2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Rahim ağzı stresi de ayrı 🫤 benim 25. Haftadan sonra başladı kısalma dr asla izin veremem çalışmana dedi rapor yazdı.bi de pesser kapak taktılar , rahim ağzındaki stresi azaltmak için.Sen de araştır istersen belki işe yarar.
En son randevuda kısalma ilerlememişti. senin de durur inş. Kaçıncı haftadasın ? benim 31 bitti. Şuan hedefimiz 34 sonra 36 yı görmek.
Bişeyler okumak istiyorum aslında kitap bakim en iyisi.
Aynıymış haftalarımız canım, benim de aynı. İnşallah hepimizin haftaları güzel ilerler 🙏🙏

Rahim ağzı stresi de ayrı 🫤 benim 25. Haftadan sonra başladı kısalma dr asla izin veremem çalışmana dedi rapor yazdı.bi de pesser kapak taktılar , rahim ağzındaki stresi azaltmak için.Sen de araştır istersen belki işe yarar.
En son randevuda kısalma ilerlememişti. senin de durur inş. Kaçıncı haftadasın ? benim 31 bitti. Şuan hedefimiz 34 sonra 36 yı görmek.
Bişeyler okumak istiyorum aslında kitap bakim en iyisi.
Rahim ağzı stresi nedir acaba? Benim o bölgemde aşırı ağrı var özellikle ayaktayken. Yatarken olmuyor. Ayağımı kaldıramıyorum, oturarak pantolon çorap vs giymem gerekiyor. Yatakta dönerken de ağrı oluyor. Bununla ilgili olabilir mi?

Rahim ağzı stresi nedir acaba? Benim o bölgemde aşırı ağrı var özellikle ayaktayken. Yatarken olmuyor. Ayağımı kaldıramıyorum, oturarak pantolon çorap vs giymem gerekiyor. Yatakta dönerken de ağrı oluyor. Bununla ilgili olabilir mi?
Rahim ağzı uzunluğunda (servikste) kısalma oldu 25. Haftada. Dr o bölgedeki basınç ve stresi azaltmak için pesser taktı ve dinlenme verdi.bebek baskı yapıp daha erken açmasın diye.Ayakta 5 dk dursam ağrı basınç hissediyorum. Tabiki bu haftalarda ağrıların olması çok normal ,benim farklı durumlarımda olunca hamileliğin doğal seyri mi yoksa serviks mi emin olamıyorum. 🤷🏻‍♀️
Senin bu tarz problemlemin olsa dr söylerdi canım merak etme, bebiş büyüdüğü içindir ağrın.gruptaki çoğu kişide benzer ağrılar var. Bol bol dinlen😘

Amin canım Allah hepimize yardım etsin. En ufak eleştiriye tahammülüm yok ,yeterince korkum kaygım varken:KK43: Beslenmem bebek odaklı yemem gereken şeyleri yiyorum. Canım istiyor mu istemiyor mu düşünmüyorum bile. Protein kalsiyum hesabı üzerine yemeklerim.Erken doğum riski olunca ekstra dikkat ediyorum.
Minyon biri olunca insanlar sanıyor ki ben yeterince yemiyorum. İstiyorlar bi oturuşta 1 kg yoğurt yiyim üstüne tatlılar cevizler poğacalar meyveler 😅 yani yemeklerin içine de yatsam bebeğin ihtiyacı olan miktar belli gelişim dönemleri belli 🙄 Bebeğin kilosu normal desem de bazıları inanmıyor.😂hiç göbeğin çıkmamış bizim arkadaş da 7 aylık göbeği kocaman falan diyen de var 🤷🏻‍♀️
2500 doğsun sağlıklı olsun razıyım.
Her bebek kendine ozel sonucta kilosu boyu ona ozel olacak zaten cevresel faktörler insanı strese sokuyor. Kulaklarımı tikiyorum artik bende ☺️ insan basina gelmedi mi anlamıyor

Amin canım seni çok iyi anlıyorım inan yaşadığın bu tüm gel gitleri kalp yorgunluklarını anlıyorım inşallah sonu güzel olacak bebeğini kucağına aldığını düşün ve sağlıklı olduğunu hayal et ozman herşey güzel olacak ben öyle avutuyorum kendimi
Makinelere de fazla güvenmemek gerek. Allah ın izniyle bu günler de geçer içimizi hep ferah tutalım bebeklerimiz icin 🥰

Merhaba gecmiş olsun
Ne zamandir beri tansiyonuz yuksek merak ettim
İlk gebeligimdede boyle sıkıntım olmustu ayaklarimda hafif odem var
Merhaba tansiyonum gebeliğimin 10.Cu haftasından beri var. Şuan 34.Cü haftama girdim. Sabahları bir tane tablet alıyorum. Bendeki ödemde çok aşırı değil hafif şimdilik. Hergün tansiyonumu ölçüp not alıyorum kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.

Boşver bak ben 38 de ilk gebeliğim ne yapalım yaş gidiyor diyede çocuk yapmayalım mi hem güzel bir şey Allah eksiklerini vermesin sen en iyisini yapmışsın yaşlılığında yanında olur gülünce konulunca için açılır diğerleri daha büyük belki evlenir giderler.ben gücüm yeterse bunca şeye rağmen ikinci yapacağım tabi Allah nasip etmişse 🥰
Ben hiç pişman olmadım çocuklarımdan dolayı çünkü beni hiç yormadılar yıpratmadılar. Tabiki uykusuz kalıyorsun, bazı şeylerde hayatında kısıntılar oluyor ama bunlar normal yani. İşte insanoğlu biraz sıkıntı yaşadımı şikayet başlıyor napalım kadınlar nazlıdır biraz naz edelim. kesinlikle fazla ara koymadan ikincisinide yap hem oğluşuna kardeş yanlız kalmaz🥰

Kızlar bu aralar biraz depresif hissediyorum. İşten izin aldım uzun süre çalışamayacağım . Kendimi geliştirici bişeyler yapim diyorum ne halim var ne kafam alıyor. Giyinim süslenim iki arkadaşla görüşim desem istirahat zorunluluğum var genelde yatıyorum.(1,5 ay oldu)pek halim de olmuyor kahvaltıyı hazırlayınca bitiyorum yorgunluktan. İşe yaramaz gereksiz gibiyim :KK43: hayatı kaçırıyorum, bişeyler yapmam gerek ama yapamıyor hissi var.
Bebişim olacağı için şükrediyorum çok şanslıyım onu da biliyorum.🙏
Ama yaşadığım ruh halini ancak siz anlarsınız benim gibi hisseden var mı?
Ben varım akşamdan kendi kendime plan yapıyorum yarın şöyle şöyle yapacam diye, sabah oluyor sanki dünyanın bütün yükü omuzlarımdaymış gibi evdeb dışarı adım atamıyorum😂

İçin rahat değilse doktoruna danışsaydın. Senin kaçıncı hafta inş erken olmaz zamanında olur doğumlarımız.
33 bitiyo yarın 34 e giricez vallahi evin işinden pek aramaya fırsatım olmadı dr u perşembe muayenem var ama yarında böyle olursam muayeneyi yarına çekerim aramam direk giderim yattığımdan beri iyiyim ama sanki 1.30 saattir yatıyorum neredeyse

33 bitiyo yarın 34 e giricez vallahi evin işinden pek aramaya fırsatım olmadı dr u perşembe muayenem var ama yarında böyle olursam muayeneyi yarına çekerim aramam direk giderim yattığımdan beri iyiyim ama sanki 1.30 saattir yatıyorum neredeyse
Dikkat et inş önemli bişey yoktur. Ev işi bitmiyor yaa. benimde çarşamba günü var kontrolüm. Sen en son ne zaman ultrason kontrolüne girdin bebişinin kilosunu biliyormusun. Benim iri bebek dendi şekerden dolayı onun için kontroller sıklaştı ama ben pek inanmıyorum ultrason ölçülerine bakalım çarşamba günü ne denilecek kilosu için

Dikkat et inş önemli bişey yoktur. Ev işi bitmiyor yaa. benimde çarşamba günü var kontrolüm. Sen en son ne zaman ultrason kontrolüne girdin bebişinin kilosunu biliyormusun. Benim iri bebek dendi şekerden dolayı onun için kontroller sıklaştı ama ben pek inanmıyorum ultrason ölçülerine bakalım çarşamba günü ne denilecek kilosu için
2 hafta önce kontrolüm vardı işte 1985 gr dı 42 cm de boyuydu ama doğum yapan arkadaşlarım hep şöyle diyo 100-200 gr +,- oynuyo ölçümle gerçek arasında diyo

Ben hiç pişman olmadım çocuklarımdan dolayı çünkü beni hiç yormadılar yıpratmadılar. Tabiki uykusuz kalıyorsun, bazı şeylerde hayatında kısıntılar oluyor ama bunlar normal yani. İşte insanoğlu biraz sıkıntı yaşadımı şikayet başlıyor napalım kadınlar nazlıdır biraz naz edelim. kesinlikle fazla ara koymadan ikincisinide yap hem oğluşuna kardeş yanlız kalmaz🥰
Bencede yaa idolümsün 🥰🌸💙

Benimde parmak uçlarımda uyuşma var😂benim kızda aynı şekilde baskı ve kasılma çok oluyor doktoruma söyledim doğuma hazırlık sancı ve kasılmalarıymış.evin içinde penguen gibi yürüyüşümle ev halkının eğlencesi oldum😂😂artık şiyaket etmekten çekinir oldum sanki çok naz edip abartıyormuş gibi😔😔
Bende utanıyorum artık ya sürekli dert yanmaktan.😅😫
Bide az önce yazmışsın . Çocuklarım beni hiç yipratmadi diye. Ne kadar güzel ya... Ben kendimi çok yıpranmış hissediyorum.yetersiz bir anne gibide hissediyorum. Biraz bana bize taktik verir misin
Kızlar bu aralar biraz depresif hissediyorum. İşten izin aldım uzun süre çalışamayacağım . Kendimi geliştirici bişeyler yapim diyorum ne halim var ne kafam alıyor. Giyinim süslenim iki arkadaşla görüşim desem istirahat zorunluluğum var genelde yatıyorum.(1,5 ay oldu)pek halim de olmuyor kahvaltıyı hazırlayınca bitiyorum yorgunluktan. İşe yaramaz gereksiz gibiyim :KK43: hayatı kaçırıyorum, bişeyler yapmam gerek ama yapamıyor hissi var.
Bebişim olacağı için şükrediyorum çok şanslıyım onu da biliyorum.🙏
Ama yaşadığım ruh halini ancak siz anlarsınız benim gibi hisseden var mı?
Bu kadar olmasa da bende de var yaklaşık 1 aydır bu haller. Daha çok depresif halden ziyade fazlasıyla alıngan ve fazlasıyla sinirliyim.

X