2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Bide kizlar bebişin hareketleri canınızı yakıyor mu? Son 1 haftadır. Eskisi kadar çok hareket etmesede, hareketleri çok sertleşti.

Merhaba tansiyonum gebeliğimin 10.Cu haftasından beri var. Şuan 34.Cü haftama girdim. Sabahları bir tane tablet alıyorum. Bendeki ödemde çok aşırı değil hafif şimdilik. Hergün tansiyonumu ölçüp not alıyorum kontrol altında tutmaya çalışıyoruz.
Benimde 12 hafta ve 13 haftada tansiyonum 16/90 15/90lardaydi
Simdi 11 12 lerde bende de korku basladi ilk gebelikte yasayan ikincide ihtimal yuksek dedi doktor
Sen gebelik zehirlenmesi yasadinmi

Rahim ağzı uzunluğunda (servikste) kısalma oldu 25. Haftada. Dr o bölgedeki basınç ve stresi azaltmak için pesser taktı ve dinlenme verdi.bebek baskı yapıp daha erken açmasın diye.Ayakta 5 dk dursam ağrı basınç hissediyorum. Tabiki bu haftalarda ağrıların olması çok normal ,benim farklı durumlarımda olunca hamileliğin doğal seyri mi yoksa serviks mi emin olamıyorum. 🤷🏻‍♀️
Senin bu tarz problemlemin olsa dr söylerdi canım merak etme, bebiş büyüdüğü içindir ağrın.gruptaki çoğu kişide benzer ağrılar var. Bol bol dinlen😘
Tamam teşekkürler yorum için.

Bide kizlar bebişin hareketleri canınızı yakıyor mu? Son 1 haftadır. Eskisi kadar çok hareket etmesede, hareketleri çok sertleşti.
Benim canımı yakmıyoda bazen hareketleri yüzünden sürekli tuvalete çıkasım geliyor baskı yapıyor sanırım her hafta kendiyle yeni bişey getiriyor

@kafamdadelisorular21 @tmaden kızlar sizin rahim ağzı uzunluğu en son kaç haftada kaç mm di ? Benim 28. haftada 31mm e düşmüştü 30. Haftada da bakıldı yine 31 mm çıktı. İnşallah zamanında doğumlarımız olur hepimizin sağlıkla🤲🏻
Bu konu benim çok kafamı karıştırıyor. 21. Haftada detaylı usgde perinatoloji doktoru 32 ölçmüştü. Kendi doktorum da bir defasında rahim ağzı kapalı dedi onun dışındaki muayenelerde hiç bunu konuşmadık.

Arkadaşlar daha önce de sormuştum araya kaynadı, bebek arabasını nasıl düşünüyorsunuz, hangisini alsam dayanıklı ve kullanışlı olur, tecrubesi olan bilgi verebilirmi

Kızlar bu karındaki kasılmaların sık olması erken doğuma işaretmiş doğru mu? Yoksa herkeste olabilir mi
Benim çok sık olmaya başladı kontrolüme de 1 hafta var korkmaya başladım iyice
Karnım kasılıp bi yerde sertleşiyor sürekli günde en az 30 kez oluyodur herhalde. Bugün 31 hafta oldu daha

Arkadaşlar daha önce de sormuştum araya kaynadı, bebek arabasını nasıl düşünüyorsunuz, hangisini alsam dayanıklı ve kullanışlı olur, tecrubesi olan bilgi verebilirmi
Ben 2 tane alacağım için uygun fiyatlı aldım baby2go markasının. İlk travel aldım puset olduğu için ama travel bi yerden sonra işkence gibi geldiği için baston modele geçiliyormuş
Tek araba alacak olsam Kraft alırdım sanırım

Kız beni idol olarak gören yandı bir iki taneyle kurtulmazlar😂😂😂
Şu preeaklampsi korkutuyor ya ani anne ölümü falan diyor.ikinci gebelikte daha riskli diyor bununla baş etmek nedir biraz bilsek 6. Kadar yolu var 😅 valla bak.ama şuan kafamda deli sorular şu hastalık olmasa iyiydi

Benimde 12 hafta ve 13 haftada tansiyonum 16/90 15/90lardaydi
Simdi 11 12 lerde bende de korku basladi ilk gebelikte yasayan ikincide ihtimal yuksek dedi doktor
Sen gebelik zehirlenmesi yasadinmi
Rabbim şifa versin çok dikkat et canım gebelikte tansiyon önemli. Ben gebelik zehirlenmesi yaşamadım ama risk altındayım onun için kontrol ediyoruz devamlı

Bende utanıyorum artık ya sürekli dert yanmaktan.😅😫
Bide az önce yazmışsın . Çocuklarım beni hiç yipratmadi diye. Ne kadar güzel ya... Ben kendimi çok yıpranmış hissediyorum.yetersiz bir anne gibide hissediyorum. Biraz bana bize taktik verir misin

Bu kadar olmasa da bende de var yaklaşık 1 aydır bu haller. Daha çok depresif halden ziyade fazlasıyla alıngan ve fazlasıyla sinirliyim.
Valla ekstra bişey yaptığım yok. Bizim evde birinci kural anne ve babanın sözü bir, ikinci kural çocuğunun her istediğini yapıp şımartmamak herşey dozunda olacak, üçünkü kural çocuk hayırdan anlayacak bir şeye hayır dediğin zaman senin ciddi olduğunu bilmesi lazım. Biz bunlara çok dikkat ediyoruz eşimle.onun dışında sevgimiz, geri gelir saygımız, onlarla vakit geçirmemiz, onları dinlememiz tabiki her anne babanın yaptığı gibi ailede uygulanan taktikler.

Rabbim şifa versin çok dikkat et canım gebelikte tansiyon önemli. Ben gebelik zehirlenmesi yaşamadım ama risk altındayım onun için kontrol ediyoruz devamlı
Evet tansiyon onemli allah yardimcimiz olsun
Saglikla bebislerimizi kucagimiza almak nasip olur

Şu preeaklampsi korkutuyor ya ani anne ölümü falan diyor.ikinci gebelikte daha riskli diyor bununla baş etmek nedir biraz bilsek 6. Kadar yolu var 😅 valla bak.ama şuan kafamda deli sorular şu hastalık olmasa iyiydi
Ooo hiç okuma fazlada araştırma ve takma yoksa insan kafayı yer. Sadece önlemini al doktorunu dinle gerisini allaha bırak.

Kızlar sizce kaçıncı haftada doğum yapacaksınız varmı tahminleriniz.ben çok merak ediyorım kendimi hele bundan durumumdan dolayı acaba 37 de doğum mu derler yoksa kalabildiğince kalsın mı derler bilmiyorım ama cuma kontrol var hem kendi Dr mizde onu pek sallamıyorum ama asıl üniversite de var en önemlisi inşallah diyorum güzel haberler gelir

Ooo hiç okuma fazlada araştırma ve takma yoksa insan kafayı yer. Sadece önlemini al doktorunu dinle gerisini allaha bırak.
Kız doktorumu Allah bildiği gibi yapsın dünyadan bir haber her gittiğimizde idrar testi veriyoruz hiç mi fark etmedin protein kaçağını her kontrol de kan veriyorken değerlerime hiç mi bakmıyor diyabetlisin diyor ama bunun preeaklampsi tetiklediğini anlatmıyor onnedenle güvenim yok

Biz kraft sky line aldık yani ben çok araştırmadan begenip aldım ama güzel görünüyor sonradan bi arkadaşımız için gezmiştik çalışan adam çok iyi model kaliteli demişti. Bi bak istersen fiyatı ortalamaydı biz 7000 tlye aldık o zaman biraz indirimdeydi

X