2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Ultrasonda sorun görününce mi rahim ağzı ölçülüyor? Benim hiç alttan ölçülmedi konusu bile geçmedi merak ettim
Hayır canım, ben aşağıda baskı hissediyorum çok fazla dediğim için bakıldı. Yani rutinde olmayan bir şeydi, mart başından beri zaten takip ediyoruz ama şimdi artık kritik seviyeye inince panikledim.

Ben uzamıyor diye biliyordum, tabii çok emin olduğum bir bilgi de değil. Bende çok ciddi kabızlık sorunu var, acaba o da bir sebep mi diye düşünüyorum. Kuru kayısı, incir vs yiyordum ama gebelik şekeri çıkınca onları da bıraktım :KK43:
Rahim ağzı uzunluğu çok çabuk değişebilen birseymis. Mesela ayakta çok duralım hemen kısalıyor ama yatarsak ya aynı kalıyor yada uzuyor.
Ben AVM'de gezdim bugün ... Kesin kisalmistir. Öyle bir kasık ağrım olduk, sanki şuan vajinam çıkacak gibi hissediyorum. Bacakları diktim yatıyorum.

2022 n

geçmiş olsun,ateş yoksa endişelenmeyin.Ben martda 2 defa üşütdüm, burnum akıyordu sadece,amma o da insanı yoruyor.Kontrolde bebek iyiydi.Moralinizi yüksek tutun ki,daha kısa sürede iyileşin.
Hadi inşallah perşembe kontrolde belli olur mintikte grip olması da

Selam hanımlar hepinize sağlıklı bir süreç ve sağlıklı doğumlar dilerim. Maşallah neredeyse hepiniz Yaşam sınırı haftalarını geçmişiniz. Tebrik ederim. Benim size Bi sorum olcak. İçinizde Balık yağı hapı kullanan var mı? Markası Nedir. Hangisini önerirsiniz. Bugün alacağım. Cevap bekliyorum sizlerden?
Bana doktor hafta da iki kere balık ye demişti.

Ben uzamıyor diye biliyordum, tabii çok emin olduğum bir bilgi de değil. Bende çok ciddi kabızlık sorunu var, acaba o da bir sebep mi diye düşünüyorum. Kuru kayısı, incir vs yiyordum ama gebelik şekeri çıkınca onları da bıraktım :KK43:
Kabızlık için kefiri öneririm bende de vardı her gün sabah aç karnına 1 bardak kefirli meyveli smoothie yapıyorum blenderda. sonrası direk tuvalet :) ama düzenli içmeye başlayınca 1 hafta sonra falan etkisini göstermeye başladı

Kabızlık için kefiri öneririm bende de vardı her gün sabah aç karnına 1 bardak kefirli meyveli smoothie yapıyorum blenderda. sonrası direk tuvalet :) ama düzenli içmeye başlayınca 1 hafta sonra falan etkisini göstermeye başladı
Şeker koymuyorsunuz değil mi? Bende gebelik şekeri de çıktı ondan soruyorum. Hangi meyveleri kullanıyorsunuz?

Selam hanımlar hepinize sağlıklı bir süreç ve sağlıklı doğumlar dilerim. Maşallah neredeyse hepiniz Yaşam sınırı haftalarını geçmişiniz. Tebrik ederim. Benim size Bi sorum olcak. İçinizde Balık yağı hapı kullanan var mı? Markası Nedir. Hangisini önerirsiniz. Bugün alacağım. Cevap bekliyorum sizlerden?
Ben solgar kullanıyorum canım

Şeker koymuyorsunuz değil mi? Bende gebelik şekeri de çıktı ondan soruyorum. Hangi meyveleri kullanıyorsunuz?
hayır şeker koymuyorum muz varsa çilek karadut vs gebelik şekerinde bunlar yeniyor mu bilemedim. ama sade de içebilirsiniz kötü değil tadı. meyveli yapınca da sıvı meyveli yoğurt gibi oluyor tadı hafif ekşimsi ama ben seviyorum. altınkılıçın laktozsuz kefiri var onu kullanıyorum en iyisi o 🙃

Benim bugün hem kasılmam çok oldu. Hemde şuan kasıklarımda ağrı var. Bebegimde sanki az hareket etti 🥺

Benim bugün hem kasılmam çok oldu. Hemde şuan kasıklarımda ağrı var. Bebegimde sanki az hareket etti 🥺
Eğer farklı bir ağrıysa hissettiğiniz, isterseniz bir hastaneye gidin. NST’e bağlarlar emin olurlar. Bu dönem yalancı kasılmaların da arttığı dönem, ben ilk gebeliğim olduğu için ayırt edemiyorum.

Ben grip oldum yaaa eşimden bana geçti sırasımıudı şimdi çok sinir bozucu .. doktor sizlere neler tavsiye etti grip olunca tehlikesi varmıymış bebeğe
Geçmiş olsun bende atlattım. Sabah akşam parol aldim. Ilik suya zencefil bal limon karışımı içtim. Kivi tükettim c vitamini yüksek

Eğer farklı bir ağrıysa hissettiğiniz, isterseniz bir hastaneye gidin. NST’e bağlarlar emin olurlar. Bu dönem yalancı kasılmaların da arttığı dönem, ben ilk gebeliğim olduğu için ayırt edemiyorum.
Öğlen yarım saat bı uyumaya çalışmıştım o ara bebeğimin karnımda pozisyon değiştirdiğini anladım. Resmen sol leğen kemiğine oturdu gibi oldu. Yani bı ağrı girdi. Hareketler azaldı. Ve akşam üzeride tam iftar vakti öyle bir kasık ağrısı olduki.. eğer duzelmeseydim mutlaka giderdim. Şimdi daha iyiyim. Hareket etmeye de başladı. Agrimda geçti çok şükür.

Dinlenince geçen ağrıysa sorun değil ama geçmiyorsa dr ye görün canım. Bebek haraketi hergün aynı olmuyor. Stres yapma meyve ye sol tarafına yat. Benimki az haraket edince öyle yapıyorum 🤓 muz pekmez süt 🤪 pıt pıt vuruyor 5 dk içinde

Bende blender ediyordum ama diyetisyen dedi ki şeker çıktı bende meyveni kendin ye üzerine iç asla öyle yapma şekeri artıyor çiğne kendin dedi aklında olsun küçük bir bilgi

Dinlenince geçen ağrıysa sorun değil ama geçmiyorsa dr ye görün canım. Bebek haraketi hergün aynı olmuyor. Stres yapma meyve ye sol tarafına yat. Benimki az haraket edince öyle yapıyorum 🤓 muz pekmez süt 🤪 pıt pıt vuruyor 5 dk içinde
Geçti çok şükür. Eğer benim sesim çıkmıyorsa bebek hareketleri gayet iyidir. Yoksa hergun buraya bunu yazarım bu konuda çok hassasım sanırım 🥲 kavonozun içine koyup saklasam o tekmeleri öyle çok seviyorum ki❤️
Dün gece hareket etti ama mesela her zamanki gibi hareketli değildi. Birşey yiyeyim uzanayim yada ben içeriye tık tık yapayim hemen tepki veriyor. ama içerde tabidri caizse dans etmedi hiç😊

Geçti çok şükür. Eğer benim sesim çıkmıyorsa bebek hareketleri gayet iyidir. Yoksa hergun buraya bunu yazarım bu konuda çok hassasım sanırım 🥲 kavonozun içine koyup saklasam o tekmeleri öyle çok seviyorum ki❤️
Dün gece hareket etti ama mesela her zamanki gibi hareketli değildi. Birşey yiyeyim uzanayim yada ben içeriye tık tık yapayim hemen tepki veriyor. ama içerde tabidri caizse dans etmedi hiç😊
Benimde aynı bu haftalarda uyutmuyormuş hareketleri uykudan uyandırıyormuş ama ben hiç öyle bişe yaşamadım ya

Ohh maşallah🥰benim bebişte hareketli🤓 biraz az vursa noluyor falan diyorum dürtüyorum çocuğu 😂😂 benden rahat yok.

Merhaba çalışan anneler size bi sorum olacak 32. Hafta raporu aldınız mı aldıysanız bebeğin durumuna göreni verdi doktorunuz size bu raporu yoksa son adet tarihinize göre mi aldınız?

Kabızlık için siyah mürdüm eriği kurusu yiyin,o ekşi.Kefiri tekbaşına içerdim ben,onda da ekşilik var,bunları birlikte de deneye bilirsiniz.

X