2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Tecrübeli anneler, hastaneden çıkışında hangi kıyafetleri tercih ettiniz?
Pantolon vs giyilebildiniz mi?
Bazıları hastanede yatışta bile normal gecelik yerine elbise gecelik tercih etseydim keşke yazmışlar.
Çıkış için nasıl kıyafetler alınmalı, siz ne düşünüyorsunuz?
Ben bu takımlardan 2-3 renk aldım şu an evde giyiyorum çok rahat oluyo
Muhtemelen böyle bi takımla çıkarım diye düşünüyorum :KK53:

Eklentiler

• 5C468D62-C960-4BF6-BE99-9BEC8771DDB2.jpeg
    5C468D62-C960-4BF6-BE99-9BEC8771DDB2.jpeg
    50,8 KB · Görüntüleme: 62
  • 107AC049-B5BB-4CDE-9F7F-6CBDAA040120.jpeg
    107AC049-B5BB-4CDE-9F7F-6CBDAA040120.jpeg
    53,3 KB · Görüntüleme: 58
Kızlar nst girip sancınız çıktığında kaç çıktı baktınız mı yada Dr dedi mi çok merak ediyorım bilen varsa yazsın yakında kontrol var benim anlamak istiyorum.benim sancı kısmonda 80 e kadar çıkıyor hemşireye göre bu sancı ama Dr göre değil ben kendim çok minik hissediyorum ağrı eşiğimden olabilir ama değerlendirmek için bakanlar bilenler yazsın bakalım öğrenelim hep birlikte
80 dediğin ne oluyor?

Kızlar merhaba aranızda çok ödem olan varmı ben aşırı şiş hissediyorum ayaklarım normal ama ellerim çok. Ödem oldu. Yolda yürürken çok zorlanıyorum sırt üstü. Yatmak zaten imkansız sağım solum çürümüş. Durumda

Ayy ağzından bal damlıyor içimi rahatlattın yaaaağ çok teşekkür ederim 🥰😍 kesinlikle katılıyorum bende o mantıkla zaten yatışı kabul etmedim kanama yok su gelmesi yok çok şükür hastanede olsam belkide gelen geçen alttan bakacaktı ve açılmam olacaktı evde daha güzel dinlenirim ve stres yapmam en azından birde dün hastaneye hiç gitmeseydim sancım olduğunu bilmeyecektim yani o şekildede düşünüyorum çarşambayı iple çekiyorum inşallah herşey normaldir bebişlerimiz tam vaktinde gelirler ya 🥹
İnş canım benim de cuma randevum ☺️ hemen geçsin diye bakıyorum şu günleri

Kızlar merhaba aranızda çok ödem olan varmı ben aşırı şiş hissediyorum ayaklarım normal ama ellerim çok. Ödem oldu. Yolda yürürken çok zorlanıyorum sırt üstü. Yatmak zaten imkansız sağım solum çürümüş. Durumda
Tuzlu yemek ödem yapıyormuş. Ablam son aylarda dikkat et tuzu sakın kaçırma diye tembihledi.kuruyemiş cips gibi ürünlerde tuzlu oluyor.Yemiyorsundur ama suyu bol tüketmeye bak. Vucut ödeme daha müsait oluyormuş gebelikte
Zeytini bile suya basıp tuzunu azalttım peynirin tuzu yetiyor şimdilik.

Protein tüketimini artırmak, tuzu azaltmak (sıfırlamak değil), bol su içmek, ayakları aşağı sallandirarak uzun süre durmamak önemli. Bende de var bir miktar. Bazı kadınlarda daha çok olurmuş bu önlemleri almasına rağmen.

Hanımlar iyi pazarlar, rahim ağzı kısalanlar varsa nelere dikkat ediyorsunuz? Artık kafayı yeme seviyesine geldim, hiçbir şey yapmıyorum, progestan kullanıyorum hala kısalmaya devam ediyor. Kaç mm altına düşerse endişe etmemiz lazım? Hiç yakınlarınızda durumu böyle olup da zamanında doğum yapan var mı? Gün/ hafta sayıyorum resmen 😔

Tuzlu yemek ödem yapıyormuş. Ablam son aylarda dikkat et tuzu sakın kaçırma diye tembihledi.kuruyemiş cips gibi ürünlerde tuzlu oluyor.Yemiyorsundur ama suyu bol tüketmeye bak. Vucut ödeme daha müsait oluyormuş gebelikte
Zeytini bile suya basıp tuzunu azalttım peynirin tuzu yetiyor şimdilik.
Yok bunun artık tuzlada alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü normal yesemde aynı anlam veremedim

Protein tüketimini artırmak, tuzu azaltmak (sıfırlamak değil), bol su içmek, ayakları aşağı sallandirarak uzun süre durmamak önemli. Bende de var bir miktar. Bazı kadınlarda daha çok olurmuş bu önlemleri almasına rağmen.
Yarın doktora gideyim bakalım ne diyor hoş oda pek alakalı değil ama ne yapalım

Hanımlar iyi pazarlar, rahim ağzı kısalanlar varsa nelere dikkat ediyorsunuz? Artık kafayı yeme seviyesine geldim, hiçbir şey yapmıyorum, progestan kullanıyorum hala kısalmaya devam ediyor. Kaç mm altına düşerse endişe etmemiz lazım? Hiç yakınlarınızda durumu böyle olup da zamanında doğum yapan var mı? Gün/ hafta sayıyorum resmen 😔
Merhaba, benim martın başunda 30 mm ölçülmüştü önlem için progestana başlandı yürüyüş ve egzersizi azalt demişti. 8 nisanda gittiğimde 28 ya da 30u kesin var rahat olabilirsinn yürüyüş yapabilirsin zaten bu zamanlardan sonra kısalmaya başlaması da normaldir dedi 28+5 haftalıktı gittiğimde. 25 mmin altına düşmesi sıkıntı sanırım ama hafta da önemli yani 20 haftalarla 30lu haftalarda 25mm olması farklı değerlendiriliyor. Sizinki kaç şu anda?

zytn zytn ile durumumuz aynı bizim. Kendimi çok kasmiyorum lütfen sende sakın ol annesi😊 tabi 25 mm altındaysa önem vermen gerek bu ayrı bir durum. Senin kaç cikmisti en son?
Merhaba, benim martın başunda 30 mm ölçülmüştü önlem için progestana başlandı yürüyüş ve egzersizi azalt demişti. 8 nisanda gittiğimde 28 ya da 30u kesin var rahat olabilirsinn yürüyüş yapabilirsin zaten bu zamanlardan sonra kısalmaya başlaması da normaldir dedi 28+5 haftalıktı gittiğimde. 25 mmin altına düşmesi sıkıntı sanırım ama hafta da önemli yani 20 haftalarla 30lu haftalarda 25mm olması farklı değerlendiriliyor. Sizinki kaç şu anda?

Benim de 2 hafta önce 28 mm idi, dün 25 ölçüldü. 29. haftadayım ama doktorum önlem amaçlı proluton da verdi 😞
zytn zytn ile durumumuz aynı bizim. Kendimi çok kasmiyorum lütfen sende sakın ol annesi😊 tabi 25 mm altındaysa önem vermen gerek bu ayrı bir durum. Senin kaç cikmisti en son?
25 mm çıktı işte en son canım, ama sorum düzenli olarak azalıyor olması :KK43:

Benim de 2 hafta önce 28 mm idi, dün 25 ölçüldü. 29. haftadayım ama doktorum önlem amaçlı proluton da verdi 😞

25 mm çıktı işte en son canım, ama sorum düzenli olarak azalıyor olması :KK43:
Benim de içime kurt düştü şimdi. Benim doktor niye rahat bu kadar anlayamadım. Sizin kaçıncı haftanız? Bir de kasılma ya da ağrı şikayetiniz var mı?

Benim de içime kurt düştü şimdi. Benim doktor niye rahat bu kadar anlayamadım. Sizin kaçıncı haftanız? Bir de kasılma ya da ağrı şikayetiniz var mı?
Yok endişe etmeyin, kusura bakmayın sizi de endişe ettirdiysem, herkesin durumu farklı. Ben 29. haftanın içindeyim. Mart başından beri zaten düzenli takip ediyorduk ama artık sınıra gelince ben endişe ettim. Benim ağrım hep vardı sağolsun miyomum hiç rahat vermedi ama son dönemde adet ağrılarım gibi de ağrım olunca dün NST’e bağladılar. Sadece tek bir noktada sancı
çıktı o da olabilir dedi doktorum. Ben kendim ne yapabilirim diye düşünmekten yoruldum. Evden çalışıyorum, gerçekten ev işi çok az yapıyorum, hala azalmaya devam ediyor. Kazasız belasız haziran başına geleyim gözüm 40. haftayı görmekte değil zaten. Sizin nasıl ağrılarınız var mı?

Yok endişe etmeyin, kusura bakmayın sizi de endişe ettirdiysem, herkesin durumu farklı. Ben 29. haftanın içindeyim. Mart başından beri zaten düzenli takip ediyorduk ama artık sınıra gelince ben endişe ettim. Benim ağrım hep vardı sağolsun miyomum hiç rahat vermedi ama son dönemde adet ağrılarım gibi de ağrım olunca dün NST’e bağladılar. Sadece tek bir noktada sancı
çıktı o da olabilir dedi doktorum. Ben kendim ne yapabilirim diye düşünmekten yoruldum. Evden çalışıyorum, gerçekten ev işi çok az yapıyorum, hala azalmaya devam ediyor. Kazasız belasız haziran başına geleyim gözüm 40. haftayı görmekte değil zaten. Sizin nasıl ağrılarınız var mı?
Yok canım sizin söylediklerinizle ilgili değil kuşkularım zaten alttan bakmadığı karından bastırarak ölçtüğü için de çok güvenemedim. Hatta haftaiçi başka bir doktora görüneceğim. Benim bi kere çok şiddetli ağrım oldu onda serviksi ölçüp azaldığını farketmişti progestana başladığımdan beri ara ara ağrılar dışında şiddetli ağrım olmadı.
Siz stres yapmayın zaten elinizden geleni yapıyormuşsunuz stres de çok etkiliyor inanın kafanızı dağıtmaya bakın zor biliyorum ama odaklanıp endişelenince de daha kötü etkileniyoruz kendinizi rahatlatmaya çalışın. Serklajlı bir anne var mayıs annelerinde çok çok erken doğum yapacaktı doktorların hiç umudu yoktu ama hala doğumu olmadı. Yani mucize yaşıyoruz hepimiz. Allah’ın izniyle iyi şeyler olacak. Böyle düşünelim 🙏🏻🥰

Yok canım sizin söylediklerinizle ilgili değil kuşkularım zaten alttan bakmadığı karından bastırarak ölçtüğü için de çok güvenemedim. Hatta haftaiçi başka bir doktora görüneceğim. Benim bi kere çok şiddetli ağrım oldu onda serviksi ölçüp azaldığını farketmişti progestana başladığımdan beri ara ara ağrılar dışında şiddetli ağrım olmadı.
Siz stres yapmayın zaten elinizden geleni yapıyormuşsunuz stres de çok etkiliyor inanın kafanızı dağıtmaya bakın zor biliyorum ama odaklanıp endişelenince de daha kötü etkileniyoruz kendinizi rahatlatmaya çalışın. Serklajlı bir anne var mayıs annelerinde çok çok erken doğum yapacaktı doktorların hiç umudu yoktu ama hala doğumu olmadı. Yani mucize yaşıyoruz hepimiz. Allah’ın izniyle iyi şeyler olacak. Böyle düşünelim 🙏🏻🥰
İnşallah canım biz de bu günler gülerek anarız, vajinal muayene olmadan rahim ağzı ölçülebildiğini bilmiyordum, benim hep alttan ölçülüyor çünkü. Hakkımızda hayırlısı inşallah 🙏🙏

Benim 25 haftada 31-34 arasıydı alttan ölçümde. Detaylıyı yapan dr herşey iyi demişti ama benim doktorum 34 ü görünce hemen prog verdi 1 hafta sabah akşam sonra teke düşürdük. Aslında 34 normal değer ama sorun önceki kontrolümde 45 mm civarı olmasıymış.bir ayda çok azalmış ev işi market spor cinsellik vs yasak yat dinlen takip edicez bu ciddi bir durum olabilir riske atamayız dedi.sonraki randevumda 3 hafta sonra,kasıktan hafif bastırıp ölçtü 24-27 arası çıktı. Hastaneye yönlendirdi sancı ölçümü ve daha detaylı inceleme için .çok az sancı çıktı ve uzunluğun 25-27 mm civarı olduğu söylendi.pesser halka taktı.
Bazı doktorlar 25mm falan olunca çok kısıtlamıyor sadece takip ediyor çok yorulma falan diyor yani çalışmaya devam edenler bile varmış 🤷🏻‍♀️ama benim doktorum risk almak istemiyorum dedi rapor yazdı. Şuan evde sadece pratik yemekler yapmak için kalkıyorum. geri kalanın da yatıyorum 4. Haftaya girdim 😅ilk günler zordu ama şuan rutin oluşturdum kendime ,geçip gidiyor zaman. Her hafta bitiminde eşimle seviniyoruz bebiş biraz daha büyüdü diye ☺️

Herkesin hikayesi başka 20 haftalarda rahim ağzı sıfırlanıp 36/37 de doğum yapan da var 😄 genelde 37 yi görüyorlar ama merak etme 🥰 biz de görürüz. doktorum da 37 yi görsek yeter dedi 40 dan vazgeçti kadıncağız 😂 herkese hafta saydırır oldu bizim paşa. Benim hissiyatım zamanında doğacaklar yönünde senin de öyle olur. Hep güzel şeyler oku izle

X