2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Geçmiş olsun canım. Benim de idrar yolunda enfeksiyon çıktı. Doktor hangi antibiyotiği verdi sana?
Geçmiş olsun canım tek kullanımlık olan ürocare diğeri clasem diye bi ilaç şu şase olan ürocare portakal tadında

Eklentiler

• 773D9428-F8A2-4B77-8A32-668631FEFEAE.jpeg
    38,4 KB · Görüntüleme: 1.349
  • 42202826-1436-417D-81B6-FEA3220CDE41.jpeg
    47,5 KB · Görüntüleme: 174
Yaa benim ilaçlarla aynımı acaba inşallah ishal değilde normale döndürür beni de çünkü kabızım bende

Anladım canım peki orda ev vs nasıl olucak?
canım bizim kirada oturduğumuz ev az hasarlı çıktı.. annemlerin bazı eşyalarını bize taşıdılar, şimdilik bizle kalacaklar. kayınvalidemler geldiklerinde bizde kalacaklar. nasıl olacak bilmiyorum

Ama benim beşik 70x110 o dediğin ölçüler tek kişilik yatak ölçüsü değilmi kafam karıştı benim
el ele olan söylediğin ölçü ben fazladan büyük bi karyola aldım aldığım karyola 90x190 ölçüsü. karyolanın yatağı yok daha bakamadım zaten kendisi de bir ay sonra gelecek.. el elenin yatağı içinde satılıyor diye biliyorum

canım bizim kirada oturduğumuz ev az hasarlı çıktı.. annemlerin bazı eşyalarını bize taşıdılar, şimdilik bizle kalacaklar. kayınvalidemler geldiklerinde bizde kalacaklar. nasıl olacak bilmiyorum
Anladım vallahi çok zor durum bide doğum yapıcaksın Allah yardımcınız olsun
Evet yatağı içinde yataklı geldi kurmak için can atıyorum aslında çok ta merak ediyorum ama evim ufak şimdi kurarsam boş boş yer kaplıcak ondan korkuyorum sadece şunu söyleyim yatağı 4 parmak kalınlığında sünger ellediğimde öyle hissettim ben açıkçası çok ince filan gelirse en altına kalın battaniye ile desteklemeyi düşünüyorum bir daha masrafa gerek yok bence

Hiç kullanmadım. Usuttugum zaman gaz oluyor. Ayaklarıma sıcak su torbası koyuyorum. Geçiyor. Bir de soğuk süt ishal ediyor.(kabızlık varsa öyle yapiyorum)
Teşekkür ederim, süt seviyorum aslında ama o gaz yapıyor gibi, ama şükür bugün rahatladım. İlk defa yaşadım. İnşallah doğum sonu hiç yaşamayız

Ben devlette sezaryen oldum günüm geçmişti yatırdılar normal doğumu beklerken aksilik oldu acil sezaryene aldılar. Doktor çok önemli bana iyileri denk geldi. Bana göre olması gereken şu gittiğin hastane ne kadar donanımlı bana çok yakın bir özel hastane var ama yenidoğan yoğun bakımı yok ufak bir aksilikte başka bir hastaneye gitmek zorunda kalıyorsunuz.

Perine masajı duydum ama detaylı bakmadım ben bira daha geç başlarım rahim ağzı kısalma falan var teyiklemiyim bişeyleri
Bu dış kısım sayılıyor ya onu bir araştır benim ebe şöyle dedi 32. Haftada gün aşırı sadece 1,5 dk 36 dan sonra her gün 1,5 dk ilk olarak parmağın ilk boğumuna kadar 36 dan sonra ikinci boğuma kadar parmağını içeri sokuyorsun saat 3-9 yönünde hareket yapılıyor ayağa makata doğru basarak. Bu şekilde sende bir sor ebene benim iki ebemde öneriyor tr de ki de buradaki de

Bakim canım daha ebem yok. Ama dr ye de sorabilirim sakıncası olur mu diye. Gerçi normal mi sezeryan mı belli değil benim. Bebek iri diyip duruyor doktor ben de minyon biriyim

Dün dr ye gittim.pesser takılmasından sonra ilk defa, 30 mm civarı ölçtü (29+5 )serviksi iyi dedi. Dinlenme mi pesserin etkisi mi nedir bilemiyorum rahim ağzı kısalmamış çok şükür.36. Haftaya kadar böyle gitcez sonra aparat çıkarılacak dedi. Bebişte büyümüş çok kilo almamış gibi ama dr ye göre iyi
aynı işlem uygulanan ve rahim kısalması sorunu olan arkadaşlar vardı tek tek isimlerini bilmiyorum ama umarım görürler mesajı

Merhabalar yatağı ekstra alacaksınız sanırım hangi yatağı tercih edeceksiniz acaba
Merhaba, ben de el ele madre aldım. Kendi sitesinden alınca yanında yatağı da geliyor ama incecik bir yatak. Yani içim elvermedi bebeğin onda yatmasına. Süngeri yaklaşık 2 parmak kalınlığında,hafif. Sonra yataş indiriminde hepsiburadadan mini twiny yatak aldım70×110 gayet ağır kalın bir yatak. Tavsiye ederim. Ben 590a aldım 1 ay önce. Şimdi pahalanmış,indirime giriyor sık sık.

Kızlar bambu mu daha iyi sizce pamuk mu? Asla karar veremiyorum
Yastık, yatak, yorgan alacağım üçünde de kararsız kaldım
Yatak için pamuk değil sünger almayı düşünüyorum bi tek onda emin gibiyim daha sert diye. Ama özellikle yastık yorgan fikri olan söylerse çok sevinirim
Gidip bizzat mağazaya baktık bugün ama ürünleri siparişle getirtiriz dediler 2 kat fiyat vererek o yüzden internetten alıcam

Eklentiler

• 597D313B-E53E-4E06-94BB-A99909D6F649.jpeg
    140 KB · Görüntüleme: 36
  • CD28D0A8-4208-48E4-80E7-7350AB1B01A4.jpeg
    57,2 KB · Görüntüleme: 68
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…