı haftada hatırlamıyorum 17-19 olabilir

Kızlar iki normal doğum yaptım ilkinde 28. Haftada sancı ve acıkma başladı ilaç kullandım tam 40+0 da doğdu kızım .. ikincide düşük riski vardı sonra erken doğum riski vardı sadece kendimi çok yormaya çalıştım ..son zamanlar evde egzersiz yapıyorum 39+5 de Nisan gelmesiyle doğumum başladı .. bunuda aynı sürekli ağrılı sancılı .. ama tecrübeyle sabit bence buda gününde doğar 🤭🤭 tabi gene Allah'tan hayırlısı sağlıkla gelsinde hepsi
Maşallah günü gününe yetişmiş 🌸

X