2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ya allah aşkına ne biliyor burdaki doktorlar insan korkuyor bişey sorsun. Bişey sorunca sanki işlerine karışıyormuşsun gibi zorlarına gidiyor. Napalım bacı mecbur katlanacağız
Aynen bakalım çarşamba sende ne diyecekler boy kilo karın çevresi baş çevresi rahim uzunluğu hepsini öğrenmeye çalış ha bir de suyunu birde bebeğe kan gidiyor mu ne durumda de bizim için önmli olanlar bunlar şuan da zaten benim de. Cuma kontrol olacak hemen kendi salak dr hem üniversite

Kızlar iki normal doğum yaptım ilkinde 28. Haftada sancı ve acıkma başladı ilaç kullandım tam 40+0 da doğdu kızım .. ikincide düşük riski vardı sonra erken doğum riski vardı sadece kendimi çok yormaya çalıştım ..son zamanlar evde egzersiz yapıyorum 39+5 de Nisan gelmesiyle doğumum başladı .. bunuda aynı sürekli ağrılı sancılı .. ama tecrübeyle sabit bence buda gününde doğar 🤭🤭 tabi gene Allah'tan hayırlısı sağlıkla gelsinde hepsi
Tüm bebikler sağlıkla hayırlısıyla doğsun inşallah 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Amin inşallah cnm 🌸🤲
Sen nezaman kontrole gidiceksin birdaha

Oooo bu bilgiyi bilmiyorum yeni duydum senden ben baya erken fark ettim ama kaçıncı haftada hatırlamıyorum 17-19 olabilir
Bakalım bu teori sizde tutacakmı?
Ben bu gün bir az önce bebek dönsün diye olan haraketi(yere bakan köpek duruşuna benzeyen) yaptım,çatıda bir az ağrı oldu,şimdi de kasımığımda sızı var Sende de bunlar olmuşmuydu?Önce imekleyip sonra mı yapsam daha iyi?

Bakalım bu teori sizde tutacakmı?
Ben bu gün bir az önce bebek dönsün diye olan haraketi(yere bakan köpek duruşuna benzeyen) yaptım,çatıda bir az ağrı oldu,şimdi de kasımığımda sızı var Sende de bunlar olmuşmuydu?Önce imekleyip sonra mı yapsam daha iyi?
Bak ben 1saat emekledim sonra secde 30 sn tabi okadar duramam 10 sn yaptım durdum yeniden başladım sonra bir iki daha emekledim aşağı bakan köpeği yaptım en son kutup ayısı duruşunda hem kendimi rahatlattım hem bebeğimi sonra sancı oldu bnde soluma yattım bekledim hareketlenme vardı.sancı geçince uyumuşum ertesi sabah pozisyon doğruydu.cumartesi acilde de baş aşağı dedi zaten iyi şuan yani sen bir dene bakalım bana da yaz durumunu

K kafamdadelisorular21 @tmaden kızlar sizin rahim ağzı uzunluğu en son kaç haftada kaç mm di ? Benim 28. haftada 31mm e düşmüştü 30. Haftada da bakıldı yine 31 mm çıktı. İnşallah zamanında doğumlarımız olur hepimizin sağlıkla🤲🏻
25. haftada 34mm civarıydı (aslında kritik bir kısalık değil)ama 1 ay öncesinde 40mm olduğu için dr önlem aldı. Bu kadar hızlı düşemez dedi progestan, istirahat verdi. Sonraki kontrolde yine (27.-28 hafta arası)o civardı ama kasıktan bastırınca 27 oluyor dedi. (Bastırmayı rahim ağzında yumuşama var mı diye yapıyorlar sanırım)Hastaneye yönlendirdi pesser takıldı. 29 -30 hafta arası 30mm ölçtü. Bu arada pesser takıldığı gün ve sonraki 2 hafta nst ölçümleri yapıldı.

Kızlar bu karındaki kasılmaların sık olması erken doğuma işaretmiş doğru mu? Yoksa herkeste olabilir mi
Benim çok sık olmaya başladı kontrolüme de 1 hafta var korkmaya başladım iyice
Karnım kasılıp bi yerde sertleşiyor sürekli günde en az 30 kez oluyodur herhalde. Bugün 31 hafta oldu daha
Haftalarımız aynı canım benim günde 5-7 arası oluyor. Periyodik değil bazen öğlen bazen sabah daha sık olabiliyor. Herkesin hamilelik seyri farklı tabii sen dr ne danış yine de.nst falan çeker belki.
Bi de su içmezsem hemen kasılma oluyor. Takip ettiğim dr vücut susuz kalırsa kasılma artabilir diyor. Ben de kasılma olursa su içiyorum 🤷🏻‍♀️

Karın çevresi haftasına göre geride 3 kadar açılırsa erken müdahale etmek zorunda kalabilirim dedi.
Tamam şimdi hatırladım bende hafıza sıfır doğru öyle olunca daha kontrollü olabiliyor ama ne olursa olsun bebeğinin hayrına olacak herşey güzel olsun dileyelim öyle devam etsin herşey

Bak ben 1saat emekledim sonra secde 30 sn tabi okadar duramam 10 sn yaptım durdum yeniden başladım sonra bir iki daha emekledim aşağı bakan köpeği yaptım en son kutup ayısı duruşunda hem kendimi rahatlattım hem bebeğimi sonra sancı oldu bnde soluma yattım bekledim hareketlenme vardı.sancı geçince uyumuşum ertesi sabah pozisyon doğruydu.cumartesi acilde de baş aşağı dedi zaten iyi şuan yani sen bir dene bakalım bana da yaz durumunu
Sağ ol,canım.Ağrı olunca korktum bir az.1 saat emeklemek çok uzun geliyor,bir şeyi uzun zaman yapamıyorum,canım sıkılıyor.Sabah yaparım dediğin gibi,sana da haber veririm.

Kızlar sizce kaçıncı haftada doğum yapacaksınız varmı tahminleriniz.ben çok merak ediyorım kendimi hele bundan durumumdan dolayı acaba 37 de doğum mu derler yoksa kalabildiğince kalsın mı derler bilmiyorım ama cuma kontrol var hem kendi Dr mizde onu pek sallamıyorum ama asıl üniversite de var en önemlisi inşallah diyorum güzel haberler gelir
36-37 yi görsek şükür diyoruz şuan 🥲 ama bizim paşa sürpriz yapar da 40 a vurur mu bilmem 🤪

Kızlar merhaba nasılsınız gruba yazıyorum ama bazen cevapsız kalıyor acaba görünmüyor mu diyorum neyse ben çok fena hastayım ciğerlerimde nefes alacak yer kalmadı 1 hafta dayandım geçer diye ilaç almayayım doğal geçsin diye ama dayanamadım dün gittim antibiyotik verdiler çocuklarımda öyle ne oldu anlamadım hepsine ayrı ayrı hava verdiler evde kullanalım ayrıyetten bir poşet dolusı ilaç diye salgın dicem ama hiç benzemiyor çok yıprandım sanırım depresyona girdim artık kaldırcak gücüm kalmadı 😔isyan edip günaha giriyorum diye çokta üzğlüyorum sonra tövbe ediyorum dua ister dua beklerim kızlar

Kızlar merhaba nasılsınız gruba yazıyorum ama bazen cevapsız kalıyor acaba görünmüyor mu diyorum neyse ben çok fena hastayım ciğerlerimde nefes alacak yer kalmadı 1 hafta dayandım geçer diye ilaç almayayım doğal geçsin diye ama dayanamadım dün gittim antibiyotik verdiler çocuklarımda öyle ne oldu anlamadım hepsine ayrı ayrı hava verdiler evde kullanalım ayrıyetten bir poşet dolusı ilaç diye salgın dicem ama hiç benzemiyor çok yıprandım sanırım depresyona girdim artık kaldırcak gücüm kalmadı 😔isyan edip günaha giriyorum diye çokta üzğlüyorum sonra tövbe ediyorum dua ister dua beklerim kızlar
Allah şifa versin canım. Neden kaynaklı böyle birden rahatsiz oldun

Kızlar bu karındaki kasılmaların sık olması erken doğuma işaretmiş doğru mu? Yoksa herkeste olabilir mi
Benim çok sık olmaya başladı kontrolüme de 1 hafta var korkmaya başladım iyice
Karnım kasılıp bi yerde sertleşiyor sürekli günde en az 30 kez oluyodur herhalde. Bugün 31 hafta oldu daha
Benim de gün içinde çok fazla karnım sertleşiyor neden bilmiyorum doktor randevuma da daha var siz giderseniz bir sorun bakalım doktor ne diyor

Kızlar sizce kaçıncı haftada doğum yapacaksınız varmı tahminleriniz.ben çok merak ediyorım kendimi hele bundan durumumdan dolayı acaba 37 de doğum mu derler yoksa kalabildiğince kalsın mı derler bilmiyorım ama cuma kontrol var hem kendi Dr mizde onu pek sallamıyorum ama asıl üniversite de var en önemlisi inşallah diyorum güzel haberler gelir
Ben diğer hamileliklerime bakarak şunu söyleyebilirim adet döngümde doğuracağıma inanıyorum 20 eylül dü son adet doğumumda 20-21 Haziran olacak diyorum o zaman 39 hafta dolmuş oluyor hatta takvime de kaydettim bakalım tezim tutacak mı😅

X